ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 21, 2008 - Fórum téma

checkbox-os probléma PHP és MySQL

bob007 · 2008. Jan. 21. (H), 21.55
Sziasztok
Van egy nagy problémám. Elég régóta szórakozom vele, és nem találok megoldást.
A lényeg az hogy van 1 termékem és ez a termék sok tipusban van jelen.
a tipus az egy ID és a MYSQLben a kovetkező képpen van jelen 01 02 03 igy pl.
amikor lekerdezem a termékeket az adatbazisbol akkor csinálni kene egy olyat hogy ha szerkesztem a terméket akkor a checkboxokba azok a tipusok legyenek becsekkolva, amikhez a termek tartozik.
van 8 csekbox és a fenti példát tartva az 1 2 3 csekboxnak kéne lennie becsekkolva és a többinek nem. máshogy nem tudom megoldani a problémát (több táblák, stb...), mivel eléggé meg van kötve a kezem. ezt az egy megoldást találtam ki csak a vége kéne már :)
az adatbázisból igy jonnek le a szamok (1 2 3)
$pieces = explode(" ", $coool); <- feldarabolom es arraybe teszem oket
//indul a kod
$tipus88 = mysql_query("select * from tipus"); //a tipusok lekerdezese a tipus tablabol
while ($tipus_sor88 = mysql_fetch_array($tipus88)) {
$asd = $tipus_sor88['tipus_id'];//ekkor bekerul a tipus tablabol a szam az $asd valtozoba pl: $asd=1, $asd=2, stb..
if ($asd == $pieces[2]) { //IDE KENE A SEGITSEG, ugy gondolom hogy ha $asd egyenlo az arrayben levo szammal akkor jelenlenjen meg a csekbox mint becsekkolt, else siman jelenlen meg.
echo ?><input checked="checked" name="tipus[]" id="tipus[]" type="checkbox" value="<? echo $tipus_sor88['tipus_id'];?>" /><? echo $tipus_sor88['tipus'];?><br />
<? ;
}else{
echo ?><input name="tipus[]" id="tipus[]" type="checkbox" value="<? echo $tipus_sor88['tipus_id'];?>" /><? echo $tipus_sor88['tipus'];?><br />
<? ; } echo "\n"; }
ezzel a modszerrel ha létezik a $pieces[2] az arraybe akkor az megjelenik. es be is csekkolodik. de ez csak egy darab. nekem ugy kene hogy addig nezi amig van az arraybe es addig hasonlit ossze
probalkoztam mar for, foreach, while sok mindennel, de eredmenytelenul.
ha valakinek van egy jó ötlete akkor kérem segítsen.

előre is kös

Némelyik keresőszóra plusz linkeket is kidob a Google, mik azok?

paal · 2008. Jan. 21. (H), 12.45
Sziasztok!

A Google keresőjébe beírva a "t-online" szót, elsőre a www.t-online.hu/ linket hozza ki. Eddig ok.

De megjelenít olyan dolgokat, amit nem tudok honnan szed:

"Internetszolgáltatási ajánlatok és szórakoztató portál."

- szex
- Férfiaknak
- T-Online
- itt
- Térkép
- Internet
- internet kezdőknek
- kezdje újra a vásárlási folyamatot
További találatok a(z) t-online.hu domainről »

Hogyan lehet ilyen tippeket "belevarázsolni"?

Köszi, Pali