ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 28, 2008 - Fórum téma

require_once - ie - érdekesség

Vrt · 2008. Jan. 28. (H), 23.59
Sziasztok!

Van egy valami.php fájl...meta tagok után a következő parancs:
 <?php
 require_once('style.php'); ?>
FF -ben a megjelenítés tökéletes. IE pedig az egész oldalt (a többi aloldalhoz képest) egy sorral lejebb emeli.

Ha megbocsátotok bevágom ide a php -t amit beemelek a valami.php -be:

[colorer=php]<?php header("Content-type: text/html; charset=utf-8");?>
<?php
require_once('var.php');
$sql = mysql_connect($sql_server_name, $sql_login_name, $sql_login_password) or die('<p class="error_logout">Beállítási hiba! nézze meg újra az SQL beállításokat</p>');
mysql_select_db($sql_dbase_name) or die('<p class="error_logout">Beállítási hiba! nézze meg újra az SQL beállításokat</p>');
$fejlec_table = mysql_fetch_array( mysql_query("select * from `gb_texts` where gb_texts_id=1", $sql), MYSQL_ASSOC);
$fejlec_kiirni = $fejlec_table['gb_texts_fejlec'];
$lekerdezes = "select * from `css_style` where id=1";
$set = mysql_fetch_array(mysql_query($lekerdezes, $sql), MYSQL_ASSOC);
print '<style type="text/css">

body { background-color: #'.$set['bg_colour'].'; }
body,td,th { color: #'.$set['text_colour'].';
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif; }
.table1 { background-color: #'.$set['table1_bg_colour'].'; color: #'.$set['table1_text_colour'].';}
.table1:link { color: #'.$set['table1_text_colour'].'; text-decoration: underline;}
.table1:visited { color: #'.$set['table1_text_colour'].'; text-decoration: underline;}
.table2 { background-color: #'.$set['table2_bg_colour'].'; color: #'.$set['table2_text_colour'].';}
.table3 { background-color: #'.$set['table3_bg_colour'].'; color: #'.$set['table3_text_colour'].';}
.table3:link { color: #'.$set['table3_text_colour'].'; text-decoration: none;}
.table3:visited { color: #'.$set['table3_text_colour'].'; text-decoration: none;}
.table3:hover { color: #'.$set['table3_text_colour'].'; text-decoration: underline;}
</style>';

mysql_close($sql);

PDO_MYSQL vs. tárolt eljárás + tranzakciók

tiku I tikaszvince · 2008. Jan. 28. (H), 14.38
Sziasztok!

ZendFramework-ből (v1.0.3) szeretnék egy MySQL(v5.0) tárolt eljárást meghívni tranzakción belül. Ha az eljárással van valami bibi, akkor rollback-elnék. Linuxon fejlesztek, a teszt szerveren BSD fut. Nálam minden gyönyörűen működik, a BSD szerveren viszont mindig eldobja magát:

try{
   $db->beginTransaction();
   $db->prepare( "call eljarasom( 'a', 'b', '123' )" )->execute();
   $db->commit();
}catch(Exception $e) {
   $db->rollBack();
}
Fatal error: Uncaught exception 'PDOException' with message 'SQLSTATE[HY000]: General error: 2014 Cannot execute queries while other unbuffered queries are active. Consider using PDOStatement::fetchAll(). Alternatively, if your code is only ever going to run against mysql, you may enable query buffering by setting the PDO::MYSQL_ATTR_USE_BUFFERED_QUERY attribute.' in /www/octopus.kv/Zend/Db/Adapter/Pdo/Abstract.php:254

Természetesen az első lépés az volt, hogy a hibaüzenetben említett attribútumot a javasolt értékre állítottam, nem használt. Próbáltam a hívás módján változtatni, direkt összeállítani az SQL sztringet, Keretrendszerrel összeállíttatni, de mindig a fenti végeredménybe futok bele.

Gondoltam arra, hogy a tranzakciót még a try ágba lépés előtt indítom; mondanom sem kell hogy ez az ötletem sem jött be.
MySQL 5-ben tárolt eljárásokon belül nem lehet tranzakciózni, szóval ez sem járható út.

Valakinek sikerült már ezt a dolgot összehozni?

VinceVoltam
 

Regexp kifejezés megtalálása

carstepD · 2008. Jan. 28. (H), 11.19
Üdv Mindenkinek,

olyan kéréssel fordulok hozzátok, hogy van egy Helpdesk szoftver (Cerberus), amelyben a parsolt e-mailek tárgyára szeretnék reguláris kifejezést írni a szpamek szűrőn fennakadt levelek előszűrésére.

van egy levél tárgy minta: #LOX-12312-232
,amelyre szűrni szeretnék, de akárhogy állítom be a reguláris kifejezést (tov. regexp) 1xűen nem csinálja meg.

Az általam megállapított regexp a következő:

\#{1,1}([A..Z]{3,3}\-\d{5,5}\-\d{3,3})

Több internetes regexp tesztelőt megnéztem és mindig visszaadják a teljes szöveg eredményét. És ezt nem tudom mire vélni. Még nem nagyon csináltam regexp-eket, ezért is kérem tanácsotokat.

Ha van öteltetek, nyugodtan mondjátok?

köszi Sanyi