ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2005 - Fórum téma

május 17

For(if), mint menü...

MSzilveszter · 2005. Május. 17. (K), 13.19
Megpróbáltam azt megcsinálni, hogy ami az amúgy másnál is szükséges kategoria táblában van, azt menüvé tegyem. Hogy mindig a db-ből olvassa ki, így ha megváltozik valaminek a neve, akkor nem kell a menu.php-t is átírnom.

a connect.php csatlakozik a dbhez.
A kategoria a tábla.
print("<tr><td class=\"menu1\">Mindig Jóóó</td></tr>

sor lenne a menük közti címekre egy példa.
maga a menü sora ez lenne:
<a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>

Ez pedig a teljes forráskód. Szerintem teljesen elrontottam, de nincs rá semmi ötletem, hogy hogyan tudnám megoldani.
[CODE]
<?php
require_once("connect.php");
print("<link href=\"style.css\" rel=\"stylesheet\" type=\"text/css\"><body bgcolor=\"BFFFD3\">");
print ("<table width=\"100\" border=\"0\" align=\"center\">");
$keres = mysql_query("SELECT * FROM kategoria ORDER by id desc");
for($i = 1; $kateg = mysql_fetch_row($keres); $i++); {
if ($i <= 8); {
print("<tr><td class=\"menu1\">Írásaink</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");
}
if ($i > 8 AND $i <== 15) {
print("<tr><td class=\"menu1\">Mindig Jóóó</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");
}
if ($i > 15 AND $i <== 17) {
print("<tr><td class=\"menu1\">Letöltések</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");
}
if ($i > 17 AND $i <== 19) {
print("<tr><td class=\"menu1\">Fan Clubbok</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");
}
if ($i > 19 AND $i <== 22) {
print("<tr><td class=\"menu1\">Egyéb</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");

több dimenziós session tömböl eltünik az adat

monghuz · 2005. Május. 17. (K), 00.34
Szevasztok..

Van egy weblapom amiben egy táblázat adatait SESSION tömbökben tárolom..

$_SESSION["1"]["type"] formában ahol az első dimenzió a sor száma, a második pedig az adott oszlop neve.
egy linket nyomogatva lehet létrehozni új sorokat, amikoris métrehozom az új session tömböt aminek minden dimenziójénak null értéket adok.

ha rákatintok az egyik sorra akkor tudom módosítani az aktuális sor adatait egy form-on keresztül. amikor elküldöm az adatokat akkor elöször az adatok eltárolódnak a session tömb megvelelő dimenzióiban, majd megint kilistázza a z adatokat (lsd. lejebb)

A gond az hogy amikor a listázás megtörténik még látom az előzöleg felvitt adatokat, amiket a már lemetet session tömböl nyerek vissza, viszont ezután akármit csinálok (új sor, másik sor adatmódosítása, vagy akár egy másik menüre kattintok...) minden elözőleg felvitt adat eltünik a dimenziókból.. viszont meguk a SESSION-nok megmaradnak mert a sorok nem tünnek el.. szóval maga a $_SESSION["1"]["type"] mint változó megmarad, csak a tartalma tünik el...

május 16

Teljesen érthetetlen probléma (egyszerű értékátadásnál)

Anonymous · 2005. Május. 16. (H), 19.01
hello!

Szóval van egy egyszerű fórum scriptem, amiben az oldalakra bontást akarom megoldani 20 hozzászólásonként. Most kezdtem a php-t, szóval ez még nagy feladat és biztos nem a legegyszerűbb a script.

A lényeges rész az ez:

while ($hsz_info = mysql_fetch_array($hsz_lekerd_eredm)) {
$hsz_azon = $hsz_info['hsz_azon'];
//tömbbe tesszük a hozzászólások azonosítóit
$b[$k] = $hsz_azon;
$k++;
print "hsz_azon: " . $hsz_azon . "| ";
$hsz_szoveg = nl2br(stripslashes($hsz_info['hsz_szoveg']));
$hsz_letrejotte = $hsz_info['fmt_hsz_letrejotte'];
$hsz_bekuldoje = stripslashes($hsz_info['hsz_bekuldoje']);
print "b[k]: " . $b[$k] . "| ";

Na most a baj a következő: itt a $hsz_azon kap értéket (és jó értéket kap mindig), amit át kéne adnia a $b tömb elemeinek, de a $b tömb üres végig! Elvileg jó a script, mégsem kap értéket. MIÉRT???

online megnézhetitek: http://gytk.atw.hu/includes/forum/temalista_link.php (bármelyik témára kattintva) (ott ki vannnak írva a problémás változók értékei is)

Előre is köszi! (és bocs, ha nagyon egyszerű a megoldás)
 

paraméter hiba $page, elvileg tökéletes

Anonymous · 2005. Május. 16. (H), 17.14
Sziasztok. Nekem az lenne a gondom, hogy készítek egy oldalt, azaz átvettem a fejlesztését, és most a következővel találtam szembe magamat.

Fájlstruktúra: www.netnap.hu/index.html --> elküld a root/htmls/index.php-ba

Index.phpben ez a kód van:
<?php
include("bal.php");
    print("</td><td width=\"900\" valign=\"top\" align=\"left\" bgcolor=\"BFFFD3\">");
if($page=="") {
$page="welcome.php";}
include($page);
?>


elvileg a root/admin/admin.php hívja meg ebbe a $pagebe az "../admin/enter.php&enter=cikk" enter=galeria enter=dbase változókkal, eddig nincs is semmi gond. Ezek azok az oldalak, amik a jelszót ellenörzik, és tovább engednek az uj_cikk.php uj_galeria.php és az dbase.phpra.

Ezt egy ilyen kóddal teszi meg:

<?php
if (isset($user))
  {
  include ("../admin/login.php");

if (isset($belephet))
    {if($enter=cikk)
{
   header ("location: ../htmls/index.php?page=..admin/uj_cikk.php&user=".$user."&pwd=".$pwd);
    exit;
   }
if($enter=galerria)
{
header ("location: ../htmls/index.php?page=../admin/uj_galery.php&user=".$user."&pwd=".$pwd);
    exit;
   }
if($enter=dbase)
{
header ("location: ../htmls/index.php?page=../admin/phpadmin.php&user=".$user."&pwd=".$pwd);
    exit;
   }
}
  }
?>


itt már úgy veszi az index.php, mintha a $page üres lenne, és behívja az erre kitalált kódot:

if($page=="") {
$page="welcome.php";}


Ez miért lehet szerintetek?

Élőben a jelenséget itt tudjátok kipróbálni:

http://www.netnap.hu és ráklikk a NetNapAdmin-ra a menü alján.

Ha tudtok segíteni azt megköszönném

Miklovicz Szilveszter voltam, email címem: mszilveszter##kukac##netnap.hu
 

js wrap

kriz · 2005. Május. 16. (H), 13.06
Hello,

1 olyan problémám lenne, h egy <div> elem innerHTML tartalmát teszem bele egy <textarea> -ba, és a sorokat úgy 70-75 karakter után automatikusan megtöri. Ki lehet ezt valahogy küszöbölni, h ezek az újsorok eltűnjenek, de az általam belepakoltak viszont megmaradjanak?
 

május 15

MySQL: Egy tábla egy bizonyos oszlopának lekérdezése

Anonymous · 2005. Május. 15. (V), 11.24
Sziasztok.

Hogyan kell egy MySQL tábla egy kiválasztott oszlopának összes mezőjét lekérdezni?

A SELECT * FROM a tábla összes mezőjét lekérdezi, a SELECT oszlopnev FROM pedig nem adja vissza a kiválasztott oszlop összes mezőjét.

Köszi a segítséget.
 

május 14

Evolution levelező és a HTML

aries · 2005. Május. 14. (Szo), 08.55
Sziasztok!

Vhogy ki lehet kapcsolni az Evolution-ben, hogy belebarmoljon
a HTML-levelekbe?

Üdv:
Aries
 

május 13

mail -> flash

Otto · 2005. Május. 13. (P), 18.38
Sziasztok!
Tudja valaki, hogyan lehet Flash-ből egy gombra klickkelve mailt küldeni? van erre valamilyen fv.?

Köszi Ottó
 

Eladó egy elég erős gép!!!

OP · 2005. Május. 13. (P), 09.24
2 x 2 GHz AMD /dual/
dual procis alaplap / MSI /
40 GB HDD
2 db halokartya
Chieftech szerver haz
kiegeszito hutes
128 Mb ATI VGA
512 MB DDRAM Kingston
LG +-DVDRW
2 db rack
floppy drive
17'' Samsung SyncMaster 765 MB
Genius hangfal par
2 ev garancia van meg ra! ! ! !

irányár: 110.000 Ft

ha érdekel valakit akkor ide írjatok:
op_hun##kukac##yahoo.com
 

május 12

kvíz kiértékelési probléma

Anonymous · 2005. Május. 12. (Cs), 18.49
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
Nagyon fontos lenne!
Adott egy teszt, ami úgy néz ki, hogy az első oldalon kiválasztom a témkört majd betölti a következő oldalra a kérdéseket és (itt jön a probléma) a kiértékelésnél nem jeleniti meg a helyes megoldásokat.
Vagyis ha a kérdésekre bejelölöm a válaszokat a kiértékelésnél azt irja ki, hogy nem jelöltél meg választ!
Tudna ebben segíteni valaki!
Egyelőre ennyi ha lesz jelentkező (ami nagyon jó lenne) küldöm a forráskódot.
Köszike!