ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2005 - Fórum téma

május 19

kódnév: hydrogen

PiG · 2005. Május. 19. (Cs), 10.34
Szerkesztői megjegyzés: A projekt gazdával történt egyeztetés után zároltuk ezt a témát, és kérjük, hogy PiG javaslatának megfelelően a projekt honlapján található támogatási lehetőségeket vegyék igénybe a felhasználók.

Mivel a címbéli alkalmazás hozzászólásai már túlmutatnak a tinyMCE pluginbejelentések témakörein, ezért ebben a topicban kérném az esetleges észrevételeket, gondokat.
A további bejelentések is itt fognak történni.
Figyelem! Kéretik a bazi hosszú kódsorokat szóközökkel és enterrel megtörni, és ahol szükséges, vagy az érthetőség úgy kívánja ezt külön jelezni.
Akit az előzmények érdkelnek, az olvasgasson itt és itt

A project(ek) honlapja: http://tinymce.kirow.hu

P][G
 

május 19

inline menü

balazsgabi · 2005. Május. 18. (Sze), 23.03
Üdv Mindenkinek!

Újgyerek vok a wl-on és persze a web programozásban is. Nagyon megtetszett a CSS de angolul még nem tudok. Ezért kérném a segítségeteket, ugyanis nem találtam (magyarnyelven) segítséget a problémámra.
ráakadtam egy kultur megoldásra a menü területén. Az eredeti "hagyományos" listában volt, amit én szeretnék horizontálisan megjeleníteni. A problémám az, h minden <li> után, miután jönne a következő van pár px-nyi semmi. Ezt a "semmit" szeretném eltüntetni és már 4.napja sem sikerül.
cím: http://introduce.fw.hu
ezen belül a "Horizontal Menü"

Segítő és építő javaslataitokat előre is köszönöm!
gábor
 

Vizszintes gördítősáv alsó framen.

Anonymous · 2005. Május. 18. (Sze), 19.14
Van egy olyan problémám hogy van egy alsó keskeny framem amibe kis képeket tennék be, viszont ahogy eléri a monitorszélességet a képek száma ledobja őket következő sorba, én azt szeretném hoyg vizszintes görgetővel egymás mellé tegye őket ne külön sorban hogy tudnám ezt megoldani.?
 

flash - random gombfelirat?

Anonymous · 2005. Május. 18. (Sze), 17.54
Helló
Van valami actionscript (vagy más), amivel véletlenszerűen lehet egy gombot vagy annak feliratát változtatni különböző cimkéjűekre?
Előre is kösz
Ági
 

1 Gb tárhely + domain

Anonymous · 2005. Május. 18. (Sze), 17.40
Sziasztok!

Mivel volt pár munkám php+mysql témakörben, kicsit utánanéztem a
tárhelyeknek, gondoltam nektek is ajánlom a szolgáltatást.

A tárhely a http://tarhely.owen.hu oldalról érhető el (ez egy
átirányítás). 1 Gb tárhely, korlátlan aldomain, email alias, a
tárhelyből te határozod meg az email postafiókjaid méretét (és
számát), egyszerű admin felület + 1 domain (.hu, .net, .org, vagy
.com). Egy évre 12.000 + áfa.
Érdemes azért is itt tárhelyet regisztrálni, mert utána te is
reklámozhatod az oldalt (mint én is teszem :)), és az általad hozott
ügyfelek után jutalékot kapsz.

Minden jót:
Bandesz
 

PHP Win 95 alatt

Anonymous · 2005. Május. 18. (Sze), 14.29
Üdv!

Win 95 alá telepítettem egy Apache 1.3.x -et. Az működik rendesen, viszont a php 4.3.x nem akar működni. Utánajártam és csak a PHP 4.1.x válozatok möködnek 95 alatt de nem találom sehol, nem tudom letölteni.
Tudtok segíteni?
 

Képfeltöltés

Anonymous · 2005. Május. 18. (Sze), 12.29
Hello!

Képet szeretnék feltölteni a felhasználó gépéről a tárhelyemre. Ezt egy formmal, ahol egy textmezőbe kiválasztja a felhasználó a feltöltendő kép path-ját. A kiválasztott képnek pedig egy a submit gomb lenyomása után a tárhelyemen az images mappába kéne kerülnie.
Valaki tud nekem segíteni, hogy ezt hogy lehet megcsinálni (vagy esetleg scriptet adni)?
 

május 17

Bejelentkezeshez kotott oldalak

mrfrodolotr · 2005. Május. 17. (K), 21.12
Sziasztok!
Bocsi hogy uj topicot nyitottam de nem kaptam ilyen nevvel hasonlot...
Most kezdtem el tanulni a php-t, csinaltam 1 oldalt, es szeretnem ha nem mindenki erne el, vagyis csak az akinek van username password.
A problema az hogy, attol fuggetlenul hogy megvan a bejelentkezo oldal, ha valaki ismer a weboldalon 1 lapnak a nevet es azt beirja...pl:
localhost/page4.php akkor nem irja ki hogy nincs bejelentkezve hanem egyenesen betolti az oldalt...Es az volna a kerdesem hogy elobbit hogy kell megoldani?koszonom elore is
 

PHP fotóalbum

Tome · 2005. Május. 17. (K), 16.23
Tudnátok ajánlani PHP-s fotóalbumot? Jó lenne, ha nem kellene egyenként feltölteni a fájlokat, hanem mondjuk elég lenne felmásolni a szerverre egy bizonyos mappába. Örülnék ha jól adminisztrálható/konfigurálható lenne, pl. bizonyos képeket csak jelszó ismeretében lehet megnézni.
Előre is köszönöm a tippeket!
 

mysql 4.1.11 telepítése XP-re

ropi · 2005. Május. 17. (K), 14.23
Hello

MySQL 4.1.11-et szertnék telepíteni xp-re;

miután telepítés megtörtént beállítom, a szerver kívánt paramétereit (az itt talált telepítésről szóló cikk alapján), amikor a végére ér és végrahajtaná a beállításokat, megcsinálja a my.ini fájlt és utána "Cannot create Windows service for MySQL" hibaüzenettel leáll.

Próbáltam máshogy telepíteni (.zip változat), és más verziót (4.1.5 gamma) de ugyanez történt. Ezért gondolom a hiba az én készülékemben van. Telepítés előtt eltávolítottam az előző verziót, a registyt is kitisztítottam és nincs több ötletem.

Ha valaki elmondaná, hogy mi a baj, nagyon hálás lennék.

Előre is kösz