ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2005 - Fórum téma

május 23

Could not convert undefined or null to object

Anonymous · 2005. Május. 23. (H), 13.49
Sziasztok!

Operában és mozilla alapú böngészőkben az alábbi hibaüzenetet kapom:

Error:
name:typeError
statement on line 140: Could not convert undefined or null to object
Backtrace:
Line 140 of linked script ...

Mi lehet ez? és miért van az, hogy néha meg lefut a kód hibátlanul.
 

SQL adatbázisból lehívás...nem tudom mi a hiba

Anonymous · 2005. Május. 23. (H), 01.45
Hello!

Amikor egy felhasználó által feltöltött képet akarok akarok megjeleníteni egy weblapon (most éppen a fórumban), akkor nem jelenik meg a kép, pedig az elérési út jó! Tapasztaltam, hogy olyan kép, amit nem az SQL adatbázisból hívok le, az viszont megjelenik a lapon.
Itt a script lényeges része:

$i = 1;
while ($user_tomb = mysql_fetch_array($user_lekerd_eredm)) {
$login_tomb[$i] = $user_tomb['login'];
$kep_tomb[$i] = $user_tomb['image'];
$i++;
}

...

if ( $hsz_bekuldoje == $login_tomb[$i] ) {
$kep_kiir=$user_images_feltolt_path ."/" .$kep_tomb[$i];
$i = $z;
} else {
$kep_kiir=$user_images_feltolt_path ."/nemreg.jpg";
}

Miért van, hogy az SQL adatbázisból vett kép nem jelenik meg, mikor jó az elérési útja?

Online látható a probléma ezen az oldalon: http://users.atw.hu/...m/temalista_link.php
(bármelyik témára kattintva)

Danci
 

május 22

Segítség!

Anonymous · 2005. Május. 22. (V), 17.33
Üdvözletem!

Segítséget szeretnék kérni.
A probléma az, hogy PHP Session-el követem nyomon a felhasználót és nem működik az alábbi link, ha még nincs bejelentkezve. Hogy kezeljem le?

<a href="/<?=$PHP_SELF?><?=SID?>?page=valami">

A vicc az, hogy a loginNev="Anonym" aztán Session_register("loginnev") aztán session_start() az mint szép és jó de utána az oldal első betöltésre a fenti linkre ezt adja ki:

/index.phpPHPSESSID=a4960353def84617274d0c08373111c3?page=valami

frissítem, utána jó

/index.php?page=hip

Ezt nemvágom! Amúgy Ultrawebes php-configról van szó!
 

május 21

Blokkok a honlapomra

juhasztibi · 2005. Május. 21. (Szo), 18.49
Sziasztok!A weboldalamon dolgozom,de megint megakadtam!:)Következö a problémám:Az oldalon van fórum,linkgyűjtemény,szavazás stb..A fórumot és a linkeket úgy akarom megoldani,hogy minden új link és minden új topic látható legyen a főoldalon egy kis ablakban is!
Én a következőképen próbáltam meg megoldani:

<td style="width:224px; height:100%; vertical-align:top; padding:4px;">

		<p class="block" style="text-align:center;">
			{NEWS_HEADLINESTOGGLE}<br />
			<a href="/plug.php?p=archives">Arhívum</a><br />
			{NEWS_SUBMITNEWPOST}
		</p>

		<p class="block">
			<strong>Aktív fórumok :</strong><br />
			&nbsp;<br />
			{PLUGIN_LATESTTOPICS}
		</p>

		<p class="block">
		<strong>Szavazás :</strong><br />
		&nbsp;<br />
		{PLUGIN_LATESTPOLL}
		</p>

		<p class="block">
			<strong>Linkek :</strong><br />
			&nbsp;<br />
			{PLUGIN_LATESTLINKS}
		</p>


	</td>
Ez még nem is gond.Csak az,hogy a saját környezetemben működik,ahogy felteszem a szerverre nem megy.Nincs valami tippetek?!
Köszönöm a segítséget!
 

Linux vs Win

balazsgabi · 2005. Május. 21. (Szo), 09.49
Üdv Mindenkinek!

Azt szeretném megtudni, hogy alapvetően mi a különbség szervereknél az oprendszerek tekintetében. Konkrétabban azt tom, ill. gondolom, hogy (a unix alapúak stabilabbak), viszont a kérdésem az lenne, hogy egy kívülről érkező pl. kérés win alól a unixos szerver felé, ahol tételesen win alatt készített oldalak vannak, valami problémát okoz?
Nemtom érthető-e a kérdésem, de ami a lelkem nyomja az pontosan az, hogy találtam egy tárhelyszolgáltatót, ahol van ilyen is meg olyan is és a unixos lényegesen olcsóbb. Ő viszont azt javasolta, hogy ha win alatt készítek oldalakat, akkor a win-es szervert ajánlja. Csak így szűkszavúan.
Szóval ez érdekelne. Köszönöm előre is a segítséget!
gábor
 

május 20

Drupal Module Tutorial-ban leírt dolog nem müködik

Sweetchack · 2005. Május. 20. (P), 19.04
Sziasztok

A modul készítés rejtelmeibe szeretnék bele mélyedni. Elkezdtem olvasni és lépésről lépésre csinálni az itt leírtakat. ( http://drupal.org/node/17914 )
Szép és jó amit leírnak. Kezdésnek pont elég, bár már látom hogy én sokkal több mindent szeretnék megtudni.
A lényeg hogy ezen az oldalon bemutatott dolog nem működik. http://drupal.org/node/22797
A baj az hogy mikor a modulhoz tartozó blokk beállítási oldalára megyek akkor nem jelenik meg az a szövegmező, hanem csak ez a szöveg:
Array

PHP akkor csinál ilyet amikor tömböt akar string-re konvertálni.
Drupal verzión4.6

[colorer=php]
<?php

function kaListasUser_help($section='') {
$output = '';
switch ($section) {
case "admin/modules#description":
$output = t("HELP KIMENET Displays links to nodes created on this date");
break;
}
return $output;
}//function kaListasUser_help *************************************************

function kaListasUser_perm() {
return array('access content');
}//function kaListasUser_perm() ***********************************************

function kaListasUser_block($op='list', $delta=0) {
// listing of blocks, such as on the admin/block page
if ($op == "list") {
$block[0]["info"] = t('ka Listás User blokk');
return $block;
}else{
// our block content
// content variable that will be returned for display
$block_content = '';
// Get today's date
$today = getdate();
// calculate midnight one week ago
$start_time = mktime(0, 0, 0,$today['mon'],
($today['mday'] - 7), $today['year']);
// we want items that occur only on the day in question, so
//calculate 1 day
$end_time = $start_time + 86400;
// 60 * 60 * 24 = 86400 seconds in a day
$limitnum = variable_get("kaListasUser_maxdisp", 3);
$query = "SELECT nid, title, created FROM " .
"{node} WHERE created >= '" . $start_time .
"' AND created <= '". $end_time . "' LIMIT " . $limitnum;
// get the links
$queryResult = db_query($query);
while ($links = db_fetch_object($queryResult)) {
$block_content.= '<a href="/'.url('node/'.$links->nid).'">'.$links->title.'</a>

Typo3

tmisi · 2005. Május. 20. (P), 17.45
Sziasztok,

Ha van valaki aki ismeri a Typo3-at kérem irjon.
Forum, hir és számláló modulokkal vagyok bajban.

Elôre is kösz mindenkitôl.

Cimem: misi##kukac##oditech.hu
 

május 20

Warning: session_start():

juhasztibi · 2005. Május. 19. (Cs), 23.30
Sziasztok!
A szerverre való feltöltés után a következő hibaüzenetek jelentkeznek:


Warning: session_start(): open(/tmp/sess_20f73e1432fc0ac19f69241e69007b1e, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /system/common.php on line 166


Oldal betöltése 0.096 másodperc

Warning: Unknown(): open(/tmp/sess_20f73e1432fc0ac19f69241e69007b1e, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0

Még nem találkoztam ezekkel a hibaüzenetekkel,ezért nem is tudom kezelni őket.Ha valaki tud kérem segítsen!
Előre is köszönöm!
 

Warning: session_start():

juhasztibi · 2005. Május. 19. (Cs), 22.36
Sziasztok!
Az a probléma jelenkezett,hogy feltettem az oldalamat egy szerverre (atw) és a következő hibaüzeneteket kapom:

Warning: session_start(): open(/tmp/sess_20f73e1432fc0ac19f69241e69007b1e, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in /system/common.php on line 166

nem működik miatta a regisztráció és a beléptetés;

köv.:

Warning: Unknown(): open(/tmp/sess_20f73e1432fc0ac19f69241e69007b1e, O_RDWR) failed: No such file or directory (2) in Unknown on line 0

Warning: Unknown(): Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct (/tmp) in Unknown on line 0

Még nem találkoztam ezekkel a hibaüzenetekkel,ezért nem tudok vele mit kezdeni.
Ha valaki tud kérem segítsen.
előre is köszönöm!
üdv
 

win2003 szerver - apache 1.3.33 - php 4.3.10 - oracle 9.2.0.1 lefagyasztja az apache-t

zsepi · 2005. Május. 19. (Cs), 17.33
a címben vázolt konfigurációval van problémám: teljesen normális php oldalaknál (azaz általában simán lefutnak) néha beragad az apache (beállítások - felügyeleti eszközök - szolgáltatások alatti manuális leállÍtásra is nagyon lassan reagál, végül leáll). Ez - az általam is látott esetekben (a hibát a kliens jelezte) - akkor következik be, ha az oracle jelentősebb terhelés alatt áll, akkor oldalkérés esetén a kliens oldalon a böngésző homokórázik, a szerveren meg az apache processek 0 cpu fogyasztással állnak.

érdekes még, hogy az error.log-ban nincs bejegyzés (illetve akkor, amikor leállítom az apache-t berak egy forced terminate child bejegyzést), illetve a problémát kiváltó oldal url-je sem kerül be az access.log-ba. Az eseménynaplóba is természetesen csak az kerül be, hogy az apache szerviz le lett állítva.

Egy ideig azt hittem, hogy az oracle kommunikációs csatornája dugul el ennyire, s azért nem fér hozzá az apache, de tévedtem, mert mind szerverről, mind kliensről lehet apache beragadás közben használni (sqlplus)

A php-oracle kommunikációhoz az ora_* függvényeket használom. a beragadás (kivártam!) a max_execution_time többszöröse (25 perc) után sem üt be.

Az oracle egyébként kluszterban van (közös raid, két gépen futó két szerver, ha az egyik behalna, a másik veszi át az irányítást).

Annyira meg vagyok rekedve, hogy még azt sem tudom, miben keressem a hibát. PHP? Apache? Oracle? saját kódom? OK, az utolsó vicc volt, azt már többször átnéztem, bugok vannak (voltak s lesznek :)) benne, de azok az oldalak bugosan is lefutnak és nem halasztják meg a szervert :)

bárminemű tippet előre köszönök!