ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 17, 2005 - Fórum téma

Bejelentkezeshez kotott oldalak

mrfrodolotr · 2005. Május. 17. (K), 21.12
Sziasztok!
Bocsi hogy uj topicot nyitottam de nem kaptam ilyen nevvel hasonlot...
Most kezdtem el tanulni a php-t, csinaltam 1 oldalt, es szeretnem ha nem mindenki erne el, vagyis csak az akinek van username password.
A problema az hogy, attol fuggetlenul hogy megvan a bejelentkezo oldal, ha valaki ismer a weboldalon 1 lapnak a nevet es azt beirja...pl:
localhost/page4.php akkor nem irja ki hogy nincs bejelentkezve hanem egyenesen betolti az oldalt...Es az volna a kerdesem hogy elobbit hogy kell megoldani?koszonom elore is
 

PHP fotóalbum

Tome · 2005. Május. 17. (K), 16.23
Tudnátok ajánlani PHP-s fotóalbumot? Jó lenne, ha nem kellene egyenként feltölteni a fájlokat, hanem mondjuk elég lenne felmásolni a szerverre egy bizonyos mappába. Örülnék ha jól adminisztrálható/konfigurálható lenne, pl. bizonyos képeket csak jelszó ismeretében lehet megnézni.
Előre is köszönöm a tippeket!
 

mysql 4.1.11 telepítése XP-re

ropi · 2005. Május. 17. (K), 14.23
Hello

MySQL 4.1.11-et szertnék telepíteni xp-re;

miután telepítés megtörtént beállítom, a szerver kívánt paramétereit (az itt talált telepítésről szóló cikk alapján), amikor a végére ér és végrahajtaná a beállításokat, megcsinálja a my.ini fájlt és utána "Cannot create Windows service for MySQL" hibaüzenettel leáll.

Próbáltam máshogy telepíteni (.zip változat), és más verziót (4.1.5 gamma) de ugyanez történt. Ezért gondolom a hiba az én készülékemben van. Telepítés előtt eltávolítottam az előző verziót, a registyt is kitisztítottam és nincs több ötletem.

Ha valaki elmondaná, hogy mi a baj, nagyon hálás lennék.

Előre is kösz
 

For(if), mint menü...

MSzilveszter · 2005. Május. 17. (K), 13.19
Megpróbáltam azt megcsinálni, hogy ami az amúgy másnál is szükséges kategoria táblában van, azt menüvé tegyem. Hogy mindig a db-ből olvassa ki, így ha megváltozik valaminek a neve, akkor nem kell a menu.php-t is átírnom.

a connect.php csatlakozik a dbhez.
A kategoria a tábla.
print("<tr><td class=\"menu1\">Mindig Jóóó</td></tr>

sor lenne a menük közti címekre egy példa.
maga a menü sora ez lenne:
<a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>

Ez pedig a teljes forráskód. Szerintem teljesen elrontottam, de nincs rá semmi ötletem, hogy hogyan tudnám megoldani.
[CODE]
<?php
require_once("connect.php");
print("<link href=\"style.css\" rel=\"stylesheet\" type=\"text/css\"><body bgcolor=\"BFFFD3\">");
print ("<table width=\"100\" border=\"0\" align=\"center\">");
$keres = mysql_query("SELECT * FROM kategoria ORDER by id desc");
for($i = 1; $kateg = mysql_fetch_row($keres); $i++); {
if ($i <= 8); {
print("<tr><td class=\"menu1\">Írásaink</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");
}
if ($i > 8 AND $i <== 15) {
print("<tr><td class=\"menu1\">Mindig Jóóó</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");
}
if ($i > 15 AND $i <== 17) {
print("<tr><td class=\"menu1\">Letöltések</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");
}
if ($i > 17 AND $i <== 19) {
print("<tr><td class=\"menu1\">Fan Clubbok</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");
}
if ($i > 19 AND $i <== 22) {
print("<tr><td class=\"menu1\">Egyéb</td></tr><td class=\"menu2\"><a href=\"index.php?page=cikkek.php&kat_id=" . $kateg(id) . "\">" . $kateg(nev) . "</td></tr>");

több dimenziós session tömböl eltünik az adat

monghuz · 2005. Május. 17. (K), 00.34
Szevasztok..

Van egy weblapom amiben egy táblázat adatait SESSION tömbökben tárolom..

$_SESSION["1"]["type"] formában ahol az első dimenzió a sor száma, a második pedig az adott oszlop neve.
egy linket nyomogatva lehet létrehozni új sorokat, amikoris métrehozom az új session tömböt aminek minden dimenziójénak null értéket adok.

ha rákatintok az egyik sorra akkor tudom módosítani az aktuális sor adatait egy form-on keresztül. amikor elküldöm az adatokat akkor elöször az adatok eltárolódnak a session tömb megvelelő dimenzióiban, majd megint kilistázza a z adatokat (lsd. lejebb)

A gond az hogy amikor a listázás megtörténik még látom az előzöleg felvitt adatokat, amiket a már lemetet session tömböl nyerek vissza, viszont ezután akármit csinálok (új sor, másik sor adatmódosítása, vagy akár egy másik menüre kattintok...) minden elözőleg felvitt adat eltünik a dimenziókból.. viszont meguk a SESSION-nok megmaradnak mert a sorok nem tünnek el.. szóval maga a $_SESSION["1"]["type"] mint változó megmarad, csak a tartalma tünik el...