ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 9, 2005 - Fórum téma

css - 2 image backgroundban

spuri · 2005. Május. 9. (H), 17.01
olyat szeretnék hogy van egy table annak is egy oszlopa és sretném ha bg-image csak az 5px-től lefele jelenne meg (az oszlop magassága változo!)

0px 5px repeat-y együtt nem jó
probámtam 2 imaget berakni hogy a 2. lefedje az alső tetejét de az sem nyert...

vki tud segiteni?
köszi
s
 

Session Life time-adatvesztés

Anonymous · 2005. Május. 9. (H), 16.25
hali
Olyan problémám van , adott egy admin felület ahova csak login után lehet belépni és van olyan form amibe sok info lehet beírni, ha időközben lejárt a session life time-ja és postolni szeretném formot akor kidob a login oldalra, és elvesznek a form adatai.Hogy todom a form adatait megmenteni, hogy a következő loginnál ne kelljen újra kitölteni.
mi a teendő ilynekor ?
plz help!
 

nagy lista tobb oldalra

montressor · 2005. Május. 9. (H), 15.57
Hali!

Egy lekerdezes eredmenye bazi nagy adathalmazt ad vissza. Szeretnem megvalositani az x rekord egy oldalon dolgot. Hogy szoktak ezt megvalositani? Eloszor lekerik az egesz listat, majd a $eredmeny (=mssql_fetch($keres)) valtozot adjak at oldalrol oldalra, vagy esetleg megvalosithato, hogy mindig csak annyit kerdezek az sql szervertol amennyit meg akarok jeleniteni?
koszi
 

Hol a hiba a kódban?

mazsi · 2005. Május. 9. (H), 00.19
Sziasztok adott egy <FORM> <INPUT> al és <CHECKBOX> al.

Ime:

79: <form action="etlap.php" method="get">név:
<input name="nev">
<input type="checkbox" name="menu[]" value="I. Menü"> I. Menü
<input type="checkbox" name="menu[]" value="II. Menü">II. Menü
<input type="checkbox" name="menu[]" value="III. Menü">III. Menü<BR><BR><input type="submit" value="küldés"></form>

A következő PHP-t írtam hozzá: (Életem első önnálló PHP próbálkozása)

80: <?php
81: echo "<ol><li>";
82: echo "$nev";
83: $adat= array ($menu);
84: foreach ($adat as $kiir)
85: {
86: echo "\t\t $kiir";
87: }
88: echo "</li></ol>";?>

A következő értéket kapom vissza:

1. Név Array

1. Kérdés?: Miért nem írja ki az értéket? Úgy tudom a checkbox value értékét kéne kiírnia (I. Menü stb..)

2. Úgy szeretném megcsinálni, hogy ha valaki beírja a nevét, és hogy melyik menüt választja akkor az nem tünik el hanem látható lesz, és a jelentkezők nevéből egy számozott lista íródik.
Sejtem hogy úgy kellhogy egy harmadik változóban eltárolom az értéket és az új adatok mindíg hozzáadódnak,és azt íratom ki. De pontosan hogy lehet megcsinálni?

Itt tudjátok megnézni hogy hogyan (nem)működik... http://www.woodtiger.atw.hu/etlap.php

Köszi a segítséget!