ugrás a tartalomhoz

Archívum - Május 2005 - Fórum téma

május 12

Kvíz kiértékelés probléma

Anonymous · 2005. Május. 12. (Cs), 18.33
Sziasztok!
Tudna nekem valaki segíteni?
Nagyon fontos lenne!
Adott egy teszt, ami úgy néz ki, hogy az első oldalon kiválasztom a témkört majd betölti a következő oldalra a kérdéseket és (itt jön a probléma) a kiértékelésnél nem jeleniti meg a helyes megoldásokat.
Vagyis ha a kérdésekre bejelölöm a válaszokat a kiértékelésnél azt irja ki, hogy nem jelöltél meg választ!
Tudna ebben segíteni valaki!
Egyelőre ennyi ha lesz jelentkező (ami nagyon jó lenne) küldöm a forráskódot.
Köszike!
 

strtoint

Anonymous · 2005. Május. 12. (Cs), 15.41
Hali!

String szamma alakitasaban kerek segitseget, de
De nem ezek a megoldasok erdekelnenek:

...>ord($string[$i])>...

es nem az

...
$array = array(0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9);
in_array($string[$i], $array )
...

erdekelne hanem, h letezik-e ehhez hasonlo halmazos megoldas:

for($i=0;$i<strlen($string);$i++){
if($string[$i] in [0..9] ){akkor valami}
}

koszi
 

Windows NT+iis4+php

vzsuzsa · 2005. Május. 12. (Cs), 15.02
Hello!
Most telepíttem php-t windows NT-n(iis4) és a php minden változóra az írja, hogy Notice: Undefined variable....
Biztos valami egyszerű oka van, de sajnos nem tudom mi lehet.
Ha valaki tudna ebben segíteni.
Köszönöm.
VZsuzsa
 

május 11

Nem jon ossze a mysql es mysqli egyutt kompilalva egy linuxon

pentium10 · 2005. Május. 11. (Sze), 17.26
Tud valaki tippet adni hogyan hozzuk mokudesbe egy olyan Red Hat 9es linuxon a PHP5.0.4-et es Mysql 5.0.4 ugy hogy a phpban mukodjen a mysql es a mysqli modulok egyszerre.

Probaltuk kompilalni,

./configure --host=i686-pc-linux-gnu --build=i686-pc-linux-gnu --target=i386-redhat-linux --enable-force-cgi-redirect --disable-debug --enable-pic --disable-rpath --enable-inline-optimization --with-bz2 --with-db4=/usr --with-exec-dir=/usr/bin --with-freetype-dir=/usr --with-png-dir=/usr --with-gd --enable-gd-native-ttf --without-gdbm --with-gettext --with-ncurses --with-gmp --with-iconv --with-jpeg-dir=/usr --with-openssl --with-png --with-regex=system --with-xml --with-dom=shared,/usr --with-dom-xslt=/usr --with-dom-exslt=/usr --with-xmlrpc=shared --with-zlib --with-layout=GNU --enable-bcmath --enable-exif --enable-ftp --enable-magic-quotes --enable-safe-mode --enable-sockets --enable-sysvsem --enable-sysvshm --enable-discard-path --enable-track-vars --enable-trans-sid --without-oci8 --with-pear=/usr/share/pear --with-imap=shared --with-imap-ssl --with-kerberos --with-ldap=shared --with-pgsql=shared --enable-memory-limit --enable-calendar --enable-dbx --enable-dio --enable-mcal --enable-mbstring --enable-mbstr-enc-trans --enable-mbregex --with-apxs2=/usr/local/apache2/bin/apxs --with-mysql=/usr/local/mysql-max-5.0.4-beta-pc-linux-gnu-i686/ --with-mysqli=/usr/local/mysql-max-5.0.4-beta-pc-linux-gnu-i686/bin/mysql_config

De ezzel a konfiggal nem mukodik php script: Segmentation Faultot valaszol a PHP.

Sikerul egynehany alkalommal lefuttatni a kompilalast jol, de akkor vagy Segmentation Fault vagy csak mysql mukodik s nem ismeri a mysqlit

Sokszor hibauzenetet adott a kompilalaskor a php, ekkor mint gondoljatok nem mukodott semmi.

Valakinek sikerult ezt egy linux rendszeren mukodesbe hoznia?
Terjed olyan hir hogy nem osszeferheto linuxon a mysql es mysqli, mennyire lehet igaz?
 

Dbdesigner kérdés

mdesign · 2005. Május. 11. (Sze), 15.37
Sziasztok!

Hogyan lehet ezt elérni dbdesigner 4ben?
Mire kattintsak?

UNIQUE KEY cat_id (cat_id,type_id,code)

nem találom:(
 

menü fade

Anonymous · 2005. Május. 11. (Sze), 12.13
Hi! Van egy JavaScript menüm és ennek az almenüit kellene fadelni. Biztos nem nagy ügy, csak én sík vagyok a JS-hez. Ha valaki bevállalná azt megköszönném. Ha van jelentkező, elküldöm a scriptet. Fontos lenne. Köszi
 

Eladó könyvek

kgyt · 2005. Május. 11. (Sze), 11.16
Van pár olyan könyvem, amit szívesen eladnék féláron.

Egyben 8.000,-
Csere is érdekel. Egy USB-s Bluetooth adaptert például szívesen átveszek (ha megy linux alatt).
A könyvek megkímélt állapotban vannak, nincs bennük jegyzetelve,
nem kopottak, vagy koszosak, szamárfül és gyűrődésmentesek.
 

május 10

htaccess

Szuli · 2005. Május. 10. (K), 16.09
sziasztok!

Eljutottam odáig, hogy levédek egy könyvtárat a .htaccess segítségével...

Most olyan kérésem lenne, hogy hogyan kell megcsinálni, egy jelszóváltoztató felületet? Hogy a htpasswd jelszót tudja módosítani a felhasználo..

Köszi a segítséget...
 

május 9

css - 2 image backgroundban

spuri · 2005. Május. 9. (H), 17.01
olyat szeretnék hogy van egy table annak is egy oszlopa és sretném ha bg-image csak az 5px-től lefele jelenne meg (az oszlop magassága változo!)

0px 5px repeat-y együtt nem jó
probámtam 2 imaget berakni hogy a 2. lefedje az alső tetejét de az sem nyert...

vki tud segiteni?
köszi
s
 

Session Life time-adatvesztés

Anonymous · 2005. Május. 9. (H), 16.25
hali
Olyan problémám van , adott egy admin felület ahova csak login után lehet belépni és van olyan form amibe sok info lehet beírni, ha időközben lejárt a session life time-ja és postolni szeretném formot akor kidob a login oldalra, és elvesznek a form adatai.Hogy todom a form adatait megmenteni, hogy a következő loginnál ne kelljen újra kitölteni.
mi a teendő ilynekor ?
plz help!