ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2005 - Fórum téma

január 14

Segítsetek plz!! Php form+phpmail()

Anonymous · 2005. Jan. 14. (P), 17.56
Sziasztok!

Egy nagy segítségre lenne szükségem! Lehet, hogy már volt hasonló probléma, de nem találtam a jó megoldást.
A feladat az lenne, hogy egy űrlap feltöltésekor küldjön nekem egy levelet, hogy tudjak róla.
Adott egy űrlap php-ben, amit dreamweaverrel csináltam.
Kérdésem lenne, hogy hova és pontosan mit kell beszúrnom, hogy működjön a dolog? Valószínűleg nem egy nagy kihívás a dolog, de nekem fontos lenne, hogy ne kelljen folyton nézegetni.
Ha kell elküldöm a forrását az űrlapnak! A szolgáltató: atw.

Köszönöm a segítséget!

Gábor
 

Admin oldallal kapcsolatos kérdés

Anonymous · 2005. Jan. 14. (P), 15.33
Egy oldalnak az admin részét csinálom és azt szeretném kérdezni, hogy hogyan tudom azt megtenni, hogy ezeket az adminhoz tartozó fájlokat csak az admin tudja megnyitni.

Lehet olyat, hogy mondjuk csak az egyik php script nyitja meg a másikat, de simán nem lehet futtatni a fájlt?

Vagy ez pont erre jó?
if (!eregi("akarmi.php", $_SERVER['SCRIPT_NAME'])) {
die ("You can't access this file directly...");
}
 

Fajl szerveren kereso

Jano · 2005. Jan. 14. (P), 14.16
Olyan progi kene ami a Google desktop kategoriaba esik, de cegen beluli kozos fajlszerveren tud keresni elsosorban doc esetleg rtf, pdf allomanyokban.

Ceges kornyezet miatt megbizhato kell (ami nem kuldozget senkinek adatot) termeszetesen ha lehet ingyenes. Es Windows.
 

január 13

phpbb 2.0.11 smile hiba

Anonymous · 2005. Jan. 13. (Cs), 17.29
Bocs a zavarásért, de lenne egy problémám. A phpbb 2.0.11-es fórum alatt, amikor smile-t akarok berakni és megnyomom az összes mutatása gombot, akkor ugye előugrik az ablak, de miután betöltötte az összeset, akkor villan egyet és utána akárhogy nyomkodom a smile-kat nem írja ki. Abszolút semmi sem történik. Valószínű amiatt van, hogy ez smile-pack és a readme azt mondja, hogy át kell írni valamelyik .tpl file-t, de nem tom melyiket és amikor megnézem a hivatalos honlapon, nem ír semmit róla. Szóval, nem tudja valaki mit kell átírni és hol? Kösz
 

idő számítása

tanar · 2005. Jan. 13. (Cs), 15.10
Sziasztok!

Ez vagy nagyon lamer kérdés lesz, vagy tényleg nehezen megoldható, mert én nem jöttem rá a dologra.
Tehát van két változóm, ami időt tárol. Hogy tudom a kettőt kivonni egymásból, hogy idő érték maradjon a végén? És összeadni?
pl:
$q="14:20:00";
$w="16:30:00";

$d=$w-$q;
Tehát az kellene, hogy $d="2:10:00"; -t adjon nekem.
Hogy kell ezt?

Thx.
Tanar
 

könyveket - hol?

Thunderbolt · 2005. Jan. 13. (Cs), 01.06
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet magyarországon webprogramozással, webdesignnal kapcsolatos könyveket rendelni neten keresztül?

köszi!
 

január 12

Fórum + levélküldés

Pal_ur · 2005. Jan. 12. (Sze), 17.04
Olyan fórummotort keresnék, ami megcsinálja nekem azt, hogy egy téma hozzászólásait beálíított időközönként (pl. napi egyszer) egy meghatározott címre elküldi. Tehát nem csak egy értesítést, hogy van új hozzászólás, mint az Invision Power Board, hanem az összes hozzászólás szövegét.

Köszi,
 

RSS megint!

kmm · 2005. Jan. 12. (Sze), 13.36
A bologmarkokban kernek icipici fejlesztest:

Egyik:
ha nincs beallitva hogy legyen alairasa annak aki irja a bejegyzest (forum,blog,hozzaszolas stb) akkor tegye mar oda az aljara, hogy:
--
Ezaneve

mert sokan nem irnak ala, es nem jo...

Masik:
Az url-eket a blogmarkokban ne ...-ozza mert nem igazan kattinthatoak (az lenne a jo, ha kb azt jelenitene meg hogy: ebbol: [urI=url]nev[/url] ezt: nev ( url )

koszonom :-)
 

css vertical align

Cadeyrn · 2005. Jan. 12. (Sze), 11.59
Üdv Mindenkinek!

Van egy apró gondom, ami miatt a mai napig nem tudok elszakadni a táblázatoktól.
A helyzet, hogy automatikusan listázott képekről van szó, 4 db kerül egy sorba. Azonban a képek nagysága változhat - persze bizonyos határokon belül. Ezért azonban szeretném őket középre igazítani a cellákon belül - a css viszont nem akarja megcsinálni a verticalis elrendezést. Táblázatcellákkal tökéletesen működik - csak éppen egyre hosszabb és hosszabb miatta a kód.
Valaki tudnak segíteni?

A probléma egyébként ezt a lapot érinti elsősorban:
http://www.hangszercenter.hu/x.php?l=hu&m=marka

Előre is köszönöm,
Cadeyrn
 

január 11

DHTML Scrollbar és az egérgörgő

muTe · 2005. Jan. 11. (K), 18.21
Sziasztok, lehetséges olyan DHTML scrollbar hegesztése, ami
1. minden platformon/böngészőn működik
2. meghajtja az egér scrollere is?
előre is kösz a választ/okat