Archívum - Jan 2005 - Cikk
- Dátum
- Típus
január 26
A PostgreSQL 8 adatbáziskezelő újdonságai és telepítése Windowsra
Windowsos fejlesztők közül sajnálatos módon relatíve kevesen ismerik az egyik legjobb szabad forrású adatbáziskezelőt, a PostgreSQL-t. Ennek első és legfontosabb oka, hogy egészen mostanáig mostohán kezelte ezt a platformot, csak körülményesen, külön futtatókörnyezet (a Cygwin) telepítésével volt futtatható. Ez szerencsére a 8.0 változat első bétáinak megjelenésével megváltozott: elkészültek az első natív, valóban windows-os környezetre készült telepítőcsomagok is. Cikkünkben, melyet Felhővel együtt készítettünk, először áttekintjük az újdonságokat, majd egy Windows alatti telepítést nézünk végig.
január 19
Hierarchikus adatkezelés SQL-lel PHP-ben II.
Az előző részt folytatva a hirearchikus adatkezelést boncolgatjuk tovább, azaz hogyan lehet hierarchikus adatainkat hatékonyan tárolni adatbázisban. Előző cikkemben egy jól használható, ugyanakkor nem eléggé hatékony megoldást mutattam be az adatok tárolásával kapcsolatban. Most újra megnézzük a problémát, de egy jóval hatékonyabb és kezelhetőbb megoldást láthatunk, elkerülve a processzor és memóriaigényes rekurziót, nem is szólva arról, hogy az adatbázis lekérdezések számát is radikálisan csökkentjük.
január 12
CSS lépésről-lépésre: dobozolás
Weblapok készítésekor az egyik leggyakoribb feladat különböző dobozok megvalósítása. A "hagyományos" módszer táblázatok használata, a rosszabb esetben több táblázat cellát is használva a keretek összeállításához. A mai cikkünkben ezt a témakört fogjuk végigjárni, azaz megnézzük, hogyan tudunk kialakítani különböző jellemzőkkel rendelkező (fejléces és fejléc nélküli) dobozokat CSS, és szemantikus HTML segítségével.
január 5
2004 - egy év a web körül II.
A múlt év második felének összefoglalója sem ígér kevesebb izgalmat, mint az első, legalábbis azoknak, akik nem ismerik betéve a nálunk korábban megjelent tartalmakat. Reményeink szerint ismét megtaláltuk azokat az eseményeket, újdonságokat, melyek meghatározták az év második részét, és talán kihatásuk lesz az idei évre is. A sorozat előző cikkében már látott statisztikai összefoglalót ezúttal sem hagyjuk el, köszönhetően Bártházi András közreműködésének.