ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2005 - Fórum téma

január 26

Folyamatosan futó PHP script, timeout nélkül?

balatonl · 2005. Jan. 26. (Sze), 16.48
Tanácsra van szükségem.

Előtte felvázolom a hátteret.

Egy olyan XML fájlt generáló scriptet készítek, amely Oracle adatbázisból dolgozik, és PHP nyelven íródott. Az Oracle adatbázisban található adatmennyiség olyan méretű, hogy ha egy db XML-t generálnék, az várhatóan több száz megás méretű lenne.

Ezt azonban nem szeretném, az okok:
- a PHP timeout beállításai,
- a generálásra használt szerver korlátozott kapacitásai,
- a kockázat, hogy ha 24 óra futás után talál hibát a script, kezdhetem elölről a generálást.

Ezért úgy döntöttem, hogy több darabban hozom létre a legenerált XML fájlt.

Ehhez viszont a következő futás során használatos lekérdezésben szükséges kezdő azonosító értékét le kell tárolnom egy fájlban, majd meghívnom a scriptet újra, új paraméterrel.
(pl. MySQL-ben így nézne ki a lekérdezés: SELECT * FROM tabla WHERE id>'$kovetkezo' LIMIT 0,10000; ahol a $kovetkezo értékét a fájlból kapja a script az újbóli futás előtt)

Ehhez azonban folyamatosan figyelnem kell annak a fájlnak az értékét, amely a $kovetkezo változó értékét tartalmazza. Hogyan lehet PHP-ban ezt megoldani? Lehet olyan scriptet írni, amely folyamatosan fut a szerver memóriában, és figyeli egy változó értékét/fájl állapotát, timeout nélkül?

Minden tippet, tanácsot előre is köszönök.

Laci
 

változók tárolása újonnan létrehozott file-ban

Anonymous · 2005. Jan. 26. (Sze), 16.45
Helló!
A következő lenne a feladatom, amit sehogysem sikerül összehozni:

Egy halom form adatot elküldeni egy php szkriptnek, ami egy tömbbe pakolja a kinyert adatokat, majd létrehoz/felülír egy fájlt, amiből a tömb értékeit ki lehet nyerni egy html táblázat számára.

Ami a konkrét probléma:
létrehozza a file-t, beleírja a következő sort:

<?php $havidij_512_1ev=1; ?>

Ezek után ezzel nem tudom kiszedni belőle azt a nyavajás 1-es értéket, mégpedig ezzel a html-lel:

<HTML>
<BODY>
<TABLE>
<TR>
<TD>

<?php
include (vivacsaladiaraktarol.php);
print ("$havidij_512_1ev");
?>

</TD>
</TR>
</TABLE>
</BODY>
</HTML>

A kód amivel beleírok/felülírom a vivacsaladiaraktarol.php fájlt:

<?php
$filename = 'vivacsaladiaraktarol.php';

$csaladiaraktomb[0]="<?php"." "."\$havidij_512_1ev"."="."$havidij_512_1ev".";"." "."?>";

fopen($filename, w);

if (is_writable($filename)) {
if (!$handle = fopen($filename, 'a')) {
echo "Az adatbázis nem nyitható meg: " . $filename;
exit;
}

if (fwrite($handle, $csaladiaraktomb[0]) === FALSE) {
echo "Az adatok nem írhatók: ". $filename;
exit;
}
.
.
.

Valamit elgépeltem volna???

Előre is köccci a segítséget!
 

Többdimenziós tömb rendezése

Ajnasz · 2005. Jan. 26. (Sze), 15.42
Üdv mindenkinek!

Egy meglehetősen alapvető dologban szeretném segítségetek kérni. Adott egy ehhez hasonló tömb:

<?php
$tomb=array(
    array(
      "nev"=>"User1",
      "pont"=>"5"
    ),
    array(
      "nev"=>"User2",
      "pont"=>"1"
    ),
    array(
      "nev"=>"User3",
      "pont"=>"7"
    )
);
?>
Ezt a tömböt szeretném a pont értéke alapján sorba rendezni. Ha nem tévedek, akkor az array_multisort() függvényt kellene rá alkalmazni, csak épp azt nem tudom, hogy miként. Nézegettem a manualban, de nem teljesen tiszta a működése.
Kérlek, segítsetek benne egy kicsit, köszönöm előre is.
 

Mire való a változóneve utáni pont?

EL Tebe · 2005. Jan. 26. (Sze), 13.49
Erre gondolok.. Ezt más soxor láttam, de nemtudom mire valo.. valami összefűzés?? vagy mi?
$headers.=
 

egyszerű css formázás - nem megy operában

domdom · 2005. Jan. 26. (Sze), 12.07
Sziasztok!

Az alábbi egyszerű példa sajnos nem úgy jelenik meg operában, mint IE6-ban vagy firefoxban. Van valami tippetek, mi lehet a gond, illetve hogy lehetne megoldani?

<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd">
<html>
  <head>
    <meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=iso-8859-2" />
	<style type="text/css">
    <!--
    	div, ul, li { margin: 0; padding: 0; }
    	#container { width: 500px; border: 1px solid #f00; float: left; }
    	#menu { list-style: none; float: right; }
    	#menu li { display: block; float: left; padding: 0 3px; }
    -->
    </style>
    <title>test</title>
  </head>
  <body>
	<div id="container">
	  <ul id="menu">
	    <li>1111</li>
	    <li>2222</li>
	    <li>3333</li>
	    <li>4444</li>
	  </ul>
	</div>
  </body>
</html>
kösz,
doma
 

január 25

Változók karakterszáma

Anonymous · 2005. Jan. 25. (K), 15.57
Sziasztok!

Csinálok egy progit bent a muinkahelyemen és egy olyan funkcióra lenne szükségem ami megszámolja egy adott változó karaktereit... de nem úgy mint a "substr_count" mert ez az azonos karaktereket csak egyszer számolja...
Pl.: "1234567891" tehát erre ne kilencet hanem tizet adjon eredményül...
Remélem érthető voltam... és előre is köszi!

Sery
 

SEGÍTSEN VALAKI PLZ! PHP BAN LINKELNI HOGY KELL?

Anonymous · 2005. Jan. 25. (K), 15.18
Sziasztok skacok! Én most tanulom a PHP4-t! letöltöttem egy jó leírást a php4 24 óra alatt .c könyv szkenelt változatát! Nagyon jó! elolvastam és értem is végül is... Csak egyetlen dolgot nem találtam benne és ezt nem is értek! Erre szeretnélek megkérni titeket hogy mondjátok / magyarázzátok el nekem!
A kérdésem pedíg az lenne hogy, pl ha felmegyek egy php-s honlapra és ott van egy link akkor az ilyen: www.mittomen.hu/mosules/fulemule?.php.id=1738 vagy v mi ilyesmi! és én ezt nem találtam a könyvben hogy hogy lehet ilyet csinálni? egy változót kell csinálni? hogy pl $link1 "www.faxkivan.hu" és valami ID is kell ami nemtom mi... vagy ez az egész hogy van? valaki leírná nekem? előre is nagyonszépen köszönömszépen! :) és ha kérhetném egy példát is írna a segítőkész illető? mert úgy gyorsabban megértem! ;) ! THX!

Üdv: 3L3CtR1C
Vagy ha máshogy akarjátok elmondani:
E-mail: urmano##kukac##freemail.hu
MSN: urmano1##kukac##msn.com
 

5-ösével lépkedés

Anonymous · 2005. Jan. 25. (K), 09.48
Sziasztok!

Készítettem a PHP, MySQL párossal egy egyszerű vendégkönyvet, mely képes új adatokat is hozzáadni az adatbázishoz. Azt kéne megoldanom, hogy 5 vendégkönyv-bejegyzés után lehessen lapozni előre és vissza. Mivel ABSZOLUT KEZDŐ vagyok, ezért azt kérném, hogyha tudtok, komplett kódot írjatok!

Nagyon köszönöm!!!

UI.: Eléggé fontos lenne...
 

INT(11) és AUTO_INCREMENT

Anonymous · 2005. Jan. 25. (K), 09.39
Kedves Fórumozók!

Kezdő vagyok a MySQL területén, és az alábbi kérdéseimre még sehol sem találtam egyértelmű választ, ezért szeretnék felvilágosítást kérni!

1.: Az INT(11)-es típusnál a (11) mit jelent? Addig stimm, hogy a méretét. De miben mérve? Számjegyek számában? Ha igen, akkor ez a típus maximum ezt a számot tudja eltárolni: 99999999999 ?

2.: Az AUTO INCREMENT jelenlegi tudásom szerint azt jelenti, hogy egy új rekord felvételével, automatikusan egyel növeli az adott cella értékét. Ez akkor érdekes, ha pl. adott egy 8 rekordból álló tábla, és pl. kitörlöm a 4. és 5. rekordot phpMyAdmin-nal, majd ezután felveszek egy új rekordot, akkor az AUTO INCREMENT-et tartlmazó mező értéke 9 lesz???

Előre is köszi a segítséget!
 

január 24

Mysql 4.1 & utf8

hubidubi · 2005. Jan. 24. (H), 20.10
Hello!

Adott egy 4.0-ás mysql, amit 4.1-re szeretnék frissíteni. Ezzel együtt szeretném a latin1/2 típusú tábláimat utf8 típusúvá alakítani a bennük levő tartalommal együtt. A mysql leírása szerint ALTER TABLE <tábla> CONVERT TO CHARACTER SET utf8 parancs meg is teszi ezt. A parancs lefut, de a tartalom kódolása nem változik. Az egyes oszlopok felveszik a utf8-as kódolást, de a tartalom nem.
Érdekelne, hogy találkoztatok már valaki ilyennel vagy tudtok esetleg valamilyen más egyszerű megoldást, amivel az adatokat át tudnám konvertálni.

Kösz,

Hubidubi