ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 24, 2005 - Fórum téma

Mysql 4.1 & utf8

hubidubi · 2005. Jan. 24. (H), 20.10
Hello!

Adott egy 4.0-ás mysql, amit 4.1-re szeretnék frissíteni. Ezzel együtt szeretném a latin1/2 típusú tábláimat utf8 típusúvá alakítani a bennük levő tartalommal együtt. A mysql leírása szerint ALTER TABLE <tábla> CONVERT TO CHARACTER SET utf8 parancs meg is teszi ezt. A parancs lefut, de a tartalom kódolása nem változik. Az egyes oszlopok felveszik a utf8-as kódolást, de a tartalom nem.
Érdekelne, hogy találkoztatok már valaki ilyennel vagy tudtok esetleg valamilyen más egyszerű megoldást, amivel az adatokat át tudnám konvertálni.

Kösz,

Hubidubi
 

Legnagyobb kiválasztása... SEGÍTSÉG!!!

Anonymous · 2005. Jan. 24. (H), 19.51
Sziasztok!

A következő a problémám:

Van egy MySQL adatbázisom, abban egy oszlop, pl. 50 sorral. A cellákban számok vannak. Azt szeretném elérni a PHP segítségével, hogy a legnagyobb számot kiírom a böngészőbe!
 

History back és űrlap információk

Anonymous · 2005. Jan. 24. (H), 15.35
Udv mindenkinek,

tudja vki, hogyan lehetne olyan javascript utasítást kiadni, amellyel az visszatérhetek az előző oldalra és a korábban beírt adatokat megtartja?

jelenleg ezt használom, de ilyenkor már nem adja vissza az értékeket:
<a href="#" onclick="javascript: window.history.go(-1);" style="text-decoration: none;">VISSZA</a>

hasznaltam a back() fuggvenyt is, de ugyanez volt a helyzet
egyebkent php-bol iratom ki ezt kis js-t, es lehet hogy ez a baja?

Udv
Sanyi
 

cimsor

enzo · 2005. Jan. 24. (H), 14.49
sziasztok,

hogyan lehet megoldani azt, hogy a cimsorban ne jelenjenek meg a valtozok??
 

Rögzített header

mzsperx1 · 2005. Jan. 24. (H), 09.39
sziasztok
egy igen kezdő és autodidakta css buherátor kérdez tőletek
a pozícionálással vannak komoly gondjaim.
egy egyszrű oldalat szeretnék létrehozni
felöl a header, bal oldalt menü, jobb oldalt a tartalom.
ami nem megy. rögzíteném a képernyőhöz a headert és a menüt is. ez még menne is, ha a tartalomnak adnék egy fix magasságot. de azt nem szeretném. imígyen viszont, ha görgetek, akkor a headerre ráúszik a tartalom. meg lehet-e oldani valahogy (frame nélkül), hogy a tartalom csak bizonyos magasságig görögjön, ne a lap tetjéig?
kössz.
 

Advenced, avagy fejlesztett fórum

Sulla · 2005. Jan. 24. (H), 03.40
Sziasztok Fórumozók!

Egy nagy dilemmán gondolkodtam, és gondoltam felírom ide is.
Van egy fórumom, ami lassan megtelik sok-sok bejegyzéssel. Nos, elgondolkodtam, hogy hogyan is lehetne fejleszteni, és rájöttem, hogy meg szeretném oldani azt, hogy az egyes bejegyzéseket törje 20-assával és külön oldalakra rakja fel. Szerintetek meg lehetne-e úgy csinálni, hogy egyetlen oldalon történjen mindez? Lehetőleg egyszerű módon. Úgy gondolom, hogy a megoldás itt van a közelben, csak kissé elakadtam. Már láttam rá több megoldást is, de igazából egyik sem tetszett, ráadásul a forráshoz nem igazán fértem hozzá.

Szivesen vennék pár ötletet, ti hogyan oldjátok meg ezt a problémát.

Üdv: Sulla