ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 27, 2005 - Fórum téma

ImageJPEG és képminőség

Anonymous · 2005. Jan. 27. (Cs), 21.37
Feltöltött jpg képet szeretnék átméretezve eltenni, a nagy kép max. megadott méretben és mellé egy tumbkép.
Az ImageCopyResized() fv-el méretezem át és az ImageJPEG()-el hozom létre az új képet a feltöltöttből. A gond, hogy hiába adok meg az ImageJPEG() 3. paramétereként akármilyen számot, a kapott képminőség gagyi. 100-as értéket adva a fájlméret nagyobb az eredetinél, a minőség mégis rosszabb.
Nem régóta piszkálom a képkezeléseket, nincs sok tapasztalatom. A manual a képminőség állításáról szűkszavúan ír, nincs tippem.
Környezet: localhost, win-xp, apache 1.3.24, php 4.3.3
Valakinek ötlete esetleg?

Üdv: Thom
 

Smarty blokk kérdés

toxin · 2005. Jan. 27. (Cs), 19.45
Kérdésem: a Smarty-sablonon belül hogyan lehet, php-ból bizonyos feltételek teljesülése(loggolt Juzer esetén:log box blokk kikapcs) esetén ki/be kapcsolható blokkokat létrehozi ?

böngésztem a doskit de ilyet nem találtam, áthidaló megoldásomnál viszont lehet hogy van egyszerűbb:

sablonban:
{* template *}
{translate display=$display}
Hello, world!
{/translate}


php-ben
.
.
$smarty->assign('display',true);
$smarty->register_block("translate","dispOut");.
.
.
function dispOut($params, $content, &$smarty, &$repeat){
if (isset($content)) {
if ($params['display'])$out=&$content;
return $out;
}
}


előre is köszönöm, annak aki tud segíteni :)
 

mysql karakter v helyett v?*

Anonymous · 2005. Jan. 27. (Cs), 17.26
mysql adatbázist próbálok használni . az adatokat még rendesen írja fel a táblába, lekérdezésnél látom hogy egyező , (pl mysqladminnál is). De amikor php val csinálok egy lekérdezést akkor a "v" helyett "v?*" - ot ír ki, a "z" helyett pedig "b?as*" ír. A őúéáűöüó karaktereket rendesen kiírja.
Mi lehet a gond?
Hol tudom kézzel konfigolni a mysql-t ? nektek milyen charset.ek jöttek be a mysql beállításoknál?
a my.cnf - t próbáltam állítani a mysql/bin/ -ben. De nem tudok mit tenni.
 

PHP - Include parancs végrehajtódik a linkre kattintva

Anonymous · 2005. Jan. 27. (Cs), 17.07
Sziasztok!
Nekem az lenne a kérdésem hogy:
Egy fájlt beágyazok include parancsal, és egy linkre kattintva ugyanannak a helyére egy másik fájl ágyazóggyon be...!
és így tovább az össes menüponton keresztül!

Tudnátok nekem segíteni? Előre is THX!