ugrás a tartalomhoz

Archívum - Jan 2005 - Fórum téma

január 24

Legnagyobb kiválasztása... SEGÍTSÉG!!!

Anonymous · 2005. Jan. 24. (H), 19.51
Sziasztok!

A következő a problémám:

Van egy MySQL adatbázisom, abban egy oszlop, pl. 50 sorral. A cellákban számok vannak. Azt szeretném elérni a PHP segítségével, hogy a legnagyobb számot kiírom a böngészőbe!
 

History back és űrlap információk

Anonymous · 2005. Jan. 24. (H), 15.35
Udv mindenkinek,

tudja vki, hogyan lehetne olyan javascript utasítást kiadni, amellyel az visszatérhetek az előző oldalra és a korábban beírt adatokat megtartja?

jelenleg ezt használom, de ilyenkor már nem adja vissza az értékeket:
<a href="#" onclick="javascript: window.history.go(-1);" style="text-decoration: none;">VISSZA</a>

hasznaltam a back() fuggvenyt is, de ugyanez volt a helyzet
egyebkent php-bol iratom ki ezt kis js-t, es lehet hogy ez a baja?

Udv
Sanyi
 

cimsor

enzo · 2005. Jan. 24. (H), 14.49
sziasztok,

hogyan lehet megoldani azt, hogy a cimsorban ne jelenjenek meg a valtozok??
 

Rögzített header

mzsperx1 · 2005. Jan. 24. (H), 09.39
sziasztok
egy igen kezdő és autodidakta css buherátor kérdez tőletek
a pozícionálással vannak komoly gondjaim.
egy egyszrű oldalat szeretnék létrehozni
felöl a header, bal oldalt menü, jobb oldalt a tartalom.
ami nem megy. rögzíteném a képernyőhöz a headert és a menüt is. ez még menne is, ha a tartalomnak adnék egy fix magasságot. de azt nem szeretném. imígyen viszont, ha görgetek, akkor a headerre ráúszik a tartalom. meg lehet-e oldani valahogy (frame nélkül), hogy a tartalom csak bizonyos magasságig görögjön, ne a lap tetjéig?
kössz.
 

Advenced, avagy fejlesztett fórum

Sulla · 2005. Jan. 24. (H), 03.40
Sziasztok Fórumozók!

Egy nagy dilemmán gondolkodtam, és gondoltam felírom ide is.
Van egy fórumom, ami lassan megtelik sok-sok bejegyzéssel. Nos, elgondolkodtam, hogy hogyan is lehetne fejleszteni, és rájöttem, hogy meg szeretném oldani azt, hogy az egyes bejegyzéseket törje 20-assával és külön oldalakra rakja fel. Szerintetek meg lehetne-e úgy csinálni, hogy egyetlen oldalon történjen mindez? Lehetőleg egyszerű módon. Úgy gondolom, hogy a megoldás itt van a közelben, csak kissé elakadtam. Már láttam rá több megoldást is, de igazából egyik sem tetszett, ráadásul a forráshoz nem igazán fértem hozzá.

Szivesen vennék pár ötletet, ti hogyan oldjátok meg ezt a problémát.

Üdv: Sulla
 

január 23

Firefox: semmilyen WYSIWYG nem megy

c · 2005. Jan. 23. (V), 21.18
Nézegettem ezt a jó kis WYSIWYG listát, de valamiért egyik sem megy Firefox alatt: http://www.bris.ac.uk/is/projects/cms/ttw/ttw.html
Pl. ez (is) menne, de nálam valamiért csak egy fehér box jelenik meg, felette a gombok: http://www.kevinroth.com/rte/demo.htm
Hasonlóan a többi.
WinXP (1.0) és Linux (20050103) alatt is próbáltam (teljesen üres profillal is).
Szóval úgy tűnik, hogy nem egy bizonyos editor rossz és nem csak egy bizonyos FF.

Találkozott már valaki ilyesmivel?
 

január 22

tag

Anonymous · 2005. Jan. 22. (Szo), 10.47
Sziasztok!

Szituáció a következő. van egy word doksim amit copy paste el belerakok egy textearea ba utánna pedig az adatbázisba.

Kiiratásnál a <pre ></pre> tag et használom hogy olyan formábam irassa ki amilyen formában a texarea ba beillesztettem.
Viszont a pre tag nem kezeli le a word automaikus sortöréseit ami jogos hiszen nincs ott enter. De akrmivel próbálkozom táblázat iframe nem tudom rávenni hogy betördelje a sorokat, hanem a kéernyő teljesen szétcsuszik. Mit tudok annak érdekében tenni hogy tördelje be a sorokat mint mondjuk a word.
Szinte már mindennel probálkoztam teljesen tanácstalan vagyok.

Segítsééééééég!!!!

Előre is köszi
 

Létezik-e...?

Anonymous · 2005. Jan. 22. (Szo), 03.20
Létezik-e olyan program/trükk, amivel a localhostom adott alkönyvtárának elérését le tudnám lassítani, mintegy szimulálva az alacsony átviteli sebességet, kis sávszélességet?

Offline teszteléshez kéne (pl. előtöltők, ...) Apache alá.

Előre is köszi!
 

január 22

Keresőoptimalizálás

barth · 2005. Jan. 21. (P), 23.42
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni a nálam nagyobb tudású emberektől, hogy milyem trükköket használtok annak érdekében, hogy egy web oladal minél jobb poziciót érjen el a keresőkben.
Esetleg van-e valami szakirodalom netán hasznos link stb.
Előre is kösz :)
 

PRE tag

Anonymous · 2005. Jan. 21. (P), 23.23
Sziasztok !

Ez nem annyira php kérdés inkább HTML.
<pre width=40>

MIÉRT NEM TÖRDELI BE A SORT ?????
A dokumentációban azt olvastam hogy ezzel a paraméterrel max 40 karakter per sort ir ki. ezzel szemben nekem úgyan úgy kiirja akár a 200 karaktert is egy sorba.

Köszi a segítséget