ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2005 - Fórum téma

december 20

Suse 9.1-re milyen mysql csomagot?

juhasztibi · 2005. Dec. 20. (K), 12.13
Sziasztok!

Lenne egy olyan gondom,hogy nem igazodok el a sok telepítőcsomag között amit a http://dev.mysql.com/downloads/mysql/5.0.html oldalon találok.
Van egy i686os architektúráju gépem és ezen egy suse 9.1.Erre szertnék apache-mysql-php triót építeni,de elveszek a sok csomag között.
Ha valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata és tudna segíteni,annak nagyon örülnék!
Egyenlre az is nagy segítség lenne ha egy mysql csomagra mutatnátok!
Előre is köszönöm:)
 

december 20

Belépés után azonosító őrzése?

laji · 2005. Dec. 19. (H), 23.34
Üdv mindenkinek! (Új vagyok itt...)

Lényeg: beléptető rendszer
Előrebocsájtanám, hogy pár órát már eltöltöttem a kérdéssel, de nem sikerült dűlőre jutnom, s sehol sem találtam egyértelmű álláspontot.
Már csak ez hiányzik a lapomhoz.
Alapvető dolog - de nem megy.
Környezet: PHP+MySQL, ingyenes kiszolgálón elhelyezendő oldal (uw); egyelőre csak a saját gépemen telepített kiszolgálóról futtatom (Apache, WinXP alatt).
Tehát: jön az új látogató, feliratkozik ("regisztrál" - csak szeretek magyarul beszélni...) egy becenévvel és egy jelszóval. MySQL-ba eltárolom. Nálam kap egy képzett azonosítót.
Hogy vigyem tovább lapról lapra ezt az azonosítót?
1. FORM: ha könyvjelzői közé eltárolja a lapot, mindig újra be kell jelentkeznie (mert nem az URL-ben tárolódik az azonosító), ami bosszantó, s otthagy; s a Google nem fog foglalkozni az adott oldallal.
2. COOKIE: sokan kapásból letiltják, félnek tőle. Látogatókat veszítenék; Google - mint fent.
3. GET: eddig ezzel próbálkoztam. Nem kell mindig bejelentkeznie; nem kell engedélyeznie a sütiket; az átlag felhasználó tudni se fog róla, hogy küldözgetem lapról lapra az URL-ben az azonosítóját (természetesen ez nem a jelszava); elmentve a lapot a kedvencekbe, rögtön oda ugrik vissza; a lapon megjelenített név ("title"), ami a GET-től függően mindig más és más, értékelhető lesz a Google számára is, tehát jók a rámtalálás esélyei.
DE:
a./ Aki mégis ért hozzá, az esetleg bepöccenhet rá.
b./ Aki nem ért hozzá, s lapomtól tűzbe jőve (:-)) elküldi az URL-t ismerősének, s vele megy az azonosító is - kínos...
c./ S ami miatt egyáltalán gondolkozni kezdtem az egészen: lóbetűkkel felkínálom neki ugyan az ugrást vissza arra az oldalra, ahonnan eljött bejelentkezni (s így ugye már viszi tovább GET-tel az azonosítót), de ha mégis ahhoz támad kedve a mélyen tisztelt kőkorszaki látogatónak, hogy a böngészője "Vissza" gombjára kattintson, már ki is jelentkezett ismét.

100 MB-os filefeltöltés

Anonymous · 2005. Dec. 19. (H), 14.48
Hi!

Videó-file feltöltést szeretnék megvalósítani.
Csak egyetlen felhasználó tölthet fel, viszont az ftp kliens nem jöhet szóba, 2 dolog miatt:
1. az illető ne lásson bele a szerveren található php file-okba
2. mysql-ben szeretnék a feltöltött videókhoz infókat csatolni.

Arra gondoltam, hogy ftp_put-tal lehet megvalósítani ezt, de ugyanúgy megvan a maximális upload filesize limit. :(

Mit javasoltok?
 

adatbazis, allomanyok letoltese

Anonymous · 2005. Dec. 19. (H), 13.38
A helyzet a kovetkezo: MySQL -ben tarolok allomanyokat, feltoltessel, lementessel nincs semmi gond, de IE -ben ha a 'megnyitast' valasztom akkor megegyszer megkerdezi hogy megnyitas vagy lementes, majd a megnyito program nem talalhato allomanyra panaszkodik.
Mindez FF -ban rendesen mukodik.
WinXp -t es IE 6.0 -t hasznalok.

Ez a kod irja ki az allomanyt:
<?php
header("Content-length: ".$row['size']);
header("Content-type: ".$row['type']);
header("Content-Disposition: attachment; filename=".$row['name']);
//a szerveren az allomanyok at vannak nevezve, uh ez a valodi allomany
readfile( $row['target'] );
Ha valaki megmondana mi okozza ezt, es mit lehet tenni, nagyon orvendenek.

Bazsi
 

Miért néz ki másképp a weblabor operában, mint firefox-ban?

krey · 2005. Dec. 19. (H), 01.43
Opera 8.51-et használok, és rendszeresen látogatom a weblabort. A lényeg az, hogy a főoldalon bejön egy szavazás a mysql 5.0-ra való váltásról, és az kicsit érdekesen jelenik meg a böngészőmben. Firefox-ban is megnéztem de ott teljesen rendben van.( IE-ben nem néztem meg és nem is fogom.Ö Továbbá a hátterek is elcsúsznak. Nem mutatok print screen-t, de ha esetleg kiderülne, hogy más opera usereknél nincs ilyen akkor esetleg indokolt lenne. Mindenesetre érdekes, hogy egy ilyen nagy site valamiért rosszul jelenik meg a böngészőmben...
 

MYSQL indexelés

aluser · 2005. Dec. 19. (H), 00.22
Sziasztok!

Van egy MySQL táblám, melyben jelenleg kb. 3000000 sor van. Naponta kb. 15000-20000 sorral bővűl. A lekérdezést amikor megírtam 10000 sorra teszteltem, és gyors volt. Azután feltöltöttem az adatbázist és iszonyú lassú lett a lekérdezés. Hogyan lehetne gyorsítani?

tábla:
CREATE DATABASE kot;
USE fullkot;

CREATE TABLE kot (
  instr VARCHAR(9),
  vevo VARCHAR(10),
  elado VARCHAR(10),
  quant MEDIUMINT UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
  price DECIMAL(8,2) UNSIGNED NOT NULL DEFAULT 0,
  datum DATETIME NOT NULL DEFAULT 0
);
lekérdezés:

select   instr, vevo, elado, sum(quant),
         sum(quant*price)/sum(quant), sum(quant*price)
from     fullkot
where    vevo<>elado and datum >= \"$kezdatum\" and
         datum <= \"$vegdatum\"
group by instr, elado
order by instr, elado;
 

december 17

Opera és float-olt PNG kép

balazsgabi · 2005. Dec. 17. (Szo), 17.45
Üdv Mindenkinek!


Az alábbi oldalt nézegetve Operaban a következőt vettem észre.

A menüsor végén van egy PNG kép ami csak az oldalak betöltésekor azok teljes betöltődéséig jelenik meg. Amit magamtól le szűrtem, hogy az IE miatt alkalmazott script miatt van (e nélkül ugyanis nem jelentkezik a hiba). Kérdésem az lenne, hogy ez bug vagy valamit nem jól csináltam?
 

Kód átírása külső CSS fájlhoz

Anonymous · 2005. Dec. 17. (Szo), 15.42
Üdv mindenkinek!

Írok át egy kódot úgy, hogy az adatokat (színeket, betűtípusokat, betűméreteket, egyebeket) ne magából a kódból vegy, hanem egy külső css fájlból, de elakadtam.

Most ezt a sort kellene átírni:
Alpha:s[4], // Az s[4] helyére kellene valami.

Tudtok segíteni?
 

Call to undefined function: gzinflate()

lamase · 2005. Dec. 17. (Szo), 13.36
Fatal error: Call to undefined function: gzinflate()

Ilyenkor mi van? Minden csomagot felraktam aminek a nevében van a zlib mégse megy, lehet apache van rosszul forgatva?
 

Crystal Design oldalam nem megy Firefoxban

sraac · 2005. Dec. 17. (Szo), 12.32
Egy oldalt szeretnék összehozni, körülbelül már meg is van, de most néztem csak meg a Firefox-ban, és sajnos tiszta káosz az egész !

www.crystal-design.de

találkozott már valaki ilyesmivel?

Mellékelem a css file-t, előre is köszi:
body {
font-family: Arial, Helvetica, sans-serif;
font-size: 13px;
text-decoration: none;
}
a:link, a:visited, a:active {
text-decoration: underline;
font-weight:normal;
color:#5D7B90;
}
a:hover {
color:#FF6600;
}
h1,h2,h3 {
padding:5px;
font-size: 14px;
font-weight: bold;
text-transform: uppercase;
color:6e7f98;
}
#sortores
{
height: 1px;
clear: both;
}
#pageWrapper 
{
margin:auto;
padding:2px;
background:#FFFFFF;
width: 760px;
}
#header{
background:#89ABCD url("images/fade.gif") right no-repeat;
text-align:right;
width: 760px;
_height: 70px;
min-height:70px;
}
#slogen{
color: white;
font-size: 22px
}
#pagehead{
text-decoration: underline;
padding:5px;
font-size: 16px;
font-weight: bold;
text-transform: uppercase;
color:6e7f98;
}
#menu{
float: left;
width: 220px;
background-color: #f5f5f5;
padding:10px;
padding-botton: 10px;
border-right: 1px solid black;
border-top: 1px solid black;
border-bottom: 1px solid black;
margin-top: 4px;
margin-bottom: 4px;
}
#main{
width: 760px;
}
#content{
float: right;
width: 500px;
padding:10px;
padding-top: 30px;
padding-botton: 30px;
padding-right: 25px;
}
#footer{
background:#6485a6 url("images/fade_dark.gif") right no-repeat;
width: 760px;
_height: 30px;
min-height:70px;
color: #ffffff;
padding:7px;
}