ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 13, 2005 - Fórum téma

Egyedi sorrend létrehozása SQL lekérdezésből

Anonymous · 2005. Dec. 13. (K), 18.21
Problémám a következő:

Kellett csinálnom egy cms-t, aminek a menüje kilistázza a termékkategóriákat (fogkrém fogkefe pl), de egy admin által meghatározott sorrend alapján. Ezt meg is tudnám oldani egy int tipusú mező felvételével, ami szerint rendezni tudnám a lekérdezést. Csakhogy: milyen ürlappal tudnám a legjobban megoldani a sorrend módosítását? gondoltam arra, hogy kilistázom a kategóriákat, és mindegyik után egy logördűlő menün ki lehetne választani, hogy hányadik legyen, de ez nen túl elegáns megoldás... Nincs valalmi ötletetek?
 

Felhasználói felület nyomtatók adatainak módosításához

Anonymous · 2005. Dec. 13. (K), 17.19
Tisztelt Kollégák!

Kezdő PHP-s révén ismét a segítségetekre szorulok.

Egy oldalon egy nyomtatót választok ki a következőképpen egy táblázatból (MySQL-ből):
<?php
print "Válasszon nyomtatót: ";
print "<select name=modositas[]>";
while ($egy_sor=mysql_fetch_row($eredmeny))
  {
  print "<option>$egy_sor[1]";
  }
print "</select>";
Az említett formnál az action="valami.php" method="POST", mivel a valami.php-ban szeretném a kiválasztott nyomtató rekordjának minden mezőjét megmutatni egy text-ben, hogy a felhasználó módosíthassa. Tehát az $egy_sor[0]-t, és az $egy_sor[2]-t is. Hogyan oldjam meg ezt a valami.php-ben? Illetve javasoltok valami más megoldást?

Kérlek segítsetek.

Előre is köszönöm: Sz. Péter (egyébként az eddigi tanácsaitok nagyon jól jöttek, hálás vagyok)
 

Tárhelyszolgáltatói webadmin saját szerverre

lamase · 2005. Dec. 13. (K), 16.48
Üdv, csupán érdeklődnék, hogy amit a tárhelyszolgáltatók használnak adminisztrációs felület az a cégek saját készítésű alkalmazása, vagy az egy letölthető dolog. Minap láttam egy ilyet, ahol lehetett aliasokat, hibaoldalakat és egyéb apróságot állítani a felhasználónak. Ez hogy oldható meg?
 

MySQL 5 strict módban és a default nélküli értékek

docker · 2005. Dec. 13. (K), 13.18
Üdv!

Drupal rendszert telepítettem, egy mysql5-ös adatbázis használatával.
A gond az, hogy inserteknél(talán másnál is) hibaüzenetet dob, hogy az adott mező nem rendelkezik default értékkel. Így amikor egy mezőbe nem adok értéket, akkor hibával leáll. Ha jól tudom a mysql5-nek valami "STRICT" nemtudommilyen beállítása van és ez azért történik.

A kérdésem az, hogy a php-kódrengeteg módosítása nélkül van-e bármiféle megoldás a problémára?
 

Live webcam

lacza · 2005. Dec. 13. (K), 11.26
Üdv mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni! Egy élő webcam képet szeretnék létrehozni egy weblapon. valami olyasmit, mint ez. http://www.irisz.hu/webcam_large.html
Ami adott: webkamera, PC, ADSL net nem fix IP-vel, egy weblap az ATW-n, rengeteg lelkesedés, kevés tapasztalat.
 

flashből képméretnek megfelelő ablak nyitása?

Anonymous · 2005. Dec. 13. (K), 04.23
hogyan lehet azt megoldani, hogy
egy flashben történő on(release) esemény hatására
egy megadott méretű, eszköz-, státusz-, stb. sor nélküli
(popup) böngésző ablakban nyíljon meg a kívánt tartalom.
getURL(?)

előre is köszi!
 

Teljes középreigazítás CSS-sel

Anonymous · 2005. Dec. 13. (K), 00.45
Sziasztok
Lehetséges egy DIV-et a böngészőben vízszintesen és függölegesen is középreigazítani, függetlenül a képernyő felbontástól?
(Tehát 800x600 és 1024x768-as felbontáson is középen)