ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 7, 2005 - Fórum téma

MySQL műveletek nem mindig mennek Win2003 alatt PHP-ben

Anonymous · 2005. Dec. 7. (Sze), 18.57
Helló!

Feladtam.Ha tud valaki, kérem segítsen!
Apache2+php5+mysql4.1-et használok webszerverként win2003-on.
Próbálkoztam, easyphp-vel is hátha rosszul konfiguráltam valamit.
Használtam IIS6-ot is.Átnéztem már hatmillió fórumot, faq-ot, hiába.Úgyhogy biztos valami egyszerű dologról van szó :crazy:

A probléma:
A php megy, mysqladminban gyönyörűen kezeli az adatbázisokat.
Viszont bizonyos kéréseket nem hajt végre, nem tudok loggolni, keresni.És semmilyen hibaüzenetet nem ír ki.Csak visszaugrik és kész.
PL.: Nuke-nál már az elején nem engedi létrehozni a superusert.Beírok mindent nyomom Submit, lefut és semmi

Ha valaki tudja a megoldást kérem írjon:ironfor##kukac##freemail.hu
 

Külön frissülő tartalom és menü egy oldalon

Anonymous · 2005. Dec. 7. (Sze), 13.00
Hello!

Ha van egy:

-800px széles és 500px magas ablakom, amiben baloldalon van egy
-doboz a menünek 200px x 500px (flashmenü, hivatkozások)
-és melette jobbra egy másik doboz a tartalom megjelenítésének 600px x 500px.
#ablak	
{
	height:500px;
	width: 800px;
	margin: 1px auto;
	border: 1px solid #888;
	text-align: left;
	margin-top: 15px;
	background-color: #0099FF;
}
#flashmenu
{
	background-color: #0099FF;
	float: left;
	height: 500px;
	width: 200px;
}
#tartalom 
{
	float: right;
	height: 500px;
	width: 600px;
}
Milyen technológiával tudnám elérni, hogy a bal oldali keretben (gombmenüben) található hivatkozásokra kattintva a jobb oldali keretben úgy jelenjen meg a letöltendő oldal (a tartalom) hogy magát a gomb menüt a böngésző ne frissítse, csak a letöltendő oldalt, töltse bele a keretbe(dobozba)?

A válaszokat nagyon köszönöm előre is.
(bababa)
 

Nem javasolt tagek vakbarát lapokon

suexID · 2005. Dec. 7. (Sze), 11.22
Sziasztok!

A közeljövőben tervezem egy világszerte nagy népszerűségnek örvendő rock banda hazai lapjának elkészítését. Mivel a zene tipikusan egyike azoknak a témáknak, amiket a vakok és gyengénlátók is élvezhetnek, ezért gondoltam arra, hogy a lapot is ilyen (vakbarát) szellemiségben valósítom meg.

Olvastam több cikket is a témában, kiindulópontként Jano lapja szolgált és az ott linkelt tartalmakat végigolvastam. Lenne ezzel kapcsolatban pár kérdésem:
  • A vakbarát lapokon használhatok-e imagemapet? A W3C féle lapon olyasmit olvastam, hogy a szerver oldali imagemapek használata ellenjavalt, a http://mek.oszk.hu/html/irattar/vakosfelulet.htm lapon viszont nem tesz különbséget a szerver és kliens oldali megoldások között.
  • A longdesc paraméternél megadható php fájl is, vagy csak statikus (html) lapok használhatók? Gondoltam ugyanis rá, hogy a lap alapját képező CMS-be integrálnék egy funkciót, miszerint a képhez nem csak alt, title tagokat kellene megadni, hanem egy hosszabb leírást is. Ez a leírás aztán mehetne egy adatbázisba, utána onnan egy php fájl olvasná ki. Ez így korrekt eljárás lenne?


Akinek van tapasztalata ilyen téren, és szívesen segítene nekem, annak előre is köszönöm!
 

Select HTML elem megjelenésének megváltoztatása?

Anonymous · 2005. Dec. 7. (Sze), 10.14
Hogyan lehet css formázással a html nyelv legördülő menüjét megváltoztatni, testreszabni?