ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2005 - Fórum téma

december 11

Új lap nyitás Firefoxban az előző tartalmával

Anonymous · 2005. Dec. 11. (V), 20.34
Hello!

Van arra lehetőség a Firefox-ban, hogy ha új lapot nyitok (CTRL+T), akkor az éppen megjelenített lap tartalmát töltse be az új lapra, ne pedig üres lapot nyisson? Elég sokszor venném hasznát.
Köszi a válaszokat.

Attila
 

Megváltozott MySql verzió után karakter probléma az ATW-n

nándi · 2005. Dec. 11. (V), 18.34
Azon vetten észre magam, hogy az a bizonyos ő betű helyett kérdőjel jelent meg az oldalamon. Megnéztem a mysql verziót és 4.1.15 van fent, nem rég pedig 4.0.33 vagy hanyas volt az atw-n. Namost megnéztem egy táblaexportot, aminek a végén most azt írta hogy default charset latin1, eddig nem írt semmilyen charset-et ilyenkor. Megváltoztattam a tábla charset-jét latin2-re, és amit eddig nem fogadott el (a set-et nem engedte) azt most elfogadta, azaz hogy az oldalamnál az adatbázishoz való kapcsolódás után lefuttassak egy "set names latin2" parancsot. Viszont maradt a ? így is. Mit kéne még csinálnom? Vagy mit kéne máshogy csinálnom?

ui: Azért írok ide és nem az atw-nek, mert szerintem itt hamarabb kaphatok választ.
 

Adott dátum után következő első szerda JS-ben?

Anonymous · 2005. Dec. 11. (V), 18.29
Sziasztok!

Írok egy kalendáriumot, de most elakadtam. Nem tudom, hogyan kell azt meghatározni, hogy ha van egy dátum, pl. január 20, akkor az utánakövetkező első szerdán írjon ki egy üzenetet.
Segítsetek!
 

Sortörés akkor is ha nincs a szövegben szóköz, PHP-ben

Anonymous · 2005. Dec. 11. (V), 13.44
Hellóka!

Nos azt szeretném kérdezni, hogy van 1 textarea-m és beviszek 1 adatot ugy hogy sosem nyom ok entert csak folyamatosan nyomom az "a" betűt v 100 karakternyi értékben, nos mikor ezt kiolvasom táblázatba akkor a táblázat iszonyastos széles lesz(pre-vel olvasom ki).
Hogy tudnám azt megoldani h nem minden enter leszomáskor tegyen br-t hanem akkor is ha elér a textarea végéhez.
htmlentities-t használok ugyhogy a nl2br szóba sem jöhet
meg az is csak enternél teszi ki a br-t.
??????
Előre is kösszi a válaszotokat.
 

Webcím automatikus linkké tétele PHP-ben

Anonymous · 2005. Dec. 11. (V), 03.48
Hi!

Nos az lenne a kérdésem hogy h lehet azt megoldani h:
beirom :
http://blbla.hu/index/3/1.php
és akkor ez autómatán hivatkozás lesz azzal a nével és címel pl. igy lenne html-ben:

<a href="http://blbla.hu/index/3/1.php
">http://blbla.hu/index/3/1.php
</a>

és ugyanezt csak e-mailben h beirom
info##kukac##admin.hu
akkor html-ben:
<a href="mailto:info##kukac##admin.hi">info##kukac##admin.hu</a>

Szal ez kéne

Előre is kössz
 

december 10

HTML linkek megjelenítése behúzással

Homecsiga · 2005. Dec. 10. (Szo), 03.00
Sziasztok!

Elnézést, ha már volt erről szó, de miután jópár cikket elolvastam, amit hasonló témának véltem, nem találtam meg a megoldást.
A következőben szeretném kérni a segítségeteket: van egy táblázat, amiben linkek vannak. A táblázat szélessége fix, nem lehet megváltoztatni. Egymás alatt, felsorolásszerűen vannak linkek, azonban vannak köztük un. "allinkek", amik kicsit beljebb kezdődnek. A gondom az, hogyha egy ilyen link nem fér ki egy sorba, az tördelődik. Ez önmagában még nem lenne gond. Az vele a probléma, hogy a tördelt sor második fele a sor elejétől kezdődik, nem tarja meg a "behúzást".
Ha esetleg segít, nagyjából így néz ki az ide vonatkozó kód:
print "&nbsp &#149 <a href=link.html</a><br>";

Nagyjából így né ki a probléma:
link1
link2
...allink1
...allink2
...túl hosszú
allink <--- ennek kéne behúzva lenni a többi "allink" alá.

Ha esetleg valakinek van valami 5lete, szívesen venném!

Előre is köszi!
 

MySQL szöveges adattítpusok tárigénye

Anonymous · 2005. Dec. 10. (Szo), 01.48
Helló!

Az lenne a kérdésem h mysql adatbázisabn a soroknak adhatok vmi típust vmit.
És hogy ezek mik?
tehát pl.
TEXT
MEDIUMTEXT
LONGTEXT
gondolom a text az kisseb mint a medium és a long nagyobb mint a medium
de az lenne a kérdésem h mennyivel
tehát menniyvel bír több karaktert?
előre is kössz
 

december 9

wlcontribute & optimoz

zsepi · 2005. Dec. 9. (P), 15.10
http://weblabor.hu/linkek/10763

Picit játszottam vele, de nem tudom, hogy kéne meghívnom a wlcontribute kiterjesztés (ha jól gondolom) wlcontributeProcessClick() függvényét, mert
Error: wlcontributeProcessClick is not defined
Source File: javascript:wlcontributeProcessClick()
Line: 1

valaki esetleg tudja?
 

Legördülő menü elemei JS-ből

Anonymous · 2005. Dec. 9. (P), 11.26
Az oldalamra rakktak egy legördülő menüt, de az választható elemek miatt túl nagy lett.
Ki szeretném rakni az elemeket rakni egy külső JS fájlba, de hogyan?
 

Változók nem kerülnek be a PHP-vel generált emailbe

Anonymous · 2005. Dec. 9. (P), 11.21
Légyszíves segítsen az, aki tudja, mi lehet a gond. Tehát; adott egy egyszerű php levélküldő, amely a címzettnek annak rendje-módja szerint szépen generálja is az email-t, egyetlen apró SZÉPSÉGHIBÁVAL. Sajnos, a változókat (és csak a változókat, tehát a beviteli mezők értékeit) nem küldi el. A fix, keretszöveget igen.

Mi a legvalószínűbb baj, ebben az esetben? Már régóta kínlódom vele, s már unom. :(

Várom valami mesterember szíves válaszát! Üdv, Péter