ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2003 - Fórum téma

április 28

GIF kezelés hiánya

deltapower · 2003. Ápr. 28. (H), 10.13
Hello! Az a gondom hogy a php_gd.dll kiterjesztés az 1.6-os verziótól ugyebár nem támogatja a GIF képek kezelését, de nekem szükségem lenne rá. Akinek van 1.6-nál kisebb verziószámú GD-je, vagy tudja, honnan lehet letölteni, vagy mit lehet használni helyette, please irjon.
 

április 23

textfield futasi idoben

enzo · 2003. Ápr. 23. (Sze), 14.49
hello,
futasi idoben iratok ki textfield-eket, a nevuk egy valtozo, (ami egy tomb eleme) igy minden textfield-nek mas lesz a neve.
a baj az, hogy a feldolgozo oldalon a HTTP_POST_VARS[?] -al kellene lekerdezini a textfield tartalmat, csakhogy a kerdojel hejere nem fogadja el a PHP a valtozonevet ($valami), igy hogyan tudom elerni a textfield tartalmat?

enzo??????????????????????
 

április 21

include?

fchris82 · 2003. Ápr. 21. (H), 21.07
Seikerült egy nagy fájlt csinálnom (~1300 sor). Az átláthatóság kedvéért a következőt csináltam (volna):
<?php
include("fejleck.inc");

if( feltétel 1 )
{
include("fájl1");
}
elseif( feltétel 2 )
{
include("fájl2");
}
elseif( feltétel 3 )
{
include("fájl3");
}

include("lablec.inc");
?>

Tehát fel tudtam szeletelni 3 részre (fájl1, fájl2, fájl3).
A fejleck.inc olyan "function"-okat tartalmaz, amik minden fájlban kellenek (amikre a fájl1-3-ban hivatkozok is!)
Csakhogy:
1. feltétel 1 teljesülése esetén, minden ok.
2. feltétel 2 és feltétel 3 esetén, viszont:
Fatal error: Cannot redeclare fv1() (previously declared in /ultraweb/***/fejleck.inc:14) in /ultraweb/***/fejlec.inc on line 2

A problémát az teszi számomra érthetetlenné, hogy ugyan létezik olyan fájl, hogy fejlec.inc (és az tartalmaz fv1() nevű definiciót), de SEHOL nincs rá hivatkozás! Sőt, ha a fájl1-3-ba csak annyit írok:

<?php
print ("ok");
?>

már akkor is megjelenik a fenti hibaüzenet, pedig itt aztán tényleg nincs említve fejlec.inc, de még csak fv1() sincs alkalmazva :(
Gondoltam átnevezem a fv-t, ne legyen ugyanaz a neve a két különböző fájlban: a fejleck.inc-ben a fv1 neve fv1k lett.
Ekkor jött más hibaüzenet:
Fatal error: Call to undefined function: fv1k() in /ultraweb/***/a/fajl1 on line 304
Nem vagyok hajlandó bemásolni a fajl1-3 ba a fejlec.inc fv-eit :mad:
Az volt a cél, hogy átláthatóbb legyen, és így már nagyon nem lenne az. Ha a fájlok tartalmát visszamásolom az include helyére, akkor minden ok.
Hogyan tudnám hát megoldani, hogy ne kelljen egybe pakolnom az egészet?
 

április 20

Az a hosszú ő betü :-(

fchris82 · 2003. Ápr. 20. (V), 18.43
Sziasztok!
Csanálok egy weblapot apunak, amit az UW-nál helyezek el. Szeretném megoldani, hogy az adatbázis feltöltést apu is meg tudja oldani egyszerűen (HTML form-on keresztül), ezért írtam egy oldalt, ami ezt megoldaná. Átláthatóbb is, mint ha phpmyadmin-on keresztül kéne megoldania. Csakhogy azokat a fránya "ő" betüket nem hajlandó beírni az adatbázisba, helyett "?" lesz! De ha ezt a phpmyadmin-on keresztűl csinálom, akkor minden ok, ott ő betü van az ő betü helyén, nem rak ?-t.
Kiprobáltam már a htmlentites() és a htmlspecialchars() fv-ket is, de az sem segített, a kérdőjel maradt :-(
 

április 17

XFORUM Install Help!!!

fKreisch · 2003. Ápr. 17. (Cs), 16.56
Volna egy problémám... Most kezdtem foglalkozni a PHP val... A PostNuke-et nyűvöm pontosabban. Beleütköztem egy problémába: Az xforum telepitésekor ezt iródik ki:

Warning: Failed opening 'config.php' for inclusion (include_path='.;c:\php\includes;C:\Program Files\nusphere\apache\php\pear') in c:\program files\nusphere\apache\htdocs\postnuke\html\modules\xforum\install.php on line 9

Fatal error: Call to undefined function: authorised() in c:\program files\nusphere\apache\htdocs\postnuke\html\modules\xforum\install.php on line 30

Az első sort még értem, nem találja a config.php filet a megadott úton. Hogyan tudom definiálni, hogy lássa?
A Fatal errorhoz viszont lövésem sincsen... Vagy ez már az előző hiba következménye?
Légyszi, valaki segitsen!
Köszi.
 

április 16

XForum HTML kód engedélyezése HOGYAN??

pistike2003 · 2003. Ápr. 16. (Sze), 19.35
Sziasztok,

Azt szeretném kérdezni, hogy az XForumban hogyan lehet engedélyezni a HTML kódok használatát a hozzászólásokban?

Mert az adminisztrációs felületen sehol nem találom. Postnuke 0723 alatt futtatom egyébként.

Előre is köszönöm
-p-
 

április 15

Modul admin felület

paal · 2003. Ápr. 15. (K), 11.06
Sziasztok!

Szeretnék egy modult írni ami időjárási adatokat taralmazna. Az eredményeket egy blokkban jeleníteném meg. A modult meg is tudom írni de hogy lehet hozzá admin felületet készíteni? Vagyis mit kell tennem, hogy az adminisztrációs felületen ennek a modulnak megjelenjen a linkje és tudjam adminisztrálni a felvitt adatokat?

Kösz, Pali

Ps.: elég volna egy üres mintepélda. Nem létezik ilyen valahol a neten?
 

április 9

\" probléma

atropus · 2003. Ápr. 9. (Sze), 12.38
Egy html formban többsoros szövegmezőben bevitt adatot (method=post) lekezelem egy php szkripttel, ami lementi egy fájlba a szerveren. Amikor újból megnyitom ezt a fájlt és megjelenítem a tartalmát a szövegben lévő " jel elé betesz egy \ jelet. Miért csinálja? Vajon más jel elé is odateszi? Normális ez? Miről maradtam le?
Köszi a segítséget előre is!!!
 

POST lekuldes PHP-tol

kanya · 2003. Ápr. 9. (Sze), 03.32
Hogyan lehet egy 'qwerty' erteket az x.php tol elkuldeni az y.php nek aznelkul, hogy barmilyen HTML TAG-ot is hasznalnek.
Pl.
<form action='x.php'>
<input value='szia' name=nev>
</form>

elkuldes utan pedig az x.php azonnal POST metodussal elkuldi az y.php-nek az nelkul hogy ilyesmi kodja legyen>

<FORM name=form1 action='y.php'>
<input type=hidden value=<? echo $_POST['nev'];?>>
</form>
<script>form1.submit();</script>

Szerintem valami nagyon egyszeru dolog lehet, csak nem kaptam meg az eljarast.
 

április 9

*nuke licensz

domdom · 2003. Ápr. 8. (K), 23.04
A nuke-ok GPL mivoltával kapcsolatban kérdezném, hogy jól értelmezem-e ezekre a CMS szoftverekre a következőket:

1. Az oldalak aljáról leszedhető a felhasznált szoftverre és annak licenszére vonatkozó rész, mert csak a forráskódban kell a licensz-jelzésnek megmaradnia.

2. Ha módosítok bármit is a forráson (pl az 1-es pontban leírtat), akkor elérhetővé kell tennem (letölthető, kérésre elküldöm) a módosított forrást.

köszi,
Dom