ugrás a tartalomhoz

Archívum - Már 2003 - Fórum téma

április 1

Kritika, javaslat, ötlet (2003)

tsch · 2003. Már. 31. (H), 22.37
Elkezdem az új topicot. Ne haragudjatok meg a leszólásokért. Inkább őszíinte leszek, mint "seggnyaló".

Kritika:
- sajnos nagyon lámpalázasak voltatok, ezt érezni lehetett. Akadozott a beszéd egy kicsit. Előtte gyakorolni kellene, de tényleg.
- A témák olyanok voltak, hogy a "profi" nem talált benne sok újat, a kezdő pedig még mindig nem tudja hova rakni a dolgot. Szerintem.
- A 40 perc néhol kevés volt.

Jó dolgok:
- Szervezés profi. Büfé, ruhatár, hangosítás, program kiváló. Helyszín lehetne egy kifejezetten előadásra szánt terem valamelyik egyetemen.

március 25

MySQL és Excel kapcsolat???

paja · 2003. Már. 25. (K), 11.34
Hello! Kérdésem a következő: Lehetséges-e valahogyan egy MySQL tábla tartalmát átmenteni egy Excel file-ba? Csinált már valaki ilyet? Köszi minden segítséget!!!!
 

március 16

Következő konferenciák

Tibee · 2003. Már. 15. (Szo), 22.57
Nagyon jó ötlet volt ez az "Első Magyarországi PHP Konferencia", és nem ártana rendszeresen lebonyolítani hasonló rendezvényeket. De nem várhatja el senki, hogy mindig ez a pár ember szervezzen mindent a jövőben! Segíteni kell, hogy ne hiúsuljon meg ez az ötlet! Láthatóan nagy igény van rá!
 

php, apache, winxp probléma

aszaltgombóc · 2003. Már. 15. (Szo), 18.37
sziasztok!

lenne 1 problémám: elkezdtem php-t tanulni és teszt jelleggel regisztráltam magam 1 publikus webkiszolgálón. ott minden működik. a saját gépemre raktam 1 apacheot, és ott nem működnek a programjaim. konkrétan: nem tudok változókat kiiratni a képernyőre. mit nem állítottam be? (apache rendben elindul - httpd.conf -ban beállítottam a php installban leírtakat!)
 

március 3

Session listázás

doma · 2003. Már. 3. (H), 20.00
Sziasztok, van egy saját site-om PHP-ben és szeretném kilistázni az éppen aktuálisan bejelentkezett felhasználókat, mivel session - kön keresztül azonosítok, gondolom az aktuális session - öket kellene elérnem, kérdésem az, hogy ez hogyan lehetséges (ha lehetséges?), a PHP webhosting-hoz nincs változtatási lehetőségem, tehát csak az én oldalamon tudok bármit is csinálni.

thx
:P
 

március 2

A tömb következő eleme.

qcy · 2003. Már. 2. (V), 13.30
Szevasztok!

A problémám a következő:

Van egy tömböm, aminek a következő elemét szeretném megkapni.
A foreach nem jó, mert a next() fgv. nem állítja az indexét.
while ( list( $kulcs, $ertek ) = each($tomb) ) meg nem a következőt
adja vissza hanem a következő utánit.
Valakinek valami ötlete van?

A forrás:

$tomb[] = 11;
$tomb[] = 22;
$tomb[] = 33;
$tomb[] = 44;
$tomb[] = 55;

foreach ( $tomb as $ertek)
{
print "$ertek<br>";
if ( $ertek == 22 )
{
print next($tomb)."<br>";
print next($tomb)."<br>";
}
print "----------------<br>";
}

kimenete:
11
----------------
22
22
33
----------------
33
----------------
44
----------------
55
----------------

Forrás2:

reset($tomb);
while ( list( $kulcs, $ertek ) = each($tomb) )
{
print "$ertek<br>";
if ( $ertek == 22 )
{
$ert = next($tomb);
$ert = prev($tomb);
print "$ert<br>";
}
print "----------------<br>";
}

kimenete:
11
----------------
22
33
----------------
33
----------------
44
----------------
55
----------------