ugrás a tartalomhoz

Archívum - Feb 2003 - Fórum téma

február 27

mysql_num_rows() hiba

kalmi10 · 2003. Feb. 27. (Cs), 20.25
:(

$t_nev=$t_nev;
$t_jelszo=$t_jelszo;
$kapcsolat=mysql_connect("localhost","user","jelszo");
mysql_select_db("torok",$kapcsolat);
$nev=$t_nev;
$jelszo=$t_jelszo;
$eredm=mysql_query("SELECT * FROM `tanar` WHERE `user` = `".$nev."` AND `password` = `".$jelszo."`");
$ok=mysql_num_rows($eredm);
print $ok;
 
Hibaüzenet:
Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource in /home/torok/html/admin/belep.php on line 10

10. sor:
 $ok=mysql_num_rows($eredm);
GET bemenő adatok:
 $t_nev=$t_nev;
$t_jelszo=$t_jelszo;
Mi a gubanc? ;)
 

február 25

Többnyelvű oldal technikai megvalósítása hogy érdemes?

sospetyo · 2003. Feb. 25. (K), 14.05
Sziasztok. Arra szeretnék tippeket kérni, vagy olyan helyeket, ahol ilyennel is foglalkoznak, hogy hogyan érdemes (technikailag) megvalósítani egy többnyelvű oldalt? MySQL? Sok kis file? Teljesen külön?
Kösz szépen!
 

PHP modulként - minden baja van!

sospetyo · 2003. Feb. 25. (K), 13.37
Sziasztok. Csak az a kérdésem, hogy honnan tudnék találni olyan helyet, ahol szép szájbarágósan az egész konfigurálást (Apache 1.3.x, PHP4, MySQL) elmagyarázzák, mert most a következő bajaim vannak:
-A PHP fileokra előjön a letöltő ablak (mentés, megnyitás jelenlegi helyről...)
-Nem enged post-olni
-mikor egyszer sikerült, akkor az echo-ba nem írta vissza a változókat, akár GET, akár POST volt.
Köszi szépen!!!
sospetyo##kukac##webmail.hu
 

február 23

Comments hozzáfűzése Sections/CE modulhoz

pistike · 2003. Feb. 22. (Szo), 22.02
Sziasztok,
Az érdekelne, hogy a Sections (Cikkek) modulnál, esetleg a ContentExpress-el felvitt cikkeknél hogyan lehet megoldani hogy -a hírekhez hasonlóan- tudják kommentálni a felhasználók a leírtakat (Comments modul).

Előre is köszönöm

-p-
 

február 20

Kicsit OFF - Flash anim nem indul el

vbliszko · 2003. Feb. 20. (Cs), 21.13
Mi okozhatja, hogy a gépemen futo site-on levo flash banner automatikusan elindul a lap betoltodesekor, ugyanez a site netes verzioja nem futtatja automatikusan az animot??? Letoltodik, ott van az oldalon, de csak jobbklikk+play-re indul el. Az autostart paraméter true-ra van állítva.
Eleg tanacstalan vagyok. Ha valaki tud plz válaszoljon.
 

február 16

mysql datumbol korlekerdezes

kisbali · 2003. Feb. 15. (Szo), 22.53
Az alabbi problemaban kerem a segitsegeteket:
Van egy tablam, amiben letrehoztam egy
datum tipusu mezot (szuldat).
Hogyan tudom megszamolni azokat akik 14,
15, stb. evesek?
Koszi!
 

február 13

problemak Mysql root passwd-del (Linux)

vic · 2003. Feb. 13. (Cs), 15.10
Sziasztok!
Eleg nagy gondban vagyok, mindenutt kerestem a valaszt a problemamra, de nem igazan talaltam.
A multkoraban at kellett allitanom az osszes root passwordot, igy a MySQL-ben is. Valamiert a mysql adatbazisom az osszes tablaval egyutt eltunt. :( majd a mysql_install_db-vel es a szerver ujrainditasaval sikerult ezt helyreallitani es beallitani az uj root passwordot, ami a php oldalakkal kifogastalanul mukszik. :D
Ez eddig nagyszeru, de a PhpMyAdmin nem hajlando menni, advanced auth es basic auth-tal is probaltam, a kovetkezot adja:
Warning: MySQL Connection Failed: Access denied for user: 'root@localhost' (Using password: NO) in lib.inc.php3 on line 170
Error
Es mikor a szerverrol (tehat a localhostrol) probalok a mysql-t inditani (mysql -u root -pXXX) elindul, viszont ezutan mindig 1044-es hibat ad, tehat nincs jogom semmihez, es szinten: (Using password: NO) . Igy nem tudok grant-et hasznalni, mert arra gondoltam, hogy az uj root-nak nincs joga megvaltoztatni a mysql adatbazist, es ez lehet a gond.
Amit nem ertek, a script-jeim mukodnek, szinten root-kent vegzik a lekerdezeseket, modositasokat, akkor a PhpMyAdmin, stb. miert nem megy?
Miert irja ki, hogy nem hasznalok jelszot, mikor ott volt a -pXXX es a promptra valaszolva meg pluszban be is irtam a jelszot, illetve a config.inc.php3 fileja a PhpMyAdmin-nek tartalmazza az stduser, ill. stdpass-ot?
Ha valaki tud segiteni, pliz irja meg, mert eleg surgos. :(
Koszi
(amugy uj vagyok itt, de mar regota olvasgatom a phpinfo-t, talaltam is par jo tippet, tetszik az oldal! :D
 

tomb

enzo · 2003. Feb. 13. (Cs), 10.16
sziasztok,
az a nagy kerdesem, hogy hogyan tudok torolni egy elemet egy tombbol? a gond az, hogy az elem nem a tomb elejen vagy vegen van,
olyan fugvenyt pedig nem ismerek amely elemeket mozgat.

elore is koszi.

robi: koszi a legutobbi segitseget, nagyon hasznos volt.
 

február 12

failed opening for inclusion

klikk · 2003. Feb. 12. (Sze), 10.46
Sziasztok!

Új vagyok itt, és kezdő a phpben. A segítségeteket szeretném kérni.

1. Van egy php file, ami randomban nyitogat képeket egy lapra. - OK
2. Én megcsináltam úgy, hogy kis thumbnailokat nyisson, és hivatkozás is legyen rajta az eredeti képre. - OK, megy
3. Megcsináltam úgy, hogy címsorból el tudja dönteni, melyik könyvtárakról van szó, tehát már egész okos. - OK, link megy, minden jó!
4. Viszont ha ezt a php includeolom egy főlapba, a topicban megjelölt "failed opening ..... for inclusion" hibával nem műxik!

Mi lehet a baj?

Ha kevés az info írjatok, hátha tudok még valamit mondani! Előre is köszi mindenkinek! Ja, apacs a szerver [halvány gyanúm, hogy apacs beállítási hiba ez]

klikk
 

február 11

mysql keresés formból

rob · 2003. Feb. 11. (K), 11.54
Sziasztok!

Azért hoztam létre ezt az új témát, mert van egy problémám, amire lehet hogy valaki tud válaszolni, és leht hogy másoknak is hasznára lesz.
Mysql ben szeretnék keresni egy formból küldött szavak-at.
erre ugye létezik a like:

select * from bla where szoveg like '%$keres%'

csak ezzel az a problémám, hogy ha több szót írnak be a formba, akkor ez már nem jó. mert csak akkor ad vissza eredményt, ha a szavak egymás mellett állnak...
Valaki tudna tanácsot adni ebben a témában? Hogyan tudnék több szóra is hatékonyan rákeresni?
Előre is köszi mindenkinek!