Archívum - Jún 29, 2005 - Blog bejegyzés
Komoly XML-RPC hibák számos PHP alkalmazásban
Délután küldte be Török Gábor szerkesztőtársunk azt a blogmarkot, mely jelzi, hogy az XML-RPC for PHP 1.1 sebezhetősége miatt több PHP alkalmazás is sérülékeny. Ezek között van a Drupal, a PostNuke, a Xoops, a Serendipity, a TikiWiki, a WordPress, és még számos közismert alkalmazás, többek között a PEAR XML-RPC-re épülő megoldások is. Az eredetileg Edd Dumbill által a Useful Information Company számára fejlesztett XML-RPC függvényeket, illetve azok módosításait ugyanis igen széles körben használják.
Magyar Opera 8.01
Az 8.01 után nem kevés türelmetlenséggel vártam már az Opera magyar verziójának megjelenését. Igaz, hogy korábban is elérhető volt magyar fordítás (mint hírünkben is közöltük), ám a hivatalos letöltési oldalon akkor még nem jelent meg a magyar Opera.
Személyre szabott keresés - megvalósul a web ígérete
Meggyőződésem, hogy végre olyan közösségi szolgáltatások kezdenek kialakulni, melyek elhozhatják a web igazi ígéretét, hogy a megosztott információkkal mindannyian jobb lehetőségeket kaphatunk. A korai időkben a kevés publikált tartalom ugyan áttekinthető volt, de az egyoldalúság veszélyét rejtette magában. Az utóbbi időkben azonban egyre több közösségi tartalomépítésre és bizalmi hálókra épülő megoldás születik, mint ahogy az a 43 Places kapcsán is szóba került, hogy az óriási mennyiségű információ rendszerezésében, értelmezésében segítségünkre legyen. A keresés a következő terület.
Hova utaztok, hol jártatok: 43 Places
A közösségi tartalom alakítás egyre érdekesebb eredményeket hoz a weben. A Wikipedia, a del.icio.us és más hasonló szolgáltatások mind ezt bizonyítják. A Robot Co-op-nál mindig azon kísérleteznek, hogy új és érdekes közösségi szolgáltatásokat vezessenek be, és így van ez a 43 Things után elindított 43 Places-zel is. Ezúttal megnézhetjük, másoknak mi a vélmeménye bizonyos úticélokról, és mi is csatlakozhatunk.
RSS/Email - egy ötlet az email problémáinak megoldására
Meng Weng Wong publikálta a napokban azt a kidolgozás alatt álló ötletet, melyet RSS/Email névre keresztelt el. Mint a szerkesztés alatt álló PDF leírásból kiderül, elismeri, hogy ötlete nem teljes újdonság, de számos előnye miatt érdemesnek tartja jobban kidolgozni az elképzelést. Az RSS/Email lényege, hogy az üzenetküldés tulajdonképpen célzott szindikációs csatornák létrehozásává válhatna, és így eloszlana a küldés és fogadás felelőssége, annak terhei.