ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2015 - Fórum téma

december 13

Fejlesztői dokumentáció

jzsolti · 2015. Dec. 13. (V), 12.42
Sziasztok!

Adott egy saját fejlesztésű PHP MVC keretrendszerben megírt alkalmazás.
Eddig nem volt fejlesztői dokumentáció a keretrendszerhez sem.
A fejlesztői dokumentációnak mit kell tartalmaznia?

Minden controllert, model (metódusait) a hozzátartozó view-kal, sorba kell venni?
Vagy jobb ha általánosabb leírások vannak a conroller-ek model-ek, helper-ek, rout-olás stb. használatáról.
Hogy érdemes megcsinálni hogy minnél átláthatóbb legyen egy fejlesztőnek?
 

december 12

Segítség - oldalról nyíló div

bgmaster · 2015. Dec. 12. (Szo), 02.06
Helló!

Elnézést a zavarásért, lenen egy problémám... amire egyszerűen nem találok példát, sablont.
Ehhez hasonlót szeretnék elérni:
http://e.huawei.com/en/products/enterprise-networking/routers
--->> jobb oldalon van a NEED HELP ? fül és ha rákattolok, akkor kinyílik, oldalra .

Ugye az a div fix azon a helyen, nem mozog.
Tudna nekem valaki esetleg valami sablont, leírást, videót mutatni, ehhez hasonló megoldásról ? (lapalján lévő füles videót találtam de az nem volt az igazi)

Van már egy oldalam nagyjából kész ( egy minta sablont szerkesztettem át ) oldalt már van egy ilyen fix DIV, de a kinyitós részre még nem jöttem rá.... (5gulden.hu )


Válaszokat előre is köszönöm ;) !

Üdvözlettel:
B. GÁbor
 

december 12

Tiltólistán?

gabbor · 2015. Dec. 11. (P), 22.43
Sziasztok!

Van két weboldal amiket tudtommal eddig még soha nem látogattam meg se az otthoni, se más számítógépekről (bnaibrith.hu, zsinagoga.net).

Telefonon megtudom tekinteni az oldalakat, most néztem meg, de asztalin mindig azt kapom, hogy "Forbidden".

Gondolom az IP-címem miatt vagyok letiltva/kitiltva erről a két oldalról és valószínűleg még másokról is.

De miért és hogyan? Mi köze a két oldalnak egymáshoz, hogy tiltólistára rakták az IP-címemet, ha nem hogy semmit nem tettem, de még csak az oldalakat se látogattam meg eddig. Nem ismerem az oldalakat, de szerintem fórum sincs rajtuk vagy hozzászólási lehetőség, hogy esetleg írhattam volna rájuk valamit vagy valaki más az én IP-címemről.

Mi köze a két oldalnak egymáshoz? Létezik valamilyen Google féle webmester eszköz vagy más cégnek más eszköze ami valahol valamelyik oldalon tiltólistára rakta az IP-címemet és ezért se ezt a két oldalt, se más oldalt nem tudok megtekinteni ahol ez a webmester eszköz aktiválva van?

Nem értem ezt a dolgot. Találkoztam már más oldalakkal is amikre Forbidden-t kaptam erről az asztali gépes fix IP-címemről, de hirtelen csak ezt a két weboldalt találtam ahol biztosan minden alkalommal megkapom a Forbidden-t.

És mondom, telefonon vagyis más IP-címmel megtudom tekinteni ezeket az oldalakat.

Van valakinek valami ötlete? Régóta idegesít ez a dolog, ezért szeretnék most utána járni a segítségetekkel.

Hogy lehet ilyen központi tiltást csinálni? Hogy kerülhetek egy ilyen központi szerverre mint kéretlen látogató?

E-mail üzeneteim nem szoktak SPAM mappába érkezni, vagy legalábbis nem tudok róla, de valami ilyesmit érzek a dologban. A fent említett két oldalnak talán lehet köze egymáshoz, de pl találkoztam már olyan torrenttrackerrel is ahol Forbidden-t kaptam vagy bloggal, stb.

Azért szeretnék utána járni a dolognak leginkább mert akkor a szolgáltatól kérek új IP-címet mert bár ritkán, mondjuk minden újonan látogatott 100.

december 10

Div igazítás

alkony4 · 2015. Dec. 10. (Cs), 10.47
Tiszteletem!

Szeretném az alább linkelt div stukatúr előállítani amennyiben lehetséges css-el.
Létezik rá megoldás, esetleg flex-el?

http://www.kepfeltoltes.hu/151210/divstructure_www.kepfeltoltes.hu_.png

Segítségeteket s megtisztelő válaszotokat köszönöm.
 

december 9

Tényleg nem tudnak a cégek hirdetni?

Max Logan · 2015. Dec. 9. (Sze), 10.05
Aki az álláspiacra kilép, sok-sok hirdetéssel találkozik, és vannak olyanok, melyek kapcsán azonnal elmorzsol egy „WTF?!”-ot.

Nemrég megjelent itt egy hirdetés, amiben PHP fejlesztőt keresnek a hirdetés címe alapján. A szövegéből pedig kiderül, hogy egy profi SQL-es ember kell, aki e mellett profi JavaScript fejlesztő, és elég, ha van 1 év releváns PHP-s tapasztalat.

Csak nekem tűnik úgy, hogy nagyon mellélőttek a pozíció körülírásával, a hirdetés megnevezésével?

Most nem a konkrét hirdetés, és a hirdető a lényeg. Arra vagyok kíváncsi, hogy csak itthon ennyire bénák a cégek, ha fejlesztőt keresnek, vagy ez világszintű jelenség?

Sírnak sokan, hogy nem találnak megfelelő kollégát. Őszintén szólva, az ilyen hirdetések láttán nem is csodálom…

Vélemény? Tapasztalat akár munkaadói, akár munkavállalói oldalról? Megoldási javaslat? Van-e értelme a kérdéssel foglalkozni? Egyéb felvetés?
 

december 8

Domain report

erik0415 · 2015. Dec. 8. (K), 15.25
Sziasztok!

Mostanság kapok a google-től meg egyszer a yahoo-tól ilyen domain reportot. Ez mit jelent?
Így néz ki a e-mail címe: Report domain: domainneved.hu Submitter: google.com Report-ID: 9xxxxxxxxxxxxxxx
A tartalma csak egy xml fájl amiben alap adatok vannak benne.

Az adatokat kisatíroztam, mert nem tudom, hogy ezeket meg lehet-e adni vagy sem.
Szóval a kérdésem, hogy ez mi? Ez most jó vagy rossz?
 

Flash játék botot hogyan érdemes írni?

inf · 2015. Dec. 8. (K), 06.46
Van egy flash játék, amihez szeretnék botot írni. Elég egyszerű dologról van szó, tower defense, 5 féle torony közül lehet választani minden körben. 2, 3 vagy 4 lerakott toronyból össze lehet kombinálni egy speciálisat, ami erősebb, mint a normál. Szerencsés esetben egy leosztásban lejön az a kombináció, amiből speciálisat lehet összerakni. Lehet új leosztást kérni, ami pénzbe kerül. Van hozzá egy sandbox mode, amiben rengeteg pénzt ad az elején, szóval ez a része nem akadály. Azt mondják, hogy van egy speciális tower, amit csak úgy lehet lerakni, ha egy leosztásban 4 ugyanolyan perfect feljön. Erre számításaim szerint 40960000:1 az esély, amit érthető okokból nem szeretnék összekattintani.

A helyzet az, hogy én egyáltalán nem értek a flash-hez. Az egész kb annyi lenne, hogy le kellene szimulálni 5 kattintást bizonyos helyekre, ellenőrizni az eredményt, utána meg repicket kérni egy újabb kattintással, ha nem stimmel. Ha stimmel, akkor meg valami riasztást kiadni repick helyett. Kódban ez néhány sor lehet. A kérdés az, hogy erre mi a legalkalmasabb eszköz?

Pillanatnyilag én kb ott tartok, hogy létezik olyan, hogy external interface flash-nél, amin keresztül talán-talán elérhető ami nekem kell, és akkor nem kell képfelismerő algoritmusokra hagyatkoznom. Ezen kívül tudom, hogy van greasemonkey userscript és firefox plugin. Mindkettőt szívből gyülölöm, de az utóbbit ha lehet még jobban, mert annyira gáz az API, és annyira nehéz debuggolni. Bármi ötlet még ezeken kívül, ami talán alkalmas a fejlesztésre?
 

december 6

Appserver.io

smokey · 2015. Dec. 6. (V), 16.39
Sziasztok!

Elkezdtem ismerkedni az Appserver.io-val. Egész jónak tűnik. Van köztetek olyas valaki, aki használta már ezt a platformot éles projekten? Ha igen, akkor mik a tapasztalatok?

Ahogy említettem, tetszik a dolog, viszont fenntartásaim vannak a stabilitással és konkurens kérések kiszolgálásával kapcsolatban. Nem érzem kiforrottnak a technológiát, viszont tényleg kecsegtető a tárháza.

Köszi előre is a válaszokat!
 

.htaccess és Internal Server Error - 500 hiba

lala361 · 2015. Dec. 6. (V), 11.49
Sziasztok!

Könyvtárat szeretnék levédeni a .htaccess és .htpasswd fájlokkal A .htaccess tartalma:

AuthUserFile /almappa/user/.htpasswd
AuthName Administrative
AuthType Basic
Require valid-user

A megadott mappába a .htpasswd -ben is megfelelően van beállítva a jelszó. Mégis, amikor a valami.hu/almappa/user -t beírom a böngészőbe és a felhasználói nevet és jelszót megadom, akkor utána a fenti hibaüzenetet kapom (A kiszolgálás közben hiba lépett fel. A probléma valószínû oka a .htaccess file hibás/nem megfelelõ tartalma.). A fájlok notepad++ programmal előállított normál ascii kódolású text fájlok. A tárhely szolgáltató állítása szerint a .htaccess használata nincs korlátozva.

Mi lehet a hiba? Segítségeteket előre is nagyon szépen köszönöm.

Üdv: lala361
 

december 5

Php group by és order by hiba

geforce9600gt · 2015. Dec. 5. (Szo), 20.51
Sziasztok!
$get_osztalyzatok = mysqli_query($kapcs, "SELECT * FROM jegy WHERE jegy_diak = '$id' GROUP BY jegy_ev ORDER BY jegy_honap ASC") or die(mysqli_error($kapcs));
8 találat lenne a táblában, de csak kettőt ad vissza, egy olyat ahol az év 2015, és egy olyat, ahol 2016. Pedig 2015-ösből van vagy 7 sor.

Mit rontok el?