ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 4, 2015 - Fórum téma

Elfelejtettem, de ti biztosan tudjátok :)

Metanis · 2015. Dec. 4. (P), 12.35
Sziasztok



Nem olyan rég, de nekem elég rég találtam, egy olyan kódott phpben amely egy php oldalról div (html sor végeredménye) közül kiveszi az adatokat azaz a szöveget és ezt felhasználni tudja. A csavar ott van, hogy az adott oldal más szerveren van és http:// vel lehet elérni.
Illetve amikor meghívja a php filét annak le kell futnia a GET-re. Illeve minden féle képpen php kód kell lennie nem jó a java sem ajax.

Már 2 napja keresem de reménytelennek láttom a dologt, vissza emlékezni meg nem megy. Arra emlékszem kifejezetten erre a szélra lett létre hozva a függvény :)

Előre is köszönöm a segítséget.
 

MySQL szerkezet segítség

unregistered · 2015. Dec. 4. (P), 12.20
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni MySQL adatbázis ügyileg hogy mi a jobb egy moduláris felépítésű webes alkalmazásnak? Minél többet olvastam a témában annál jobban elbizonytalanodtam.

Például az alkalmazás legyen egy jármű kezelő:

Program:
    - Motorkerékpár (ezek a modulok amik hozzáadhatóak elvehetőek)
        - Motorkerékpár típusok
        - Motorkerékpár kutyafülék
        - Motorkerékpár fogyasztás
    - Autó
        - Autó szervizkönyvek
        - Autó fogyasztás
    - Repülő
        - Repülési akármik
        - Repülő fogyasztás


Elsőre úgy csináltam volna hogy minden modulnak saját adatbázisa lenne:

- motorkerekpar (db)
    - tipusok (table)
    - kutyafulek (table)
    - fogyasztas (table)

- auto (db)
    - szervizkonyv (table)
    - fogyasztas (table)

- repulo (db)
    - akarmi (table)
    - fogyasztas (table)


de ezzel kapcsolatosan azt olvastam hogy kereszt lekérdezéseknél (például motorkerekpar.fogyasztas union repulo.fogyasztas) nagyon lassú lehet, ellenben sok helyen olvasom azt a megoldást hogy adatbázison belül legyenek a táblák egyedi elneveséssel például:

- program (db)
    - motorkerekpar_tipusok (table)
    - motorkerekpar_kutyafulek (table)
    - motorkerekpar_fogyasztas (table)
    - auto_ szervizkonyv (table)
    - auto_ fogyasztas (table)
    - repulo_ akarmi (table)
    - repulo_ fogyasztas (table)


Gondolom itt egyedül az lehet a probléma hogy átláthatatlanabb és lehet sakkozni a nevekkel, Ti melyiket javasoljátok/ellenzitek és miért?

Köszönöm előre is a segítséget!
 

PHP fájl másik szerveren

unregistered · 2015. Dec. 4. (P), 10.45
Sziasztok!

Van egy belső PHP programunk amit önszorgalomból csináltam és megtetszett az egyik ügyfelünknek, pénzt nem szeretnék belőle csinálni, de azért az egészet átadni sem.

Van valami olyan megoldás ami működhet úgy hogy megkapja a fájlokat meg az adatbázist kivéve az egész program lelkét (functions.php), de azt valahogy behívhatja a szerverünkről?
Ahogy olvasgattam ezzel kapcsolatosan a fórumon és a neten, a php.ini-ben engedélyezni a távoli elérést nem ajánlják, de ha mégis akkor fopennel simán beolvasható, illetve olvastam még futási problémákról is. A titkosítás merült még fel, de attól még nála lesz teljesen működőképesen, csak módosítani nem tudja.

Van valakinek valami ötlete hogy mi mentén induljak el?
Előre is köszönöm a segítséget!