ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 2014 - Fórum téma

november 25

webáruház termék feltöltés

wellwet · 2014. Nov. 24. (H), 23.14
Sziasztok!

Termékek feltöltéséhez keresek segítséget.
Tudtok nem ajánlani valamit?

Válaszotokat előre is köszönöm.
 

Bejelentkezés és kidobás

simisoma · 2014. Nov. 24. (H), 09.12
Sziasztok,

hogyan lehetne megcsinálni?

- Egy oldalra bejelentkezés után 10 perc után ha nem kattint sehová a felhasználó automatikusan jelentkeztesse ki?
Most a bejelentkezési adatokat SESSION-ben tárolom, de így akár több nepig van bejelentkezve egy felhasználó. Ezt szeretném kiküszöbölni.

Köszi: Soma
 

november 23

$(document).ready() vissza gomb

webproghu · 2014. Nov. 23. (V), 19.41
Sziasztok,

a következő problémával találtam szembe magam:
adott egy webalkalmazás, $(document).ready()-re lefut pár Javascript kód, eddig működik is minden. Viszont ha vissza gombbal visszaugrok valamelyik előző oldalra, akkor nem fut le a document ready-ben lévő JS kód.

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?

Előre is köszönök minden segítséget!
 

Routing és paraméterezés

csabessz47 · 2014. Nov. 23. (V), 12.48
Sziasztok,

Nemrég akadt egy kis szabad időm, és belekezdtem egy régóta halasztgatott hobbi-projectbe: Én is szeretnék saját cms-t, mert miért ne. :)
Viccen kívül, "gyakorlásnak" tökéletes, már ígyis csináltam olyat, amire eddig nem volt igény. Pedig még csak az elején vagyok.

Tehát saját CMS, ehhez persze szükségesek az alapok, ahol jelenleg a routing megvalósításánál járok.

Nagyon leegyszerűsítve az lenne a lényege, hogy egy tömbben lehetne tárolni az olyan url-eket és akciókat, amik nem adatbázis függők.
Tehát ha a tömb:
['admin/pages' => 'Admin.AdminPages.index']
akkor az xx.hu/admin/pages url-re az \Admin\Controllers\AdminPages controller index metódusa hívódna meg. Működik is.

A paraméterezéssel akadt gondom: tegyük fel, hogy az admin/pages/5 -> 5 azonosíójú oldalt kéne betölteni az admin felületen szerkesztésre.

De erre már egy egyszerű isset nem elég, hiszen a /5 miatt nem fog egyezni.
Get paraméterezést pedig ha lehet nem szeretnék használni, mert ez ugye nem csak admin felületen jöhetne szóba.
Pl xx.hu/kereses/keresett-szoveg/oldalszam esetén a \Search\Controllers\List controller getResults metódusa hívódjon meg.

A keresett szöveg és oldalszám átadása nem lényeg, azt már később ki tudom bányászni az url-ből. Viszont olyat hogyan lehetne, hogy a routing tömbben ez
['kereses' => 'Search.List.getResults'] -ként lehessen tárolva.

Megoldottam, méghozzá egy /* -al
['kereses/*' => 'Search.List.getResults'], de akkor be kéne járni a tömb összes elemét és megvizsgálni, hogy ($url az url, a $index az éppen aktuális kulcs esetén)
[code]
$position = strpos($index, '/*');
if ($postition !== false) {
$match = (
substr($url, 0, $position) === substr($index, 0, $position) &&
( isset($url[$position]) ?

november 22

Form a formban

titanium · 2014. Nov. 22. (Szo), 03.13
Sziasztok!

Van 2 formom egy oldalon, egy nagy és egy kicsi. Tartalmilag a kicsinek valahol a nagy közepén kellene elhelyezkednie, de ezt nem tudom megoldani nest-elés nélkül, így működésképtelen. Ha kirakom egymás után, persze semmi gond nincs, csak nem az a cél. Ezzel mit lehet kezdeni?
 

november 18

CKEditor

titanium · 2014. Nov. 17. (H), 22.02
Sziasztok!

Ha adatbázisból kérek le adatot (HTML kód) CKEditor textareába, nem jeleníti meg sem source, sem graphic módban, így ha újra elmenteném, üres lesz a mező a db-ben. Ez csak akkor fordul elő, ha nincs a kódban megjelenítendő karakter, pl. egy facebook integráció:
<div align="center">
  <script type="text/javascript" src="http://connect.facebook.net/hu_HU/all.js#xfbml=1"></script>
  <fb:like-box href="http://www.facebook.com/ugornyaifahaz" width="211" colorscheme="light" show_faces="false" border_color="" stream="false" header="false"></fb:like-box></div>
(Ha nem CKEditor instance, csak sima textarea, akkor nincs gond.)

Valakinek lenne ötlete a megoldásra?
 

november 17

angular, backbone, stb

zzrek · 2014. Nov. 16. (V), 23.31
Sziasztok!

Egy olyasvalakinek, aki jól ismeri már a JS-t, melyik keretrendszert javasolnátok (angular, backbone, ezekhez hasonló egyéb)?

Szempontok:
- melyiket a legkönnyebb elsajátítani
- melyiket használják leginkább a magyar cégek (valószínűleg)
- melyik a leginkább időtálló?

Nem kérek hosszasabb elemzést, csak egy-két mondatot arról, hogy mit javasoltok.

Köszönöm!
 

november 15

Automatikus frissítés git-tel

sandrosdj · 2014. Nov. 15. (Szo), 21.09
Üdvözletem!

Git-tel kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni.
GitBucket szervert futtatok és ezen vannak a projektek külön repókban. Azt szeretném megoldani, hogy a sajt repó update branch-ében lévő dolgokat automatikus szinkronizálja (cron) több távoli szerverre egy megadott könyvtárba. Erre kellene egy vagy két szkript.

Cél: mindenhol ugyan az legyen X mappában, mint ami az adott repó update branch-ében, hitelesítő adatokat csak az első update-nél kelljen megadni.
/public <- ide kerüljenek a fájlok
/repo <- ide a git könyvtár

Jelenleg git clone-nal oldottam meg úgy, hogy letölti a branch-ot egy másik mappába, ha kész törli a public tartalmát (kiv. 1 fájl), majd átmásolja a letöltött dolgokat oda.

Update: git pull-lal elegánsabban megy, de ha --work-tree-t használok, akkor egyszerűen nem működik. Vagy a repót nem találja vagy a branch-ot.

Ha valaki jártas ebben és van egy kevés ideje, segítsen!
Köszönöm! :)
 

november 14

Google naptár

simisoma · 2014. Nov. 14. (P), 14.00
Sziasztok,

van nekem naptár bejegyzések tárolva egy adatbázisban, szeretném ha valamilyen úton-módon Google naptárral átvetetni.
Hogyan tudnám én a PHP naptár programomat szinkronizálni a Google naptár fiókommal?

E-mail vagy valami más? Találkoztatok ilyesmivel, ha igen mi lenne egy jó megoldás?

Üdv-köszönet: SimiSoma
 

Változókkal számolás

Aldarin · 2014. Nov. 14. (P), 13.09
Sziasztok! A segítségetek kérném.
Azt szeretném elérni, hogy egy formba beírt értékkel és változókkal számolni tudjak.
Miért nem jó így?

<input type="number" name="gomba" step="0.1" value="2" min="1" max="100">

var g = 2 * document.getElementById('gomba').value;
próbáltam így is:

<head>
 <title>recept</title>
</head>

var g = document.recept.gomba.value * 2;