ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 3, 2014 - Fórum téma

Előfizetési rendszer implementációja

webproghu · 2014. Nov. 3. (H), 16.54
Sziasztok,

egy webes szolgáltatás előfizetési rendszerén dolgozom,
őszintén szólva még nem volt részem ilyen jellegű rendszer fejlesztésében,
így gondoltam létrehozok egy fórumtémát, hátha előkerülnek
hasznos tanácsok, ötletek, esetleg van valakinek nagyobb tapasztalata
egy ilyen rendszer implementációjában.

Az alapállapot a következő:
- a rendszerben vannak felhasználók (User), ők regisztrálhatnak, illetve igénybe vehetik a szolgáltatásokat
- vannak különböző csomagok (Plan), különböző árakkal, illetve limitációkkal (tárterület, stb)
- a csomagokra a felhasználók elő tudnak fizetni (Subscription), tudnak hónap közben csomagot váltani (nagyobb és kisebb csomagra is),
egy felhasználó egyszerre csak egy csomagra tud előfizetni
- a felhasználók havi vagy éves konstrukcióban is elő tudnak fizetni egy-egy csomagra, éves esetén kedvezményt kapnak a csomag árából
- minden hónap elején kiállításra kerül a felhasználó számára egy számla az aktuális hónapról (tehát előre fizet)


Első körben a következő kérdések merültek fel bennem:
- hogyan lehetne elegánsan megoldani az előfizetés alapján a számlák generálását? Éves előfizetés esetén évente, havi
előfizetés esetén havonta. A cron-os megoldás nem annyira tetszik (mi történik ha a számlák generálása közben meghal a cron job)
- hogyan kezelnétek a tört hónapokat? (január 12-én fizet elő az egyik csomagra a felhasználó)
- hogyan kezelnétek a csomagváltásokat? (kisebb csomagra váltáskor időarányosan fennmarad a csomag árából valamekkora összeg, nagyobb csomag váltsára esetén a
különbözetet ki kell számlázni)


Előre is köszönök minden segítséget, építő jellegű hozzászólást!
 

Komodo Edit távoli fájlokban keresés, kódkiegészítés

Pepita · 2014. Nov. 3. (H), 13.53
Sziasztok!

Talán a címben benne is van minden.

A probléma az, hogy több projektet is fejlesztünk egy távoli teszt szerveren, be is tudom állítani a Komodot ftp-n, viszont nem tudok keresni a fájlok tartalmában, és nincs kódkiegészítés sem.

Tekintve, hogy sok projekt van és a teszt szerveren az ügyfelek is kipróbálhatják, nem jó megoldás a lokális másolatok készítése, helyi WAMP, esetleg + Git.

Kérlek írjatok megoldást ilyen módon távolra dolgozni, ha létezik ilyen. Lehetőleg részletesen, mert nem csináltam még ilyet.
A Komodo Edithez nem ragaszkodom, ha NetBeans tudja esetleg, az is jó.

Köszi, Pepita.
 

Mobile Detect?

kemma3 · 2014. Nov. 3. (H), 08.50
Sziasztok! Szerintetek mennyire elfogadható megoldás az, hogy szerver oldalon állapítom meg, hogy a kliens mobil telefon, tablet vagy asztali számítógép?
Egy lehetséges megvalósítás: http://mobiledetect.net/