ugrás a tartalomhoz

Archívum - Nov 23, 2014 - Fórum téma

$(document).ready() vissza gomb

webproghu · 2014. Nov. 23. (V), 19.41
Sziasztok,

a következő problémával találtam szembe magam:
adott egy webalkalmazás, $(document).ready()-re lefut pár Javascript kód, eddig működik is minden. Viszont ha vissza gombbal visszaugrok valamelyik előző oldalra, akkor nem fut le a document ready-ben lévő JS kód.

Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel?

Előre is köszönök minden segítséget!
 

Routing és paraméterezés

csabessz47 · 2014. Nov. 23. (V), 12.48
Sziasztok,

Nemrég akadt egy kis szabad időm, és belekezdtem egy régóta halasztgatott hobbi-projectbe: Én is szeretnék saját cms-t, mert miért ne. :)
Viccen kívül, "gyakorlásnak" tökéletes, már ígyis csináltam olyat, amire eddig nem volt igény. Pedig még csak az elején vagyok.

Tehát saját CMS, ehhez persze szükségesek az alapok, ahol jelenleg a routing megvalósításánál járok.

Nagyon leegyszerűsítve az lenne a lényege, hogy egy tömbben lehetne tárolni az olyan url-eket és akciókat, amik nem adatbázis függők.
Tehát ha a tömb:
['admin/pages' => 'Admin.AdminPages.index']
akkor az xx.hu/admin/pages url-re az \Admin\Controllers\AdminPages controller index metódusa hívódna meg. Működik is.

A paraméterezéssel akadt gondom: tegyük fel, hogy az admin/pages/5 -> 5 azonosíójú oldalt kéne betölteni az admin felületen szerkesztésre.

De erre már egy egyszerű isset nem elég, hiszen a /5 miatt nem fog egyezni.
Get paraméterezést pedig ha lehet nem szeretnék használni, mert ez ugye nem csak admin felületen jöhetne szóba.
Pl xx.hu/kereses/keresett-szoveg/oldalszam esetén a \Search\Controllers\List controller getResults metódusa hívódjon meg.

A keresett szöveg és oldalszám átadása nem lényeg, azt már később ki tudom bányászni az url-ből. Viszont olyat hogyan lehetne, hogy a routing tömbben ez
['kereses' => 'Search.List.getResults'] -ként lehessen tárolva.

Megoldottam, méghozzá egy /* -al
['kereses/*' => 'Search.List.getResults'], de akkor be kéne járni a tömb összes elemét és megvizsgálni, hogy ($url az url, a $index az éppen aktuális kulcs esetén)
[code]
$position = strpos($index, '/*');
if ($postition !== false) {
$match = (
substr($url, 0, $position) === substr($index, 0, $position) &&
( isset($url[$position]) ?