ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2013 - Fórum téma

augusztus 11

logikai kapu

cica · 2013. Aug. 11. (V), 11.30
Üdv!

Szeretnék készíteni egy logikai feladatot.

pl. Ha a=1, b=0, c=1.

a and b or (a xor c)=?

Elindultam több irányba, ilyet szerettem volna de ez nem működik. Tudom.
<?
function sz() {
  $d=rand(0,2);
  switch ($d) {
    case 0:
        return and;
        break;
    case 1:
        return or;
        break;
	case 2:
        return xor;
        break;
  }
  }
  $a=rand(0,1);$b=rand(0,1);$c=rand(0,1);
  print $a sz() ($b sz() $c) sz() !$b;
?>


Probálkoztam ezzel is:

<?
$c='';
function sz($x, $y) { global $c;
  $d=rand(0,2);
  switch ($d) {
    case 0:
		$c.='$a and $b';
        return $x and $y;
        break;
    case 1:
		$c.='$a or $b';
        return $x or $y;
        break;
	case 2:
		$c.='$a xor $b';
        return $x xor $y;
        break;
  }
  }
  $a=rand(0,1);$b=rand(0,1);
  print "Ha a= ".$a." b= ".$b."<br/>";
  $d=sz($a,$b); 
  print $c.'  ='.$d; 
?>
Itt meg a feladatbővítésben akadtam el.
Másik gond az eredmény nullát nem írja ki. Az 1-et igen.
Köszi a segítséget.
 

augusztus 10

Fálj feltöltés PROBLÉMA

ProgHelp · 2013. Aug. 10. (Szo), 15.45
Üdv mindenkinek.
Olyan problémám van hogy feltöltök 2 db fájlt egy űrlapon belül.
Az első fájlt tökéletesen mozgatja oda ahová én megszabtam,viszont a második fájlt már nem tölti fel. Az útvonalat DB-ben mentem el,ott viszont a jó útvonalat írja be a DB-be. De a fájlt mégsem töltődik fel.

$KEP_FILE_NAME = $_FILES['image']['name'];
                $KEP_FILE_DIRR = $_FILES['image']['tmp_name'];
                if(!preg_match('/(rar|zip)$/i',$file_name)){ echo "rossz fájltípus"; }
                else {
                $FILE_HELYE = './uploads/'.$this->h_tipus.'/'.$file_name;
                $KEP_FILE_DIRR = './uploads/'.$this->h_tipus.'/kepek/'.$KEP_FILE_NAME;
                switch($this->h_tipus)
                {
                    case "ebook":
                    if($this->h_pdf_page != "" && is_numeric($this->h_pdf_page)){
                    $file_hely = './uploads/ebook';
                    $KEP_FILE_HELYE = './uploads/ebook/kepek';
                    move_uploaded_file($file_dirr,$file_hely.'/'.$file_name);
                   $UpImage = move_uploaded_file($KEP_FILE_DIRR,$KEP_FILE_HELYE.'/'.$KEP_FILE_NAME);
Remélem érthetően jól írtam le. Köszönöm a segítséget.
 

Változtatható tartalom

csean · 2013. Aug. 10. (Szo), 09.58
Üdv!

Olyan mezőt szeretnék beilleszteni DW -vel a főoldalra, hogy annak a tartalmának megváltoztatásakor az összes többi oldalon is megváltozzon a tartalom ugyanabban a mezőben. Az aloldalakat a főoldalról klónoznám egyszerű "save as" -el.
Tehát ne kelljen minden egyes oldalt újra szerkeszteni (átírni), mert a mező tartalma minden oldalra vonatkozik, de időnként változhat a tartalma.

Azaz mint egy oldalsáv működése. Van rá valami egyszerű megoldás?

Kösz
 

Fájlnév és mappanév indexelése (Google)

Romerp · 2013. Aug. 10. (Szo), 03.05
Szervusztok!

Egyszerű XHTML/CSS honlapokat írok, kisebb php turbózással a háttérben. Vannak ugyebár az alapértelmezett index.html, index.php és egyéb nevű automatikus kezdőlapok, mellyel használhatók a mappanevek az url végén.

Én előszeretettel használom ezeket, próbálom kerülni a valami/valami.html végződésű url-eket.

Namost a kérdés keresőoptimalizálás és indexelés terén jártasakhoz: mennyire okoz problémát, hogy ezáltal egy vagon index.php vagy index.html nevű fájlom van a honlapon szerteszét mindenfelé? Egyenértékű-e hogy a mappa neve funkcionál névként és a konkrét fájlnév nem korrelál a tartalommal? Vagy felismeri a keresőrobot az indexfájlt, s azonosítja a szülőmappával?

Fórumozva, olvasgatva a témában mindenhol azt hallom, hogy hát jobb a mappaneves írásmód, de vaójában mindegy, kinek mi tetszik azt használja, a keresőt nem zavarja, de azért kíváncsi vagyok a véleményekre itt is.

A kanonikus url sztori megvan, az világos az indexes és mappaneves írásmód egyértelműsítéséről, valamint a későbbi következetes használatról. Ugyanakkor sokszor futok bele a blogok optimalizálása révén a fájlnév fontosságát hangsúlyozzák, kötőjeles teljes címet tartalmazó fájlnevet ajánlanak.


Ki mit gondol a fájlnév és a szülőmappa nevének szerepéről?



Köszi szépen.
 

augusztus 9

Click2Call

tothgabor81 · 2013. Aug. 9. (P), 16.12
Sziasztok!

Java programozót keresnék aki lefejlesztene egy kis webes alkalmazást.(egyéb nem java megoldás is érdekel ha működik)

A cél:
Adott egy FreePBX szerver, ahhoz mellékek, trunkok, 3CX asztali klienssel minden frankón fut.
Szeretnénk egy admin felületbe beépíteni egy hívó funkciót! Az admin felületen látszik minden partnernek a telefonszáma, mellette lenne egy gomb és azt megnyomva felhívná a partner telefonszámát.
Tehát a kis alkalmazásnak kapcsolódnia kell az asterisk-hez(FreePBX jelen esetben) az adott mellékkel és jelszóval.
Több helyre szeretnénk beépíteni így megadhatónak kell lennie az CID, másik extension, jelszó páros.
A mellette szereplő telefonszámot (ami az ügyfél mobilszáma) változóból kell behívnia, hiszen ha változik a szám akkor automatikusan érzékelnie kell.

Szeretnénk ha egy modulban szabad tárcsázó is lenne tehát nem a változót hívná be hanem árcsázni tudnánk vele!

Bízom benne, hogy érthetően tudtam leírni ;)
Vállalkozó szellemű guruk- segítsetek!
privát, mail, megegyezünk ;)
toth.gabor##kukac##outlook.hu
Köszi!
 

$_SERVER['HTTP_REFERER'] átriányítás után

EL Tebe · 2013. Aug. 9. (P), 13.08
Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy egy header("Location.. ") átirányítás után
(ha a amúgy engedélyezve van ez) akkor a $_SERVER['HTTP_REFERER'] elérhető lesz-e egy (pl külső) cél url-en?

Ha igen, akkor ezt hogyan tudnám (előre?) letiltani (php-ből)?

--

Azt szeretném elérni, hogy a saját oldalamról való látogató továbbítása/átirányítása esetén, a másik (cél) oldal ne érje el az átirányítást indító php szkriptem url-jét.

Előre is köszönöm a válaszaitok,
szép napot kívánok!
 

Most akkor visszafejthető az MD5 vagy nem?

Szita Szilárd · 2013. Aug. 9. (P), 12.55
Videó

Itt olvastam egy cikket, hogy az MD5 nem fejthető vissza Téma
 

Div-ek egymásra "lógása"

unregistered · 2013. Aug. 9. (P), 08.47
Sziasztok!

Először csatolnék egy képet:



A problémám az hogy a content részre szeretném "ráfolyatni" a footer egy részét, vagy olyan megoldást találni hogy a DIV-hez viszonyítva el tudjak csúsztatni egy másik DIV-et.
A fő problémám az, hogy ennek a footer-rel kellene együtt mozognia ami a tartalom hosszától függ. Próbáltam "position: absolute" és "top: -50px" párossal de ennél ahogy feljebb viszem levágja a tetejét (a top értékével megegyezően, tehát olyan mintha a div "mögött" menne feljebb) ekkor megpróbáltam z-indexelni, de az sem segített.
Meg lehet ezt egyáltalán oldani valahogyan?

Előre is köszönöm a segítséget!
 

augusztus 9

WorPress részletes kereső

paribalazsbela2014 · 2013. Aug. 8. (Cs), 22.54
Sziasztok!

Szeretnék az oldalamra egy részletes keresőt. Tudtok esetleg ilyen plugint ajánlani?

Ezek lennének az elvárások:
- 4 legördülő menü, ami egymástól függően változik. (kontinens, ország, megye/állam, város)
- Ne listázzon ki minden kategóriát a legördülő listákban (pl. a cikkek kategóriát el lehessen rejteni)
- 9 jelölőnégyzet (Nemzetközi nyilvános repülőtér, Nyilvános repülőtér, Nem nyilvános repülőtér, Nem nyilvános fel- és leszálló hely, Katonai repülőtér, Légimentő bázis, Heliport, Elhagyott repülőtér, Szükséghelyzeti autópálya repülőtér)
-Egy kereső mező is.
- Azokat a bejegyzéseket listázza ki, amik a kiválasztott kategóriákban benne vannak (csak a legutolsó legördülő menü+a kategóriák). --> Tehát például a Londoni katonai repülőtereket, és a londoni heliportokat (ha 2 checkbox van bejelölve)...

Előre is köszi: Balázs :)
 

A "hosszú Ő és Ű problémája".

gaborus · 2013. Aug. 8. (Cs), 19.14
Szervusztok,
Elindítottam egy fórumot (és egy blogot) a saját, angol alapú weboldalamon. Nem vagyok webmaster...
A fórum az eredeti Vodahost / BlueVoda alatti weboldalam mellékága. A weboldal minden módon és formában fogad minden magyar ékezetes betüt. Úgyszintén minden Word-ös programom, minden levelező programom, (át kell kattintanom a billentyűzetet EN-ről HU-ra - ahogy most is írok).
A Fórumot csak úgy tudtam megoldani, hogy (a "Fantastico De Lux" izén keresztül - ami csatolt a Vodahost-hoz), simán föltelepítettem a phpBB / angol formációt. (Némi szenvedés árán.) Ez, alapban, angolul futott. Ezután - ismét, de sokkal több szenvedéssel - az egészet átkonvertáltam a magyar verzióra, pontosan követve az utasításokat. Úgy veszem észre, hogy sikerült; minden formáció-funkcióban helyes a magyar futtatás, minden ékezetes betű működik. Kivéve a hozzászólásokban. Ott bejön az ERROR, ha küldeni akarsz hösszú Ő-t és Ű-t. (A blog-ban, ahol én irok, a fenti két betű helyett ? jelenik meg).
Ha ide belépsz akkor direkt látod a helyzetet: www.gabor-music.com/fred. Ha megpróbálsz egy hozzászólást irni (a "Betük" rovatba) ami tartalmaz hosszú Ő és Ű-t
lehet, hogy mindjárt meg is fejted a problémát.
Köszönöm.