Md5()-tel konvertált adatot hogyan lehet visszakonvertálni?
Szeretném megtudni, hogy az md5() string konvertáló paranccsal ha átalakítottam egy felhasználó egyik adatát, és bevittem egy mysql táblába, milyen módon lehet visszakonvertálni az eredeti formátumába, ahogy a felhasználó eredetileg azt bevitte? Igaz, hogy megoldhatnám konvertálás nélkül, de egy kicsit biztonságosabbá akarom tenni az adatkezelést.
A választ előre is köszönöm
■ A választ előre is köszönöm
nem lehet
tomorites
nem jó eszköz/ nem jó cél
De a lényeg, hogy nem így kell használni: ha a felhasználó bevisz egy adatot, és azt nem tárolod el, csak az MD5-jét, akkor ne várd el, hogy azt az adatot visszakapd. Azt viszont elvárhatod, hogy leközelebb ugyanannak az adatnak ugyanaz lesz az MD5-je, és más adatnak pedig más lesz az MD5-je. Vagyis csak azt tudod ellenőrizni, hogy másodjára is ugyanazt az adatot vitték-e be, mint aminak az MD5-jét elraktad valamikor (pl jelszókezelés) (de jelszókezelés-"tárolás"ra az MD5 magában nem javasolt, csak esetleg "sózva")
Ha titkosítani akarsz adatokat, akkor használj titkosító algoritmnust (pl. crypt), ne hasht.
Hozzászólás témája:*
jelszó újraküldése?
Nos az md5() egyik legfőbb erénye éppen az, hogy nem lehet visszalakítani. Viszont ezt a jelszót nem is lehet újraküldeni, ha a felhasználó elfelejtette.
Azt csinálhatod ilyenkor, hogy a felhasználó hitelesített címére küldesz egy emailt, amelyre kattintva a feledékeny felhasználó új jelszót adhat meg magának az elfelejtett régi helyett.
Ha erre gondoltál, remélem hogy hasznát veszed a tippnek.
lehetséges, csak nem érdemes
Ha kipróbálod, 20 év múlva szólj, hogy megtaláltad-e? :p
Amúgy az md5 hash-et csinál, ami nem visszaalakítható. Viszont cserébe stabilan 32byte hosszú adatot kapsz. Nagyon kis eséllyel viszont két különböző stringnek ugyanaz lehet a hash-e. Ennek ellenére jelszókezelésre ideális, mégpedig a visszaalakíthatóság hiánya, a kis processzor-igénye, és a relatív biztonságossága miatt.
Viszont, sosem szabad elfelejteni a felhasználók felvilágosítását, pláne, amióta megjelentek az md5 hash -reverse oldalak (ITT és ITT)! Ez azt jelenti, hogy az egyszerűbb szavak, alfanumerikus összetételek nagy valószínűséggel megtalálhatók az adatbázisukban, így könnyedén vissza tud fejteni egy-egy jelszót az, akinek a hash a birtokába kerül.
Biztonságosabb jelszó tárolás
Itt egy cikk a sózásról.
azért erős túlzás a visszafejtés :))
igen...
Persze valójában (hashről lévén szó), nem szükséges a magyar nyelvűség, csupán megfelelő számú string-hash kombináció, hogy a duplikátumokkal majd' minden kombináció lefedhető legyen.
Bár ugye a sorok magas száma miatt ez inkább infrastruktúrális akadályokba ütközik.
Visszafejtésről
Részletek?
pass