ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 2013 - Fórum téma

augusztus 3

Áthelyezés, SEO, Webmestereszközök

Pepita · 2013. Aug. 3. (Szo), 20.45
Sziasztok!

Úgy látszik kezdek hülyülni, mert rövid időn belül már 2. kérdésem... :)

Tehát:
- Új domainre-tárhelyre költözöm, az új helyen részben más URL-ek, funkciók vannak, kb. egész más a honlap (csak design "maradt")
- Ezt találtam
- Persze azonosítom a tulajdonjogot elsőként az új helyen is (még nem tettem, majd)
- Itt viszont nem értem, hogy csak egyes oldalakat 301-ezzek át előbb? Azt elég nehezen tudom megoldani, ráadásul ezzel "átdobom" a látogatót, ahol kicsit más menüt is talál, a tartalom egész más is lehet, stb.

Azt szeretném - ha lehet -, hogy:
1. regelem az újat;
2. nyomok a régi helyen .htaccess-be 301-et mindenre, tehát azt az oldalt "kikapcsolom", de az azonosító html-t ott hagyom;
3. használom a Webhelycímváltozás eszközt (hogyan, azt még nem tudom).

Jó így, illetve mit ajánlotok helyette?

Köszi, Pepita.
 

több radio csoport elhelyezése egy adatbázisból

dollij · 2013. Aug. 3. (Szo), 13.45
Egy adatbázisból szeretnék ciklussal kiíratni "X"db kérdést és az azokhoz adott válaszlehetőségeket. Kérdés, hogy hogy tudom a csoport nevét ciklusonként különböző névvel ellátni automatikusan. Cél, hogy minden cikluslefutás egy egy külön radio csoportot jelentsen.
 

Weblabor sörözés

Hidvégi Gábor · 2013. Aug. 3. (Szo), 12.33
2013. augusztus 16-án, péntek este hétkor – a Weblabor történetének újkorában harmadszor – összegyűlt egy szakmai társaság, hogy értekezést tartson az élet nagy dolgairól.

augusztus 2

php-mysql adatok lekérdezése

rocky01234 · 2013. Aug. 2. (P), 15.17
$sql=" select x from y WHERE z ='1' ";
$lekeres=mysql_query($sql) or die(mysql_error());
$s = mysql_fetch_assoc($lekeres);



foreach ($s as $s2) {
print "</ br>".$s2;
}

y táblából kiakarom választani azoknak az x-eknek az értékeit ahol z =1
majd kiszeretném íratni ezeket az értékeket

sajnos így nem működik a kódrészlet mert csak az első elemet írja ki a többit nem.
nagyon sokféle változatot megpróbáltam a kiíratásra és lekérdezésre amik működtek is de mind csak az első elemet írta ki ami megfelelt a z=1-nek a többit már nem

valaki tudna segíteni, hogy hogy is lenne helyes a lekérdezésem és a kiíratásom?
 

HTML lap szétesik

Alex Black · 2013. Aug. 2. (P), 15.03
Üdv mindenkinek.
Azzal a problémával fordulok hozzátok hogy van egy weboldalam minden tökéletesen működik mindaddig amíg rá nem kattintanak mondjuk egy feltöltés gombra.Erről annyit kell tudni hogy kitöltenek egy űrlapot,majd feltöltenek egy fájlt.Ez korrektül is működik viszont mikor megtörtént a feltöltés ami php-ban fut le és a <form action tagja <?php $_SERVER['PHP_SELF']?>. szét esik az oldal.
Mi lehet a probléma ??
ui : Regisztrációnál,bejelentkezésnél nem csinálja csak ha töltenek fel,és keresnek terméket.
Köszönöm,előre is.
 

augusztus 1

Egy kis szövegértelmezés

Max Logan · 2013. Aug. 1. (Cs), 06.55
Az utóbbi hetekben már többedik alkalommal bukkanok hasonló megfogalmazásra és minden esetben úgy érzem, hogy valami nem stimmel. Persze lehet, hogy pusztán én értelmezem rosszul a szövegkörnyezetet, ezért a segítségeteket kérném.

Adott a következő mondat:
A Microsoft-védjegyes szolgáltatások azt igénylik, hogy rendszeresen – legalább 270 naponta – jelentkezzen be a Microsoft-fiókjába, hogy aktív állapotban tartsa a szolgáltatásoknak a Microsoft-védjegyes szolgáltatások közé tartozó részét, ha a szolgáltatások díjköteles részére vonatkozó valamely ajánlat másképp nem rendelkezik.
A kiemelés tőlem származik, és ez az a része a mondatnak, amivel gondjaim vannak.

Tehát, ha időközönként nem jelentkezünk be a Microsoft fiókba, akkor törölni fogják az fiókot és minden hozzá kapcsolódó adatot. Az idézett szövegben a legalább szó helyet értelmezésem szerint a legfeljebb szót kellene használni.

Várom véleményeteket, egyéb értelmezéseteket.