ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 6, 2013 - Fórum téma

Webfejlesztő képzés?

Valdho · 2013. Aug. 6. (K), 22.00
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy szerintetek, ha webfejlesztő szeretnék lenni, akkor melyik iskolába menjek? Egyetemre menjek vagy végezzek el egy OKJ képzést? Kérlek ha iskolát írtok, írjátok oda az iskola nevét is.

A válaszotokat előre is köszönöm.

Üdv:Ádám
 

session id adatbázisban

inf · 2013. Aug. 6. (K), 18.45
Szerintetek van e értelme adatbázisban tárolni a munkamenetet?

Az a gondom, hogy a jelszót, meg minden mást azért hash-eli az ember, hogy sql injectionnel ne lehessen lopni. Ha a session id bekerül az adatbázisba, akkor simán lopható a munkamenet sql injectionnel, nem kell erőfeszítést tenni a visszefejtésre, vagy bármi ilyesmire...
 

Létezik-e a sor az adatbázisban?

fabian.attila · 2013. Aug. 6. (K), 18.03
Sziasztok!
Sajnos elakadtam egy program készítése közben, ezért kérem a segítségeteket, sajnos Google-val most nem jártam sikerrel.

A helyzet a következő: van egy naptár programom, ami egyesével lépked végig a napokon, és ellenőrzi, hogy az adatbázisban szerepel-e az adott nap. Ha szerepel, akkor mondjuk a szöveg színe változzon meg.

Ahova jutottam, de nem csinál semmit:

$sql_1 = "SELECT * FROM naptar WHERE ev='" . $ev . "' honap='" . $honap . "' nap='" . $nap . "'";
								
if (@mysql_num_rows(mysql_query($sql_1))>=1)
	{
		$foglalt = true;
	}
Sajnos az eredetileg deklarált $foglalt változó értéke marad false-on, de nem kapok semmilyen hibaüzenetet.

Valaki tudna segíteni nekem a megoldásban?
Köszönöm, további szép napot!
 

Adatbázis szöveges adataiból kép

doctorwho · 2013. Aug. 6. (K), 13.50
Sziasztok!

Hogy tudom az megcsinálni, hogy mysql adatbázisban lévő adatokat (név, telefonszám, beosztás) kép formátumba generálom le. (jpg, png)
Előre is köszönöm segítségeteket.
 

Automatikus sortörés

drext0r · 2013. Aug. 6. (K), 12.42
Helló olyan problémám lenne, hogy van egy oldalam ahol cikkeket lehet beküldeni, a formázáshoz BB kódokat használok ezzel semmi gond nincs viszont azt szeretném hogy mint itt is ha entert nyomok és elmentem akkor már úgy mentse a szöveget adatbázisba hogy a sortörések már benne vannak és nem egyenként kell a szövegbe írni a [br /]-et ezt hogyan tudnám megoldani ?