Webfejlesztő képzés?
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem hogy szerintetek, ha webfejlesztő szeretnék lenni, akkor melyik iskolába menjek? Egyetemre menjek vagy végezzek el egy OKJ képzést? Kérlek ha iskolát írtok, írjátok oda az iskola nevét is.
A válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv:Ádám
■ Az lenne a kérdésem hogy szerintetek, ha webfejlesztő szeretnék lenni, akkor melyik iskolába menjek? Egyetemre menjek vagy végezzek el egy OKJ képzést? Kérlek ha iskolát írtok, írjátok oda az iskola nevét is.
A válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv:Ádám
Csak a WC-be kell papír :)
Tudás az ami számít, azt suliban aligha kapod meg.
Nekem anno 3. OKJ-nél lett elegem a papirozásból mikor a tanár benyomta hogy mivel webprogramozók leszünk 1 évig tanuljunk túrópaszkált :)
Viszont a fősuli/egyetem királyság :)
Mennyire vagy kezdő?
Cikkek
Valamit nem értesz, szólj, kérdezz, egyebek.
Otthoni WAMP vagy LAMP telepítése, és mindent kipróbálni, amit olvasol.
Mindemellett egy jó egyetem, főiskola hasznos, de nem feltétlenül szükséges.
Erről azok tudnának nyilatkozni, akik épp járnak. (Milyen Péter?)
ELTE, BME
Tehát ha mutatok a BME-n
Elismerem, az általam tett
1, informatikusképzésben az BME és az ELTE jár legelöl, ezeken a helyeken a programozás alapjaitól kezdve a mesterséges intelligenciáig; természetesen mindkét helyen vannak kevésbé tehetséges/szorgalmas tanulók, de a sikeres államvizsgázók között nem ezek vannak többségben,
2, ha megnézzük például a weblabor php fórumát, átlag minden harmadikban a fentebb idézethez hasonló spagettikódot találunk,
3, a hozzászólásaid alapján nem kezdő vagy a szakmában, biztosan ismersz nem egy BME-n vagy ELTE-n végzett emberkét; ha köztük többségben lennének a spagettikódot gyártók, feltételezem, hogy ezt emelted volna ki,
4, mivel már négy és fél éve vagy itt a fórumon, tisztában lehetsz te is a 2,-es pontban leírtakkal,
5, az internet, jellegéből adódóan egy decentralizált tudástár (információs szemétdomb), míg a fenti egyetemek pont ennek az ellentétei
A 3, és 4, alapján - érzésem szerint - rendelkezel ezekkel az előismerekkel. Ezek alapján nem igazán értem a kérdésed.
szerintem csak arra probalt
Miért lenne nagy baromság? Az
a spagetti kód írás szükséges rossz :-)
Amikor álláskereséskor elém tolnak egy 3 táblás admin felületet leíró specifikációt, esetleg valami ajaxos adatrögzítéssel és minderre kapok 1 órát, akkor nincs mit brillírozni. Több lehetőségem van, vagy használok valami keretrendszert, ez elől általában elzárkóznak. A másik lehetőség hogy valami titkos helyről letöltök egy már otthon előregyártott kódot. De ha ez sem áll fenn (meg eléggé hihetetlen hogy 1 órában 10k sort odabiggyesztettem :-)), akkor kénytelen vagyok valamit nagyon gyorsan alkotni. Nincs idő elkezdeni egy keretrendszer alapjait lerakni 1 órában. A kérdés persze felmerül bennem, hogy ha ez az elvárás egy felvételi feladatban, akkor vajon hasonlóra számíthatok-e a mindennapokban? És azokkal, akiket ilyen módszerekkel felvettek, akarok-e együtt dolgozni? Viszont nem egy cégnél a próbafeladat erről szól.
Az egyetemi/főiskolai oktatás ugyanez. Ha működik a kód, akkor legalább 2-es, ha nem, akkor lehet bármennyire strukturált, megbuktatnak. Ott is van (ha van) egy órád.
A feladat pedig egyik esetben sem olyan nagy, hogy hamarabb befejeznéd, ha szépen csinálod, és természetesen fél év múlva sem kell visszanézned. :-)
Nálunk az egyetemen nézték
De ha nem működött a kód,
Az 5-ös pontot annyival
A kijelentésed
Én is mondhatnék ilyeneket:
- Amíg - ma 2013-ban - ennyi a boldogtalan ember, addig gyereket vállalni időpocsékolás.
- Amíg - ma 2013-ban - ennyi a buta ember, addig iskolákat fenntartani időpocsékolás.
- Ésatöbbi.
Nem az internet hibája nyilvánvalóan, hogy sok a kókler. Én mindent az interneten tanultam, amit a webfejlesztésről tudok (illetve kollégáktól, persze), és nem tartom magam rossznak a szakmámban (persze itt minden nap tovább kell fejlődni, de ez már más téma).
Az interneten bárki hozzáférhet a tudásanyaghoz, elég sok olyan, akinek szimplán nem való ez a szakma (miért nem mondja meg nekik soha senki?), ezért látszik úgy, hogy rengeteg a kókler. Annyi a különbség, hogy az egyetemre sokkal kevesebben jutnak be, viszont (szerény meglátásom szerint) onnan is rengeteg kókler jön ki (csak ők a papírjukat is lobogtatják és azt hiszik, már semmit nem kell letenniük az asztalra).
Akár internet, akár egyetem, azokból lesz a jó szakember, akikben megvan a lelkesedés, érdeklődés, rendszerező képesség, logika és a megfelelő hozzáállás. Ezeket a képességeket egyik helyen se lehet megszerezni a kettő közül.
Szerk.: Még annyit tennék hozzá, hogy van, akinek az egyetem fekszik jobban (elédrakják a tudást előemésztve, de kötöttebb), van, akinek az internet (több időt töltesz a tudás rendszerezésével, de szabadabb). Mindkét esetben fontos lenne, hogy a jelölt tudjon tanulni juniorként egy profi mellett, de a szakma jelenlegi állapotában nehéz megmondani, ki valójában profi és ki az, aki csak annak hiszi magát. 22-es csapdája :).
A kijelentésed
Lehetsz jó szakember pusztán a neten megtalált anyagokból, de, mint írod is, több idő megy el a tudás rendszerezésével, és ez egy nagyon fontos tényező. Ha középiskola után helyből dolgozni kezdesz, persze gyorsan belejöhetsz a munkába, de nagyobb eséllyel lesz belőled szakbarbár, továbbá az esetleges szakmai alapok hiánya is hátráltat a fejlődésben. Emiatt az önképzéshez jóval több kitartás és elhivatottság szükséges, és ebből és az előbbiekből következik, hogy az önképzők táborában több a kókler.
Az egyetem mindenképp ad egy szemléletmódot, valamint rákényszerít, hogy sokmindennel foglalkozz, emiatt jóval nagyobb rálátásod lesz mindenre. A későbbiekben kevesebb erőfeszítéssel válthatsz programozási nyelvet, vagy válhatsz vezetővé. Továbbá ott nagyobb eséllyel szűrik ki a fentebb linkelt spagettikódot, és mutatnak rá a hibáidra.
Pedig nem nehéz. Mivel ez a
Azt a rengeteg embert, akik sikeresen megtanulták a webfejlesztést az internetről, nem igazán hallod, mert nem jönnek ide hülyeségeket kérdezni, hanem megkeresik rá a választ maguk. Ha kérdeznek, akkor arra jó okuk van.
Biztos van, akiknek bejön az egyetem. Én azt veszem észre, sokakat inkább hátráltat a fejlődésben, ha papírjuk van. Azt hiszik, értenek hozzá, mert hát diplomások, ezért jóval kevesebb időt fordítanak a fejlődésre, a tudásuk validitásának megkérdőjelezésére.
Egyszerűen csak ezek az
Dolgoznak rajta
Azért dolgoznak a problémán, itt van például a DevDocs, ami egy helyre próbálja gyűjteni a webes technológiák referenciáit, egy kereshető, struktúrált formában.
DevDocs
Szerintem nagyon nagy a baj, amikor azok, akik az internetről készítenek technológiai referenciát, nincsenek tisztában az internet alapjaival.
Ha jól látom, ez inkább
A tartalmat a devdocs.io
Gondolom kesselés céljából.
Akkor én hogy találtam meg?
Ha nem tudsz magad struktúrálni és megkérdőjelezni dolgokat, akkor ebben a szakmában nehéz lesz. Vannak jó és rossz erőforrások, születnek is újabb jók, de magadnak kell megtanulnod, hogyan különböztesd meg őket.
Azt biztosan nem tudod
Minden pillanata a
Nem azt mondom, hogy nem kell javítani az internetes adatok struktúráltságán. Ez fontos lenne. Azt mondom, hogy a webfejlesztés, mint szakma tanulása során nem lehetne indok az, hogy nehéz megtalálni valamit. Főleg, hogy az ilyen kérdésekben azonnal látszik, hogy 0, azaz nulla energiát fektetett abba, hogy megkeresse.
Egy kezdő nem feltétlenül
Széles látókör. Mivel érdekli
Én megint csak a saját példámat tudom felhozni. Miután olvastam több helyen, miért rossz a spagettikód, miért fontos a kód szervezése, olvashatósága, a separation of concerns, átértékeltem, amit addig csináltam, változtattam. Gyorsan fel tudja mérni az ember, ha figyel, hogy kiknek a véleményére érdemes adni (minőség-igényesség > dehátműködikvaze). Megint az egyén felelősségére lyukadunk ki tehát... hajlandó-e folyamatosan fejlődni, megkérdőjelezni a tudását, vagy megragad a posványban.
+1
Ez konkrétan mitől
http://en.wikipedia.org/wiki/Spaghetti_code
Lehet, hogy csak én nem látom az összefüggést?
Keveredik a programlogika a
Szerintem sem pont az, de
:) Így már inkább.
Így már inkább.
Gyakorlatban az lenne a célravezető
Ha valoban erdekel (hajlando