ugrás a tartalomhoz

Archívum - Aug 8, 2013 - Fórum téma

WorPress részletes kereső

paribalazsbela2014 · 2013. Aug. 8. (Cs), 22.54
Sziasztok!

Szeretnék az oldalamra egy részletes keresőt. Tudtok esetleg ilyen plugint ajánlani?

Ezek lennének az elvárások:
- 4 legördülő menü, ami egymástól függően változik. (kontinens, ország, megye/állam, város)
- Ne listázzon ki minden kategóriát a legördülő listákban (pl. a cikkek kategóriát el lehessen rejteni)
- 9 jelölőnégyzet (Nemzetközi nyilvános repülőtér, Nyilvános repülőtér, Nem nyilvános repülőtér, Nem nyilvános fel- és leszálló hely, Katonai repülőtér, Légimentő bázis, Heliport, Elhagyott repülőtér, Szükséghelyzeti autópálya repülőtér)
-Egy kereső mező is.
- Azokat a bejegyzéseket listázza ki, amik a kiválasztott kategóriákban benne vannak (csak a legutolsó legördülő menü+a kategóriák). --> Tehát például a Londoni katonai repülőtereket, és a londoni heliportokat (ha 2 checkbox van bejelölve)...

Előre is köszi: Balázs :)
 

A "hosszú Ő és Ű problémája".

gaborus · 2013. Aug. 8. (Cs), 19.14
Szervusztok,
Elindítottam egy fórumot (és egy blogot) a saját, angol alapú weboldalamon. Nem vagyok webmaster...
A fórum az eredeti Vodahost / BlueVoda alatti weboldalam mellékága. A weboldal minden módon és formában fogad minden magyar ékezetes betüt. Úgyszintén minden Word-ös programom, minden levelező programom, (át kell kattintanom a billentyűzetet EN-ről HU-ra - ahogy most is írok).
A Fórumot csak úgy tudtam megoldani, hogy (a "Fantastico De Lux" izén keresztül - ami csatolt a Vodahost-hoz), simán föltelepítettem a phpBB / angol formációt. (Némi szenvedés árán.) Ez, alapban, angolul futott. Ezután - ismét, de sokkal több szenvedéssel - az egészet átkonvertáltam a magyar verzióra, pontosan követve az utasításokat. Úgy veszem észre, hogy sikerült; minden formáció-funkcióban helyes a magyar futtatás, minden ékezetes betű működik. Kivéve a hozzászólásokban. Ott bejön az ERROR, ha küldeni akarsz hösszú Ő-t és Ű-t. (A blog-ban, ahol én irok, a fenti két betű helyett ? jelenik meg).
Ha ide belépsz akkor direkt látod a helyzetet: www.gabor-music.com/fred. Ha megpróbálsz egy hozzászólást irni (a "Betük" rovatba) ami tartalmaz hosszú Ő és Ű-t
lehet, hogy mindjárt meg is fejted a problémát.
Köszönöm.
 

Weboldal betűtípusa más gépen nem jelenik meg

planB777 · 2013. Aug. 8. (Cs), 12.24
Sziasztok!

Szerkesztek egy honlapot, aminek a "footer" részén lévő szöveg betűtípusa csak nálam jelenik meg a böngészőben és mindenki másnál egy tök alap betűtípust helyettesít be.

A HTML kódomban ez a sor utal a betűtípusra:
<link href="http://fonts.googleapis.com/css?family=Open+Sans:400,300,600,700%7CArchivo+Narrow:400,700" rel="stylesheet" type="text/css" />
Mégis nálam ilyen szép

Másnál pedig ilyen csúnya

Kezdőként kérdezem úgyhogy bocsánat az ügyetlenségem miatt.

Segítségeteket előre is köszönöm!