ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2013 - Fórum téma

július 15

Magyar fejlesztésű Javascript MVC

Steve31 · 2013. Júl. 15. (H), 14.36
Sziasztok!

Kinek van kedve egy teljesen új Javascript MVC fejlesztésébe becsatlakozni ? Ez természetesen magyar fejlesztés lesz és nyílt forrású. A kiinduló részletek már ki vannak dolgozva.
Egyenlőre várok választ, hogy ki akarna becsatlakozni, minimum 1 hét a várakozási idő, utána bővebb részleteket írok.

Üdv mindenkinek!
 

július 13

Segítség!! Háttér ablak létrehozás Segítség!!

wolfika · 2013. Júl. 13. (Szo), 17.19
Üdv
Olyat szeretnék létrehozni weboldalamon hogy, 1 linket mikor feljönnek az oldalamra a felhasználó tudta nélkül látogasson meg, vagy akár 1 kis ablakban induljon el az a megadott url, hogyan lehetséges ezt megcsinálni?
Remélem tudnak segíteni!
Előre is köszönöm
 

főmenü hover háttérszín, almenü kibontásakor is megmaradjon

stan · 2013. Júl. 13. (Szo), 15.55
Van egy hasonló legugró menü a weboldalamon, mint ami ebben a példában található:
http://javascript-array.com/scripts/simple_drop_down_menu/

A problémám az, ami a fenti példában is látszik:
Ha egy főmenüre viszem az egeret, akkor megváltozik a színe (hover). De ha lejjebb viszem az almenüpontokra, akkor a főmenüpont színe visszaváltozik az eredetivé, ami elég logikus, mivel a hover csak akkor működik ha rajta van az egér. De én azt szeretném, hogy a főmenüpont megváltozott színe akkor is megmaradjon, ha az almenüpontokra viszem az egeret. Tehát akkor is "hover színe legyen", ha az adott főmenüpont almenüpontjaira viszem át az egeret.

Egyébként az én weboldalamon egy Drupal 7 van feltelepítve, és az alapértelmezett menu modullal van megoldva a legördülő menü:
https://drupal.org/documentation/modules/menu/

Jelenleg ez a Durpal téma van feltelepítve, ezen szerkesztem a css-t:
http://demo.drupalizing.com/?theme=corporateclean


Meg lehet valahogy ezt oldani css-ben?
Ha nem lehet css-ben megoldani, akkor mi a megoldás?
 

JavaScript - tömb átalakítása json-re

janez · 2013. Júl. 13. (Szo), 03.52
Sziasztok.

Az egyik blogmark alatt MadBence küldött be egy linket.

A jsperf.com-ot. Eléggé érdekes egy oldal, szerintem vitatható a pontossága. De a lényeg, hogy az egyik feladatom közepette nagy mennyiségű tömböt alakítok json-re.

A lényeg, az hogy van egy tömb amiben vannak elemek és azt kell megváltoztatni úgy, hogy az ID legyen a tömb indexe.

// ezt
[
  { id: 'id1', ...}, 
  { id: 'id2', ...}, 
  ...
]  
// erre
{ 
  'id1': { ... }, 
  'id2': { ...}
  ... 
}
Két úton indultam el. Az egyik, hogy for-al végig megyek és átmásolom. Illetve eszembe jutott egy másik. Az, hogy shift-elem. (Az előző tömb már úgy sem fog kelleni)

Nos ennek okán gyorsan össze is dobtam egy benchmark-ot:
http://jsperf.com/transform-array-by-janez/2

Kezdetben fura volt, hogy a shift-es mennyivel gyorsabb 5000 elemre. Így megcsináltam kezdve 1000-től 100 000-ig (különböző léptékekben).

Az eredmény: https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0As3XcbDM6ADadGdtNS1nSkhrVjdiazdlQjUzRGNKd1E#gid=0
(másik munkalapon a Firefox)

Nektek mi a véleményetek?

Szerk.: Már éjjel van és a pop-ot kihagytam :S
Bár úgy néz ki ez teljesít a legjobban.
20 000 elemre (Chrome 28) ops/sec
hagyományos: 85.96
shift: 21 324 515
pop: 23 627 751

140 000 elemre a
hagyományos: 12.43
shift: 0.07
pop: 13.28

20 000 elemre (Firefox 22)
hagyományos: 82.28
shift: 4.25
pop: 32 667 773

Ekkora különbség lenne a két böngésző között.
 

július 12

Idő összeadása és kivonása

gyuri11 · 2013. Júl. 12. (P), 21.43
Sziasztok!

Ahogyan itt nagyon sokan, segítségért fordulnék a közösséghez. Előre leszögezem, hogy egyáltalán nem vagyok profi a php-ban, pár ehte ismerkedek vele, tehát lelkes kezdő vagyok. Lehet, hogy olyat fogok kérdezni, ami a haladóknak vagy a profiknak egy nagyon egyszerű rutin feladat.

Időket szeretnék összeadni és kivonni, majd ezekkel különböző matematikai műveleteket végezni. Adott lenne egy tárgy, aminek az összes üzemideje tegyük fel 12:30 perc. Ez adatbázisban lenne letárolva. A felhasználó POST-al vagy GET-el egy űrlapon keresztül átadna használati időt az adott berendezéshez. Pl. 1:40 percet. Ekkor ugye az összes használat 14 óra 10 perc lenne. A kivonás ugye szintén hasonlóképpen műkedne, mert hát az időt másképpen nem lehet számolni.

Ez meghaladja az eddigi tudásomat, ezért szeretném kérdezni tőletek, hogy van e erre valamiféle működő (és egy kezdő számára is megérthető) függvény vagy bármilyen megoldás, amit alkalmazni tudnék? Néhány megoldást már találtam a különböző fórumokon, de mivel magyarázat nem volt hozzájuk így nem igazán látom át a működésüket.

Előre is köszönöm a válaszokat.
 

Shop, rendelt termékek mentése és listázása

geforce9600gt · 2013. Júl. 12. (P), 20.44
Hello!

Van egy rendelés oldal, oda kirakom a kosárból, hogy milyen terméket rendel, és ennek az adatait(ár, név...)

A rendelés mentésénél 2 külön táblába megy a rendelt termék adata, és másik táblába a rendelő adatai(név, szállítás, címek....) Az egyik táblába 2 id mező van(id, és adat_id), az egyik autoincrement-es, a másikba pedig az adott rendelés id-je kerül, csak a másik táblából. Remélem érthető sorry ha hülyén írtam:)

A rendelések listázásnál van a gond. Kiíratom őket, egy linkben átadom az id-t, és egy odlalon a teljes rendelést megtudja nézni az admin.

Ottvan a gond, hogy mivel ha több termék van a kosárban, az egyik insert ami a termék adatokat viszi be, az annyiszor fut le, ahány termék van, foreach-ben.

Listázásnál ha a 2-es id-ből több van, az utolsó linkre kattintva is, az első 2-es id-jü rendelésre megy. Mutatok képet a táblaszerkezetről, szerintem az nemlesz így jó.


A rendelések kiíratása:

<?php
		$le = mysqli_query($kapcs, "SELECT * FROM rendeles_termekek");
		$sorok = mysqli_num_rows($le);
		if(mysqli_num_rows($le) > 0)
		{
			echo '<table class="rendelesek_table" width="730" border="1" cellpadding="5">';
			echo '<tr class="tr_first">';
			echo '<td>Azonosító</td>';
			echo '<td>Mit rendelt</td>';
			echo '<td>Darab</td>';
			echo '<td>Akciós</td>';
			echo '<td>Darab ár</td>';
			echo '</tr>';
			while($data = mysqli_fetch_assoc($le))
			{
				echo '<tr>';
					echo '<td style="font-weight:bold;"><a href="rendeles.php?azonosito='.$data['adat_id'].'">'.$data['adat_id'].'</a></td>';
					echo '<td>'.$data['termeknev'].'</td>';
					echo '<td>'.$data['darab'].'</td>';
					echo '<td>'.$data['akcios'].'</td>';
					echo '<td>'.$data['ar'].'</td>';
				echo '</tr>';
			}
			echo '</table>';
		}
		else
		{
			echo '<p>Nincs beérkezett rendelés.</p>';
		}
	?>
 

"Spammer" oldalak - hogyan csinálják?

H.Z. · 2013. Júl. 12. (P), 20.23
Kicsit félreérthető a cím, de nem tudtam jobbat, számomra ez is egyfajta spam: arra lennék kíváncsi, hogy a keresőket (elsősorban a google-t) teleszemetelő site-ok, amelyek sok esetben keresők maguk is, hogy a bánatba tudnak bekerülni a találati listákba?
Gondolok itt olyanokra, mint pl. a "vagyok pont net" (névre keresve nagyon gyakran előjött, ráadásul az első 20-30 találatban), vagy a "feketelista pont hu" ("Tudja meg, szerepel-e ...") stb.
Ez csak két kiemelt példa, elég sok ilyennel találkoztam már, a többségük elég irritáló.

Hogy a fenébe lehet úgy találati listára kerülni, hogy talán nem is szerepel az adott site tartalmában a keresett kifejezés?
 

Aszinkron php kérés

olomhuszar · 2013. Júl. 12. (P), 16.04
Heló!

Hogy lehetséges aszinkron php kérést futtatni?
Van egy MYSQL kérésem, ami körülbelül 10 másodpercet vesz igénybe átlagos esetben.
Egy temp táblába írja be az adatokat, hogy ne kelljen mindig az egész, lassú lekérést futtani.
Viszont hogyha változás állbe a lekérést taralmazó táblákban, az egész temp táblát újra kéne generálnom( ami ugye 10 másodperc).

Ennek a sikerességét nem szükséges ellenőriznem, tehát jó lenne, hogyha ezt a tábla létrehozást/kitöltést egy külön függvénybe, vagy fájlba rakhatnám, és csak el kellene indítani.

Cron használatán gondolkoztam, ami mindig ellenőrzi hogy szükség van-e a tábla frissítésére, de az túl nagy overheadet okozna, kell lennie egy egyszerűbb megoldásnak is.

Bármi javaslat?
 

böngésző bezárás

kriszrap · 2013. Júl. 12. (P), 01.08
Meg szeretném kérdezni tőletek hogy ha bezárok egy böngészőt akkor gyors lefuthat egy parancs?

Nézem a felhasználó bejelentkezését és kijelentkezését.
Meg van az ha a user rányom egy gombra és akkor sessiont "elveszi" és az adatbázisnak elküldi mikor jelentkezett ki meg ha 20 percig "nem mozog" akkor is kijelentkezteti és ugyan úgy felküldi az adatokat. De ha bezárja a böngészőt akkor már nem. Olyan kéne nekem ha a felhasználó rákattint a bezár gombra akkor felküldi az adatbázisnak az adatot.

Van ilyen?
Előre is köszönöm!
 

július 11

Benchmark

Thor · 2013. Júl. 11. (Cs), 06.54
Sziasztok.

Az egyik blog http://weblabor.hu/blogmarkok/118507 kapcsán érdeklődnék, hogy lenne-e kedve valakinek beszállnia egy olyan oldal létrehozásába, ami elsőnek mondjuk egy mindenki számára hasznos, a http://jsperf.com-on található teszt rendszert célozna meg egy project keretében, csak kicsit sokkal profibban, sokkal inkább fejlesztő barátabban.

Egy embernek ez elég nagy munka, de többnek már nem akkora.

A magam részéről már több éve felmerült bennem, hogy akár csak magamnak egy oldalon összefogok pár dolgot, domain neveim is vannak rá (com, org), de idő hiányában, egyedül nem foglalkoztam még vele.