ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 3, 2013 - Fórum téma

php - pgsql

inf · 2013. Júl. 3. (Sze), 16.38
Valaki használta már a php-t postgresql-el?

Van több gondom is vele, a tárolt eljárásoknál a pg_ execute elég fura resultset-et ad. A tárolt eljárás neve van benne, a tényleges eredményt meg megpróbálja string-ként összefűzni... Ha kell küldök kódot is, nem tudom hogy javítható. Egyelőre addig se jutottam el, hogy tárolt eljárással kiolvassam egy tábla tartalmát, aztán azt átadjam php-nek. Mysql-ben ez kb annyi lenne, hogy

CREATE PROCEDURE `user_read_all`(
)
BEGIN
    SELECT `user_id` AS `id`, `user_name` AS `name`, `user_email` AS `email` FROM `user`
    ORDER BY `user_id` DESC;
END;

$stmt = $pdo->query('CALL `user_read_all`()');
$stmt->fetchAll();
Írtam pg függvényekre valami hasonlót, mint pdo. Tudom, hogy van pdo lib pgsql-hez is, de a szolgáltatónál egyelőre csak sima pg függvények vannak fent. Majd megkérdem mennyiért telepítenék. Nem tudom, hogy pdo-val is ugyanúgy rossz lenne e az eredmény, majd később kipróbálom...

Azt hittem a plpgsql-el könnyebb dolgom lesz, mint a mysql-el, de nem igazán találtam semmi használható tutorialt eddig. Legalábbis pont erre a feladatra nem, ellenben minden másra igen. :-) Végülis ugyanez megoldható sima pgsql-es tárolt eljárással is, de jobban tetszene, ha menne plpgsql-ből, mert később bármikor szükség lehet rá.

CREATE OR REPLACE FUNCTION user_read_all()
  RETURNS table(user_id INT, user_name VARCHAR, user_email VARCHAR)
AS
  $BODY$
  BEGIN
    return query SELECT
      user_id, user_name, user_email
    FROM
      user;
  END;
$BODY$
LANGUAGE 'plpgsql' VOLATILE;
Egyelőre eddig jutottam, de teljesen rossz.

array(1) { [0]=> array(1) { ["test"]=> string(4) "(,,)" } } 
Ezt kapom vissza.

Ha a returns-ben átírom az id-ket, és beteszek mondjuk az user_id-hez egy as id-t, akkor meg syntax error-t... Nem túl baráti...

Több div frissítése egyszerre.

kriszrap · 2013. Júl. 3. (Sze), 00.02
Sziasztok!

Van egy üzenőfalam ahol minden üzenetnek van egy
<div id="chat_ido"></div> része és ezt szeretném frissíteni.

Mondjuk van 5 üzenetem amit while al kilistázok és mindegyik <div id="chat_ido"></div>-jét frissíteni akarom.

facebooknál is így van ha postolok akkor az időt időközönként frissíti ilyet szeretnék elérni a üzenőfalamba.

Még annyi hogy ugye az új üzeneteket innerhtml beszúrom ott is jó lesz?

hogy tudnám minden divet frissíteni minden sorba?

Legyetek szívesek segíteni
Előre is köszönöm.