ugrás a tartalomhoz

Archívum - Júl 2013 - Fórum téma

július 3

Több div frissítése egyszerre.

kriszrap · 2013. Júl. 3. (Sze), 00.02
Sziasztok!

Van egy üzenőfalam ahol minden üzenetnek van egy
<div id="chat_ido"></div> része és ezt szeretném frissíteni.

Mondjuk van 5 üzenetem amit while al kilistázok és mindegyik <div id="chat_ido"></div>-jét frissíteni akarom.

facebooknál is így van ha postolok akkor az időt időközönként frissíti ilyet szeretnék elérni a üzenőfalamba.

Még annyi hogy ugye az új üzeneteket innerhtml beszúrom ott is jó lesz?

hogy tudnám minden divet frissíteni minden sorba?

Legyetek szívesek segíteni
Előre is köszönöm.
 

július 3

Webes felületet kéne csinálni, mi a trend 2013-ban?

ern0 · 2013. Júl. 2. (K), 22.20
Van egy rendszer, az app maga serveren fut, ennek kellene UI-t csinálni. Nem egy kirívó eset. Az már látszik, hogy egy webes felület lenne a legjobb, mert akkor csak egyszer kellene lefejleszteni, egyszerű az upgrade stb. stb., de azért ez ennyire nem egyszerű. Kérdéseim a hajtás után.

július 1

Media tartalom fallback

therest · 2013. Júl. 1. (H), 17.21
Helló!

Egy olyan rendszert szeretnék építeni ahol média tartalmak több verzióval rendelkezhetnek.
Amikor a kérés beérkezik a szerverhez (mondjuk http://valami.hu/ver1/kep1.png) akkor az adott fájl nem feltétlenül létezik a megadott útvonalon.
Van viszont két további mappa ver2 és ver3, amikben létezhet egy kep1.png nevű fájl és szeretném ezek közül kiszolgálni képet.

Lehetséges-e ilyen logikát építeni? Mivel lenne érdemes próbálkozni?

Előre is köszi!
 

Javascript aszinkron iteráció

janez · 2013. Júl. 1. (H), 15.10
Sziasztok,

egy olyan kérdésem lenne felétek, hogy NodeJS-ben szerintetek mikor van létjogosultsága egy feladatnak aszinkron feldolgozni, illetve mikor jobb a hagyományos szinkron megoldás?

Például adott egy for ciklus ami a példának okáért mondjuk sima összeadásokat végez egy tömbön. Ezt érdemes-e aszinkronra ki szervezni?

Mi az a határ amikor valamit szinkron vagy épp már aszinkron valósítanátok meg? A lekérdezés az adatbázis felé már egyértelműen aszinkron kategória, de az alatt hol lehet az egyensúly?
Ti hogyan vélekedtek erről?
 

windows 7 backup - hogyan törölhetném?

H.Z. · 2013. Júl. 1. (H), 14.36
Hátha valaki látott már ilyet: van egy win7 home rendszerem, amit időnként külső diszkre mentek.
Néha úgy gondoltam, hogy jobb ha tiszta lappal indítom a mentést, ezért a backup diszk főkönyvtárából minden mentéssel kapcsolatos állományt és könyvtárat átraktam egy alkönyvtárba. Ha volt már valami az alkönyvtárban, azt töröltem, így is megvolt mindig a két verzióm.

Most takarítanék, de nem lehet... A system restore teli van másfél-két éves backupok nyomaival, de nem tudom őket törölni, mert azokat a mentéseket már rég töröltem a külső diszkről. Neten egyelőre csak olyan tippeket találtam, amik sértetlen katalógusból való törlésről szólnak.

Úgy fest, az egyetlen kiút, ha kikapcsolom a system restore-t, ezzel törlök minden korábbi bejegyzést, majd visszakapcsolom és készítek egy új backupot.
Viszont ez önmagában kb. 3-4 órás menet, amit szívesen kihagynék... :(
Van valakinek jobb ötlete?
Sajnos azt sem tudom, hogy ezek a régi bejegyzések ténylegesen csak bejegyzések vagy helyet is foglalnak a diszken. Előbbi esetben nem foglalkoznék velük, de azt tudom, hogy a hagyományos restore pointok igen sok helyet képesek felemészteni.
 

Két idő külöbsége

kriszrap · 2013. Júl. 1. (H), 00.50
Sziasztok!

Azzal a problémával fordulok hozzátok hogy két dátum különbségét szeretném megkapni másodpercben.

Adatbázisba az időt ilyen formába tárolom :
2013-06-20 22:42:47
Mostani időből kéne kivonni.
Milyen módon a legegyszerűbben megoldani?

Megszeretném kérdezni hogy itt a fórumon hogy csinálták meg azt hogy "49 hét 5 napja"
Mert gondolom nem egyesével írták meg
pl:
if($különbség <= 60)
{
print= "Nincs egy perce";
}elseif($különbség <= 120)
{
print = "1 perce";
}
stb....
Erre is kérhetnék ötletet?:)
Előre is köszönöm