ugrás a tartalomhoz

Archívum - Ápr 2013 - Fórum téma

április 18

Webtárhely és domain szolgáltatás indítása

stan · 2013. Ápr. 18. (Cs), 17.02
Már évek óta weboldalak készítésével foglalkozom. Kis cégeknek készítettem többnyire egyszerű bemutatkozó jellegű oldalakat vagy egyszerűbb webshopokat. Van egy tárhely / domain szolgáltató akinél ott van minden ügyfelem weboldala, és ezért én az éves előfizetési díjból pár százalék jutalékot kapok. (Természetesen nem fogom elmondani, hogy melyik tárhelyszolgáltatóról van szó, de a történet szempontjából nem is lényeges)

Azon gondolkodtam, hogy ha enyém lenne a tárhely és a domain fenntartás is, és minden ügyfelemet áthoznám magamhoz, akkor talán több pénzt kereshetnék weboldalak fenntartásával. Mert ahhoz, hogy a jelenlegi jutalékomból meg tudjak élni, ahhoz több ezer weboldalt kellene odavinnem, amit egyedül nem tudok megvalósítani. De ha az az 50-60 ügyfél, amelynek most a weboldalát kezelem és frissítem, nálam fizetne a szolgáltatásért (az eddigihez képest azonos áron természetesen), akkor talán nekem is megérné.

Ezért gondolkodtam azon, hogy indítok egy webtárhely és domain szolgáltatást.
Csak .hu domain szolgáltatást szeretnék, és virtuális webtárhely szolgáltatást, amin elfut néhány kis látogatottságú Joomla vagy Drupal oldal.

DOMAIN SZOLGÁLTATÁS
Mennyibe kerül havonta / évente .hu domain szolgáltatónak lenni?
Kell-e hozzá valamilyen végzettség / tanusítvány / akármi? (jogilag)

TÁRHELY SZOLGÁLTATÁS
Megéri-e bérelni szervert egy szerverteremben, vagy inkább venni érdemes?
Milyen költségei vannak a tárhelyszolgáltatásnak alapvetően?
Kell-e hozzá valamilyen végzettség / tanusítvány / akármi? (jogilag)

ÜZLETILEG
Megéri-e belevágni úgy, hogy folyamatosan tudom biztosítani az új ügyfelek szerzését?
Kb. mennyi ügyfélnél lenne profitábilis a befeketetés?
Te belevágnál-e a helyemben?
 

MySQL UPDATE

fabian.attila · 2013. Ápr. 18. (Cs), 16.51
Sziasztok!
Elég szomorú dologgal találtam magam szemben: egy elég kezdő problémával szenvedek, de már lassan nem hiszem el, hogy nem tudom megcsinálni, hiszen ez vicc.

Egy egyszerű MySQL UPDATE volna a cél, de nem akar működni (tökéletesen lefut, semmi hibaüzenet, csak épp a tartalom nem változik).

A kódom:

if ($_GET['torles_id'] == ""
		&& $_GET['szerkesztes_id'] != "")
		{
			$sql_1 = "SELECT * FROM hirek WHERE id=" . $_GET['szerkesztes_id'];
			$eredmeny = mysql_query($sql_1);
			while ($adat = mysql_fetch_array($eredmeny))
				{	
					$szoveg = $adat['hir'];
				}
		
			echo	'<div class="rich_text">
					<form action="hirszerkesztes.php" method="post">
						<table width="100%" border="0">
							<tr>
								<td>
									<div align="center">
										<textarea name="wysiwyg" id="wysiwyg" rows="25" cols="80">' . $szoveg . '</textarea>
									</div>
									<div style="display:none;">
										<input type="radio" name="szerkesztes_id" value="' . $_GET['szerkesztes_id'] . '" checked />
									</div>
								</td>
							</tr>
							<tr>
								<td>
									<div align="center">
										<input type="submit" value="Hír közzététele" />
									</div>
								</td>
							</tr>
						</table>
					</form>
				</div>';
		}
		
	if ($_POST['wysiwyg'] != "")
		{
			$sql_3 = "UPDATE hirek SET hir=" . $_POST['wysiwyg'] . " WHERE id=" . $_POST['szerkesztes_id'];
						
			mysql_query($sql_3);
			
			echo	'<p>A hír sikeresen módosítva lett!</p>
					<form action="hirszerkesztes.php">
						<input type="submit" value="Vissza a hírek szerkesztéséhez!" />
					</form>';
		}
 

Drupal hook field output módosításához

Wabbitseason · 2013. Ápr. 18. (Cs), 11.56
Egy fejlesztés alatt álló Drupal modul saját content type-ot használ, amelyhez két field tartozik. Mindkettőbe HTML-t kell majd bemásolnia a tartalomfeltöltő kollégáknak.

Hogyan/hol érdemes elkapni a kiíratni szánt tartalmat, hogy bizonyos módosításokat (gyakorlatilag kódtisztítást) hajthassunk végre rajta?

Melyik hook használható erre?
 

április 17

Session gond Chrome-ban ezredszerre

mz82 · 2013. Ápr. 17. (Sze), 18.58
Sziasztok!

A lenti kódot használom egy űrlap F5 elleni védelmére. Olyan módon, hogy a létrejött véletlenszerű kódot az űrlap egy hidden elemébe teszem, majd a form elküldése után összehasonlítom a kapott értéket a $_SESSION[f5_disable] értékével.

Ez minden böngészőben tökéletesen működik is, csak Chrome normál üzemmódjában nem, mivel ott látszólag egynél többször lefut a kód, ami miatt nyilván változik a session értéke. Chrome inkognító módban szintén rendben működik! Ötlet?

Nem használok Rewrite-ot, Redirect-et, van favicon.ico-m, a megjelenített oldal minden eleme 200-as, a session_start() az index.php-m legelején van, a chrome konzolja üres, hibátlan. Elfogytam az ötletekből. Köszi a segítséget, ha volna ötlet!

Az nem megoldás, hogy minden plugint kapcsoljak ki, mivel a látogatót sem kérhetem erre! :-) És nem szeretnék javascriptet sem használni erre a célra.

function f5_generate(){
      $chars="abcdefhjkmnpqrstuxy345789";
      $str="";
      for ($i=0;$i<6;$i++){
          $rand=rand(0,strlen($chars)-1);
          $str.=$chars[$rand];
      }

      $_SESSION[f5_disable]=$str;
   }
 

április 17

Weboldal "lap" like és facebook post like összekapcsolása

dormi · 2013. Ápr. 16. (K), 22.01
Üdv!

Azt szeretném elérni, hogy az oldalam.hu/rolam aloldalt ha like-olom, akkor az ennek megfelelő postnál is jelenjen meg +1 like, valamint fordítva.

Amit eddig sikerült megcsinálnom: weboldal admin felületén felveszem az adott tartalmat (pl hírt), majd egy "Megosztás Facebookon" gomb megnyomását követően a weboldal Facebook fan page üzenőfalára postolom. Ekkor visszakapom elvileg a post id-t, amit lementek.

A like gomb hivatkozásába pedig ezt adom meg: http://facebook.com/$postid (természetesen a változó helyére értéket helyettesítve). Ha a böngészőbe beírom a fent említett linket, megjelenik az adott post. Viszont, ha weboldalon likeolom, nem jelenik meg facebookon, ha facebookon, akkor pedig a weboldalon nem adódik hozzá..tehát még mindig nincs összhangban.

Esetleg valaki tudna segíteni, hogy hogy lehet szinkronizálni a két dolgot? Valamint, hogy van e értelme ebben a formában (Leginkább az ellenérvek érdekelnének, mert nem vagyok benne teljesen biztos, hogy teljesen hasznos a kettőt összekötni)?

Köszönöm előre is a segítséget!
 

apache belső hálózat

sobgames · 2013. Ápr. 16. (K), 13.29
Próbálkoztam virtualhost beállítással, de nem jött össze.
Az én belső IP-m ez: 192.168.1.135 és erre az IP-re van kinyitva a 80-as port a routheren.
Van egy másik gép, aminek belső ip-je: 192.168.1.200.
Szeretném, ha azt írom be, hogy http://külsőip akkor betöltődjön az 192.168.1.135 tartalma (ez működik), ha meg http://serv2.külsőip, akkor az 192.168.1.200 tartalmát töltse be (ez nem megy sehogy).
Mindkét gépre telepítve van az apache.
Mit lehetne tenni?
 

április 15

hogy érem el egy fájl MP4/FLV

Szita Szilárd · 2013. Ápr. 15. (H), 20.55
Érdekelne,hogy tudom ezt a fájlt elérni php-val.
Olyan oldalt akarok készíteni mint a youtube to mp3.
A konvertálás az simán menne,de a fájlt elérni semmi ésszerű ötletem nincs,valakinek?
 

április 14

MYSQL

sencor · 2013. Ápr. 14. (V), 20.46
Hello!!

Segítséget szeretnék kérni!!!
Nah szóval , van 1 mysql em . abban vannak adatok, van benne 10-20 tábla , és azt szeretném hogy ha 1 bizonyos szám mondjuk a 20 előfordul valamleyik táblának az adatai között azt írja át 0 rá amint előfordul
Nem tudom hogy kezdjek hozzá , kérlek segítsetek
 

Sql befecskendezés

Szita Szilárd · 2013. Ápr. 14. (V), 19.46
Sziasztok unatkoztam ma egy picit beleolvastam egy könyveb és volt ott szó a weblapok feltöréséről és tök könnyen feltudtam törni a login felületemet,hogy tudom ezt megakadályozni?
Az alábbi módon jutottam be az oldalra
 ' OR ' 1 ' = ' 1 
Próbáltam itt az oldalon belépéskor,de itt hibát adott vissza :D
Nálam meg belép,de ha rossz nevet adok meg akkor nemlépbe
 

joomla védelem

Jakma · 2013. Ápr. 14. (V), 19.10
Sziasztok!
Az elmúlt napokban feltörték a weboldalamat amit már helyre állítottam, abban szeretnék segítséget kérni, hogy tud valaki jooomla védelemre plugint vagy valami más ötletet amivel lehetne védeni a jommlát
Verzio:Joomla! 2.5.9

Válaszokat előre is köszönöm!