ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 5, 2012 - Fórum téma

Távoli asztal Linuxtól Windowsig

Karvaly84 · 2012. Dec. 5. (Sze), 00.46
Hello Guruk!

Szeretnék tanácsot kérni RDP/VNC témakörben, mert még nem csináltam és nem akar működni. Van egy gép a konyhámban Windows 7 Home Premium rendszerrel és van egy a szobámban Ubuntu 12.04 LTS rendszerrel. Windows alatt a rendszerbeállítások alatt a távoli kapcsolatok engedélyezve van ugyan és a tűzfalon is szabad a pálya (ez elvileg a gyári beállítás mert nem nyúltam hozzá) de Ubuntu alól RDP porton nem tudok csatlakozni a Windowsra. A neten a távoli asztal beállításánál az illusztrációknál több lehetőséget láttam, így feltételezem az engedélyezésen kívüli beállításokhoz drágább Windowsal kellene rendelkeznem vagy másik Windowsal a kliens oldalon. A lényeg, hogy amikor Ubuntu alól elindítom a klienst nem csatlakozik, a Windowson meg nem jelenik meg semmi üzenet sem. Ezután próbáltam VNC szervert rakni a Windowsra. A TeamViewer bonyolultnak tűnik, az RealVNC licencet kér, az UltraVNC-t működésre bírtam, de Ubuntu alatt csak egy merev képet láttam, nem bírtam semmit csinálni. Próbálgattam állítgatni ezt azt, de úgy se...

Nos tudnátok nekem segíteni abban, hogy mivel és hogy csináljam?

Előre is köszönöm!