ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2010 - Fórum téma

október 4

Cookie törlése

Pisti20 · 2010. Okt. 4. (H), 13.33
Sziasztok, van egy egyszerű, de még sem egyszerű problémám.

Az oldalon amin ügyködök, a bejelentkezéskor cookie-knak adok át infót, nevezetesen :

if (($rows[username]==$username)and($rows[password]==$password)){
			setcookie("username",$rows[username],time()+3600);
			setcookie("userid",$rows[userid],time()+3600);
			setcookie("login",true,time()+3600);
}
A probléma az hogy nem tudom törölni a cookie-kat. Utána olvastam, elvileg egy sima lejárati idő multbahelyezéssel lehet őket "törölni", de nem törli a php.

setcookie("login", "", time()-3600);
Mivel kimondott törlése nincs a cookieknak, illetve mindenütt ezt a "múltba helyezést" találtam, gondoltam megkérdezlek titeket.
A böngésző a kód lefuttatása során nem ír ki hibát, és azon kívül hogy a cookiekat törölné, minden végrehajt.
 

október 4

File feltöltő nerandom nevet adjon

Meli · 2010. Okt. 3. (V), 22.35
Sziasztok

Egész nap a neten keresgéltem egyszerű, átlátható filefeltöltőt, és egy olyat találtam amit énis használni tudok, és elég jó.

Az a baj hogy ez meg random névvel menti a feltöltött filet.

Tudna valaki segíteni, hogy mit töröljek, vagy írjak át hogy az eredeti file név maradjon?
[colorer=php]
<?php
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
// PHPUpload //
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
// License: You are not to sell or distribute this software without permission //
// Main Author: Brian //
// Copyright reserved //
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


//////////////////////////////
//Quick File Uplaod Class File
//////////////////////////////

class Upload{

//set these values
//////////////////

var $uploadpassword = 'Jelszó a feltöltéshez'; //for you added security againt bots
var $storage_folder = './files';
var $site_url = './files'; //must be same as item above
var $filesize_limit = 104857600; //= 100MB in bytes

var $allowed_extensions = array('gif',
'jpg',
'bmp',
'png',
'jpeg'); //this checks the files extension but is not enough security on its own, hence the next section below

var $allowed_file_types = array('image/gif',
'image/jpg',
'image/jpeg',
'image/pjpeg',
'image/x-png',
'image/bmp',
'image/png',
'applicat

File feltöltő nerandom nevet adjon

Meli · 2010. Okt. 3. (V), 22.33
Sziasztok

Egész nap a neten keresgéltem egyszerű, átlátható filefeltöltőt, és egy olyat találtam amit énis használni tudok, és elég jó.

Az a baj hogy ez meg random névvel menti a feltöltött filet.

Tudna valaki segíteni, hogy mit töröljek, vagy írjak át hogy az eredeti file név maradjon?

[code]
<?php
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
// PHPUpload //
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
// License: You are not to sell or distribute this software without permission //
// Main Author: Brian //
// Copyright reserved //
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


//////////////////////////////
//Quick File Uplaod Class File
//////////////////////////////

class Upload{

//set these values
//////////////////

var $uploadpassword = 'Jelszó a feltöltéshez'; //for you added security againt bots
var $storage_folder = './files';
var $site_url = './files'; //must be same as item above
var $filesize_limit = 104857600; //= 100MB in bytes

var $allowed_extensions = array('gif',
'jpg',
'bmp',
'png',
'jpeg'); //this checks the files extension but is not enough security on its own, hence the next section below

var $allowed_file_types = array('image/gif',
'image/jpg',
'image/jpeg',
'image/pjpeg',
'image/x-png',
'image/bmp',
'image/png',
'appli

képfeltöltős galléria

Meli · 2010. Okt. 3. (V), 17.38
Sziasztok

Valaki tudna ajánlani olyan képfeltöltős gallériát, bármilyet, amelyik nem szerzői jogvédett?

azaz nincs az alján semmiféle copyright és egyéb? tehát saját célra felhasználható és fejleszthető

Nekem egy nagyon egyszerű is megfelel.
 

You have an error in your SQL syntax;

Pisti20 · 2010. Okt. 3. (V), 17.04
hali, akadt egy kis hibám, amire nem tudok rájönni.

Amit a böngésző mond:
You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ')' at line 1

és a file:
<?php session_start();
include('database.php');
$fn=$_POST['firstname'];
$ln=$_POST['lastname'];

Miért hivatkozik az első sorra, ha ott nincs hiba?
DE ha van, akkor mi?
TY
 

GET-es jelszóküldés

barii · 2010. Okt. 3. (V), 17.02
Sziasztok!

a honlapon vannak oldalak, amiket csak jelszóval lehet megnézni. na most ezek ilyen ad-hoc oldalak, amire előre láthatólag az illető egyszer néz be, ezért mail-ben küldenék el a jelszót, viszont minden ilyen oldalra be kéne gépelni a jelszót, ami kényelmetlen.
Az mennyire járható, biztonságos megoldás, hogy ha a link-be bele teszem a jelszót kódolva, aztán vissza kódolom? eltekintve attól, hogy mögöttem áll valaki, és megjegyzi, és aztán megpróbálja visszafejteni?

köszi
 

ajax, URL

barii · 2010. Okt. 3. (V), 16.55
Sziasztok!

az világos, hogy a lap tartalmát le tudom cserélni az oldal újratöltése nélkül ajax-al. Viszont akkor a böngésző címsorában az url a régi marad, és az nem túl jó, nem lehet bookmark-olni, elküldeni, stb. Van erre valami okosság?
Elég egzotikus problémának tűnik, még nem láttam megoldást:P
 

PHP dátum kezelés

Hellhammer · 2010. Okt. 3. (V), 11.24
Üdv!

Nem kód/megoldási segítséget akarok kérni, semmi ilyesmi, csupán egy elvi kérdésem lenne: php segítségével készítettem már eseménynaptárat, meg ilyesmit.. az ilyen technikával készült naptárakból van olyan, ami ún. lapozható, tehát meg lehet tekinteni a köv hónapokat is.. millió ilyet lehet letölteni, szval nem is akarnék írni még egyet; csupán elgondolkodtam azon, hogy ennek a funkciónak mi az elve?? persze nyílván az, hogy a dátumot arrébb állítjuk.. de ha csak simán a hónapot tartalmazó változóhoz adunk 1-et, akkor január 31-én gondban vagyunk... vagy a naphoz adunk 1-et, megvizsgáljuk, hogy változott-e a hónap, ha nem akkor megint +1, egészen addig míg nem változik a hónap változónk...

Valaki, aki behatóbban foglalkozott már ilyesmivel, kiokosítana a témában?? tényleg csak így általánosan, elvi alapon..

Köszi!
 

október 2

Mysql Hibaüzenet

vincent001 · 2010. Okt. 2. (Szo), 21.11
Sziasztok,

Ezt a hibaüzenetet kapom

Link to database cannot be established.

amikor a localhoston elindítom a index.php fájlt.
Gondolom, nem jó valami beállításom de mi lehet a baj?

Köszönöm
 

október 1

php OOP feladatok

Kubi · 2010. Okt. 1. (P), 20.12
Üdv!

Ez a kérésem, egyben a bemutatkozóm is itt a fórumon. De kezdjük a kéréssel:

Ismertek olyan oldalt, ahol objektum orientált programozáshoz kapcsolódó feladatok vannak összegyüjtve? Nem a leírásra gondolok, hanem konkrét feladatokra, amin lehet gyakorolni.