ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 2010 - Fórum téma

október 12

body bockground css

Hatusi · 2010. Okt. 12. (K), 10.20
Sziasztok!
Bizonyára én voltam túl láma a dologhoz.
Adott egy kép, amit szeretnék használni egy oldal háttereként oly módon, hogy berakom fixen a jobb sarokba majd tükrözöm a bal felőbe. Megoldható?
Eddig jutottam:
van egy index.php fájom ami a site.css-ből kapja a stílusokat

site.css:
....
body
{
background-color:#9fa337;
background-image:url(backleft.jpg);
background-repeat:no-repeat;
background-position:top left;
background-attachment:fixed;
}
....

eddig oké is megadja a háttérszínt, berakja a képet a bal felsőbe, nem ismétlődik, nem scrollozódik.
A tükrözésre (flip) gugli ezt adta legjobb megoldásnak:
.flip-horizontal { -moz-transform: scaleX(-1); -webkit-transform: scaleX(-1); transform: scaleX(-1); filter: fliph; /*IE*/ }

de ez ugye az oldalam tartalmát tükrözi nem a képet.
Kell-e egyáltalán nekem tükrözés? Ha megcsinálom a tükrözött képet, lesz img 1 és img 2, a másodikat hogy tudom felbűvészkedni a jobb felsőbe?

Köszönettel veszek minden segítséget.
 

Alsó két sarok lekerekítése.

Kérésre törölve 6. · 2010. Okt. 12. (K), 07.46
Css+divekkel létrehoztam egy hasábot és lekerekítettem a sarkait. Hogy tudnám megoldani azt hogy csak az alsó két sarok legyen lekerekítve?


itt a kód:

#content{
border-radius: 10px;
-moz-border-radius: 10px;
-webkit-border-radius: 10px;
position:relative;
float:left;
top:0px;
left:0px;
width:800px;
height:500px;
background-color:black;
border-style:solid;
border-width:1px;
border-color:white;
}
 

október 11

Apache restart

neogee · 2010. Okt. 11. (H), 21.49
Sziasztok.

Először is szeretném leszögezni, hogy új környezet számomra a linux és akadt is vele egy kis gondom...

Készítettem egy olyan php alkalmazást, aminek a segítségével elméletileg különösebb bonyodalom nélkül képes vagyok a localhost-hoz aldomaint hozzáadni. Nem egy bonyolult szkript, viszont ahhoz hogy ez működjön ügye újra kellene indítani az apache-ot, vagy legalábbis újra beolvasni a konfigurációs állományokat. És itt van a probléma.

Csináltam egy /var/www/addhost/apache.sh filet, amit shell_exec() el futtatok és aminek a tartalma a következő:

/etc/init.d/apache2 reload >> /var/www/addhost/apache.log

Egyrészt az a problémám ezzel, hogy egészen egyszerűen nem működik az apache újraindítása / konfigok újratöltése, másrészt pedig a logban néha van üzenet, néha pedig nincsen... és nem igazán értem hogy, miért...
Amikor kapok üzenetet a logba, akkor azt mondja, hogy nincsen jogosultságom az apache babrálásához. Több kérdésem is van ezzel kapcsolatban...

1: hogyan tudnám elérni, hogy legyen jogosultságom?
2: egyáltalán mi dönti el, hogy a php-nak mihez van jogosultsága?
3: ha az dönti el, hogy ki futtatja, akkor hogyan tudom különböző xy felhasználó programjaként futtatni?

Remélem érthető, hogy mi a gondom... :)
A válaszokat előre is köszönöm! :))
 

Anonim cache

janoszen · 2010. Okt. 11. (H), 20.32
Sziasztok Weblabor szerkesztők!

Már egy ideje észrevételeztem, de most már teljesen biztos vagyok benne: a Weblaboron az anonim felhasználóknak kiszolgált cachelt adatok miatt nem látszanak az új hozzászólások. Talán ezért sem látogatnak vissza olyan gyakran az emberek, mert nem látják, hogy valaki hozzászólt.

A részemről történt egy olyan fölajánlás, hogy szívesen támogatom a WL-t egy full core VPS-sel, ha kevés az erőforrás a cache nélküli futtatásra, légyszi valahogy oldjuk meg ezeket a usability problémákat.

Üdv

János
 

Flash mp3 player php ban hogyan?

emesemese · 2010. Okt. 11. (H), 16.11
Sziasztok!

A következő problémával küzdök. Van egy jól működő oldalam html ben. A menürendszert switch/case es php-val oldottam meg. Az oldal a menün kívül nem tartalmaz php-t. Az oldal tulajdonosa minden ellenkezésemre ellenére mindenképpen háttérzenét akar. Tehát készítettem neki egy flash playert ami egyetlen számot játszik. Az a kérdesem hogy tudtok e olyan módszert, amivel a lapok közötti váltásnál nem tölődik be újra a flash tehát nem indul újra a zene? Mindezt framek nélkül szeretném megoldani ( egyébként iframmel is próbálkoztam az index oldalon de az is újra töltötte sajnos )

Köszönöm szépen.
 

GoDaddyn parkoltatott .org domain megszerzése

Udi · 2010. Okt. 11. (H), 15.20
Szemezek egy domain névvel, ez pedig az opengamers.org. Ezt a GoDaddy parkoltatja, a whois alapján az admin e-mail és a regisztrátor e-mail (registrant) domain neve szintén egy parkoltatott (se*ypixelhomepage.com -> parked.com névszeren) oldalra vezetnek, a regisztráció pedig november 3-án lejár (expires on).

Van-e esélyem megszerezni a GoDaddy nélkül a domain nevet, mondjuk az adminisztrátor e-mail címének megszűnésére hivatkozva? Valószínűleg a GoDaddy meg fogja újítani a megszűnést követő 35. napon belül. Ha nem lehet megkerülni, akkor mikor lenne érdemes megbízni őket a megszerzéssel? Mikor van rá nagyobb esély, hogy olcsóbban átadják, még a domain újítás előtt vagy után?
 

Ékezetes karakter prodlémák wordpressben

KriszBp · 2010. Okt. 11. (H), 11.34
Nagyon kezdő vagyok wordpress terén. Problémám a következő: letöltöttem a Vulcan nevezetű témát és bizonyos részeken nem tudok ékezetes karaktereket írni. Hogyan tudom ezt orvosolni vagy hogyan tudom a karakterkészletet "lecserélni"?
Szeretném ha nem hurrognátok le pancser kérdésemért, és egy türelmes ember segítségét szeretném kérni.

Köszönöm
Krisz
 

október 10

form törlése

drext0r · 2010. Okt. 9. (Szo), 22.03
Azt hogyan lehet megcsinálni hogy vagy egy form ahova ha a felhasználó beir vmit és a gombra kattint mondjuk lefut egy alert és utána a formból törlődjön a beirt szöveg...
(javascript)
 

PHP filek lophatóak e?

Meli · 2010. Okt. 9. (Szo), 14.39
Sziasztok

Ugyan nem véletlenül használnak php-t motornak, meg stb, de egy ismerősöm azt állítja, hogy állítólag vannak olyan programok, amik képesek letölteni egész honlapot, phpval eggyüt.

Bár nemértem az hogy lehetne, bár én nem értek ehez, de szerinte ha pl egy html file nem jól van hozzákapcsolva egy php motorhoz, könnyen megszerezhetik a php filekat.

Na nemtudom jobban megfogalmazni, szóval állítólag léteznek ilyen hack programok, erről mit gondoltok?

Vajon télleg le lehet lopni mamár a php-kat is?
 

október 8

POST target beolvasása

c'ker · 2010. Okt. 8. (P), 13.36
Sziasztok,

a következő kérdésem lenne: lehetséges-e, hogy az általam POST-tal meghívott oldalt beolvassam fájlként feldolgozásra?