ugrás a tartalomhoz

Archívum - Okt 22, 2010 - Fórum téma

JavaScript hivás egérmozgással szemetes kód nélkül

olvastar · 2010. Okt. 22. (P), 23.21
Syastox!

Nem igazi "probléma" csak szépséghiba

Adott egy <div>ünk, benne sok kicsi <div> listaszerűen. Ezekkel a kis listaelemekkel lenne problemám.
Ugyanis szinte minden egér-eventhez köthető valami JavaScript történés.
Valahogy igy:

<div>

  <div>
    <a onclick="itemwear()" ondblclick="itemdrop()" onmouseout="hideinfo()" onmouseover="showinfo()">
      Database datas
    </a>
  </div>

  <div>
    <a onclick="itemwear()" ondblclick="itemdrop()" onmouseout="hideinfo()" onmouseover="showinfo()">
      Database datas
    </a>
  </div>

</div>
Természetesen ez nem a teljes kód, csak lecsupaszitottam a problémára.
A két DIV sem csak 2 lenne hanem aggasztóan sok, csak felesleges copyznom érti mindenki.
Az a gondom velük h nem-e lehetne megoldani valahogy azt, h ne kelljen minden sorban leirnom a JS hivást? Akármire vevő vagyok.
A kód formázva van CSS-el, PHP generált MySQL adatbázissal. Ajax módszerrel kommunikál. Szóval van kód rendesen. És ha egy mód lenne rá akkor lecserélném h (ez most hülyeség lesz de igy lenne a legfrappánsabb)

CSS-t neki:
[colorer=css]
#mouse
   onclick="itemwear()" ondblclick="itemdrop()" onmouseout="hideinfo()" onmouseover="showinfo()"
Simpla CODE:

<div>
  <a >
  <div id=mouse>
    Database datas
  </div>
  <div id=mouse>
    Database datas
  </div>
</div>
 

mysql php gondok

lacaaa · 2010. Okt. 22. (P), 20.21
Sziasztok lenne egy kis gonodom php es mysql teren.
Az lenne a gond hogy kellene keszitsek egy kepgaleriat ami ugy nez ki hogy feltoltok egy kepet es a kepnek a nevet szepen beteszi az adatbazisba azutan megjeleniti a kepet ugyanazon az oldalon ahol a feltoltes megtortent es kirakja a belyegkepet az osszes feltoltott kepnek ami az adatbazsiba van.

Szoval az lenne a gonodm hogy ez eddig rendebn is van de azt szeretnem hogy amikor rakattintok egy belyegkepre akkor kitegye nagyban a kepet es utanna egy tovabb vagy egy vissza link-el tudjak navigalni a kepek kozott. A nagyitott kepet ki is teszi de ott a probleam hogy csak addig kene navigajak a kepek kozott amig van az adatbazsiba kep .De ha az adatbasiba pl torlok egy kepet es az id je megvaltozik es nem lesznek sorban az id akkor nem tudok vegig navigalni a kepek kozott.

Segitseget szeretnek kerni hogyan lehet az megoldani hogy ha az adatbazisba torlok egy kepet es navigalni akarok a kepek kozott a weboldalon akkor tudjak navigalni es ha hianyzik egy id az adatbazsi id mezojebol akkor se legyen gond hagya ki a hianyzo id szamot es menjen a kovetkezore. Ugyanis nem tudom sehogyse megkapni a kovetkezo illetve az elozo id azonositot hogy a kovetkezo illetve az elozo kepre menjek.

udv laci
 

Flash piszkálása JS-sel

pepa · 2010. Okt. 22. (P), 18.32
Üdv mindenkinek.

Szenvedek egy ideje azzal, hogy vajon lehet-e JS-bôl billentyûleütést küldeni egy flashnek.
Nem találtam egyértelmû példát, linket, azért fordulok most hozzátok :)

Az lenne a lényeg, hogy a js lefutása után, vagy gombnyomásra a flash kapjon egy F5 bill.lenyomást, hogy frissüljön. Nem szeretném az egész oldalt frissíteni, vagy újra betölteni a flasht, mert túl sokáig tart (meg foglalja a netet is :))

Tud valaki segíteni ebben? Legalább annyit, hogy egyáltalán lehetséges-e?

Ha kézzel csinálom (flasbe katt + F5), akkor jól meg, de szebb lenne, ha automatizálni tudnám.
 

melléklet küldése

Danonino · 2010. Okt. 22. (P), 17.27
üdv!

van egy html űrlapom és szeretném ha ezt elküldené az én e-mailomra, de szeretnék egy részt is benne, hogy tudjanak csatolni hozzá képet.
html-ben a csatolás az <input type="file"> ha jól tudom. de ezt az adatot hogy kell átkérni phpre? a többi hogy név, email, comment, ilyet át tudok kérni és el is küldi szépen, csak a melléklet nem megy. tud valaki segíteni?
szóval csak annyi kell hogy mit írjak a html-be mint csatoló tag, meg hogy a php-be mit írjak hogy azt meg is kapjam.
köszi előre is!
 

tömbök

Danonino · 2010. Okt. 22. (P), 11.58
sziasztok.
valahogy nem tudok megoldani egy problémámat:(
van egy foglaltsági űrlapom és ha a felhasználó megad egy időpontot, hogy mettől meddig akarna jönni, és ha véletlen olyan időpontot akart megadni ami már foglalt írja ki, hogy az időpont foglat.
pl: én úgy oldottam meg hogy az időpont egy szám (20110625-20110709 között foglal).
DE ha a felhasználó azt adja meg hogy 20110624-20110710 között szeretne jönni, már nem írja ki nekem, hogy foglalt az időpont.
ezt hogy tudnám megoldani?
remélem sikerült rendesen magyarázni, és köszönöm előre is a válaszokat.
 

Nem frissülő iframe

sEEcher · 2010. Okt. 22. (P), 01.51
Sziasztok!

Adott egy iframe, ami a tartalom felett "lebegve" minden lapon megjelenik. A probléma az, hogy másik lapra való navigáláskor ennek az iframe-nek nem szabadna frissülnie. A kérdésem tehát az lenne, hogy létezik-e valami olyan megoldás, amivel az oldalon való lépegetéskor az iframe nem töltődik újra. Most nem teljes reloadról beszélünk, csupán refreshről.

A válaszokat előre is köszi!

Üdv,
Makay