Archívum - Okt 2010 - Blog bejegyzés
október 28
Beszámoló a HTML5 Műhelykonferenciáról
Október 28-án a W3C Magyar Iroda szervezésében került megrendezésre a HTML5 Műhelykonferencia névre keresztelt rendezvény. A konferencia vendégelőadója Michael Smith, a W3C HTML munkacsoportjának felelőse volt.
október 24
A Weblabor arcai 3.
Ahogyan előttem már többen megtették, most én is bemutatkoznék a közösségnek. Lendvai Norbertként ismernek, ’83 szeptember havában láttam meg a napvilágot Tapolca város kórházának valamely szülőszobáján. Egy kis kitérőtől eltekintve azóta is Sümegen élem mindennapjaimat.
október 23
HTML5 konferencia Budapesten
2007 márciusában Merre tart a web? címmel értekeztünk naívan az akkor még friss XHTML 2 és HTML 5 csapásvonalakról, majd két évvel később, tavaly nyáron a W3C bejelentette, hogy ejti az XHTML 2-t, a továbbiakban a HTML 5-öt támogatja. Hogy merre tart most a web, mi a helyzet a HTML5-tel? Ezekre a kérdésekre keresi a választ október 28-án, jövő hét csütörtökön a W3C Magyar Iroda HTML5 Műhelykonferencia rendezvényükön. A részvétel ingyenes.
október 20
budapest.js október 25-én
Október 25-én, hétfőn, 19 órai kezdettel jelentkezik az e havi budapest.js meetup. A találkozó különlegessége, hogy Kovács Zoltán és Ancsin Gábor Makóról jelentkeznek be, és online streaminggel tartják meg előadásukat. Témájuk a GeoGebra matematikai szoftver GWT alapú átültetésének JavaScript aspektusai. A Weblaboron is már több ízben előkerült a JavaScript sajátos számkezelése. Farkas Máté ennek járt utána, arról mesél, mi az IEEE 754, avagy mit ért a JavaScript a Number alatt. Bártházi András a saját fejlesztésű, frontenden és backenden egyaránt JavaScriptre építkező susmus.hu webes Twitter kliensét mutatja be. Végül Török Gábor a Dojo keretrendszer build eszközét ismerteti. A meetup helyszíne a Kitchen Budapest. A GeoGebra előadás természetesen élőben követhető lesz, a többi előadást szalagra rögzítjük.
október 11
Hogyan jelölnéd egy mű szerzőjét?
A HTML5 Doctor rendre magyarázatokkal siet a HTML5 tagek értelmezésével kapcsolatban, a Weblabor blogmarkjai között is fel-felbukkan aktuális témáival. Legutóbbi írásában olvasói számára egy fejtörőt hoz fel, avagy hogyan jelöljük helyesen egy cikkben hivatkozott mű vagy idézet szerzőjét.
<p><q>There was a young man from Nantucket</q>
wrote John Keats in his <cite>Ode on a Grecian Urn</cite>.</p>
Tehát John Keats nevét milyen tagek közé szorítsuk, ha egyáltalán? Válaszadási lehetőségeket is felkínálnak a szerzők, úgy mint: b
, i
, cite
, span
(csupán placeholder stílusnak) vagy más egyéb. A helyes megfejtést 14-én, csütörtökön közli a magazin, addig próbálkozzunk meg mi is a feladattal.
Logging integráció Django 1.3-ban
Januárra várható a Django 1.3. Míg az 1.2-es kiadás a nagyobb fejlesztésekre koncentrált, addig az 1.3-ban apróbb javításokra, a feature-ök zajában figyelmen kivül hagyott ticketek lezárására koncentrálnak a fejlesztők. Mindezek mellett két izgalmas területen is történik előre lépés. Az általános nézeteket osztály alapon szervezik újra (meghagyva a megszokott procedurális megközelítést), továbbá integrálják a keretrendszerhez a standard Python logging modult. Most ez utóbbiról szólok.
október 6
Pénteken Szabad Szoftver Konferencia 2010
A hagyományokhoz hűen, október 8-án, pénteken, a szabad szoftverek világnapja alkalmából idén is megrendezésre kerül a szegedi Szabad Szoftver Konferencia. A rendezvény témáit négy párhuzamos szekcióra osztották a szervezők, amelyek között a webfejlesztés iránt érdeklődők is találnak kedvükre valót.