ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2009 - Fórum téma

szeptember 2

Képmeváltoztató script

t.zoliii · 2009. Szep. 2. (Sze), 10.42
Sziasztok!
Most egy olyan szkript kéne amelyik pl:este 8órátol megváltoztatja a képet ami ott kivan téve például egy ház van reggel 8 órátol pedig ugyanaz csak este.A képek megvannak csak a szkript hiányzik.Segítsetek.
 

mysql case insensitive like

Ustak · 2009. Szep. 2. (Sze), 07.07
Sziasztok!

Van egy gxt mysql adatbázis alapú adatnyilvántartó alkalmazás, melynek fenntartását, fejlesztését végzem. Az adatbázisra hibernate van ráhúzva (java), mely generálja az sqlt. Feltűnt, hogy pár lekérdezés nagyon lassan fut le, és ahogy logolgattam az sql-t, néztem, hogy bizonyos helyeken a LOWER() függvényt alkalmazza a kód (természetesen java -ból meghíva (SimpleExpression valtozo).ignoreCase();). Mivel ha jól tudom függvényre indexet rakni nem tudunk, gondoltam kiveszem, így viszont nem találja meg kisbetűkre a nagybetűket (m M) pedig a mysql doksiban azt írja, hogy a like case insensitive alapból. case-sensitivity
Nos lefuttattam pár tesztet tisztán az adatbázisban:

mysql> select billing_name from cc_card where billing_name like 'mas%';
Empty set (0,04 sec)

mysql> select billing_name from cc_card where billing_name like 'Mas%';
+------------------+
| billing_name     |
+------------------+
| Masa Akárki      | 
| Masta Borbika    | 
+------------------+
2 rows in set (0,04 sec)

mysql> select billing_name from cc_card where lower(billing_name) like lower('Mas%');
+------------------+
| billing_name     |
+------------------+
| Masa Akárki      | 
| Masta Borbika    | 
+------------------+
2 rows in set (0,04 sec)

mysql> select collation(version());
+----------------------+
| collation(version()) |
+----------------------+
| utf8_general_ci      | 
+----------------------+
1 row in set (0,00 sec)


Az utolsó select azt mutatja, hogy az adott collation igazság szerint case insensitive search -ot kellene hogy adjon, és mégsem.

szeptember 1

Válogatós PHPMailer

wurlitzer · 2009. Szep. 1. (K), 14.59
PHPMailer-rel kapcsolatban lenne egy nagy nagy segítség kérésem.

Készítettem egy kis programot amely egy megrendelőlapot küld a megadott mail címre.
A gondom hogy a PHPMailer a felhasználó mail címét a maga érthetetlen módján válogatja ki és ha nem megfelelő(??) akkor nem küldi el a levelet.
Pl: a valami##kukac##valamui.hu számára nem elfogatható (nyelvi problémára hivatkozik, de amint átírom valami##kukac##valami.hu-ra elfogadja.), továbbá a valami##kukac##gmail.com (a gmail.hu meg jó), valami##kukac##freemail.hu sem jó neki, de pl a valami##kukac##atw.hu-t meg elfogadja.
Olyan mintha csak magyar szavakat és mail végződéseket lehetne használni.
Értelmezhetetlen számomra ez a hiba viszont így az egyébként jó program hasznavehetetlen.

Köszönöm a segítséget előre is.