ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 11, 2009 - Fórum téma

DIV vagy SPAN?

zoliky · 2009. Szep. 11. (P), 23.45
Van egy DIV:

#div1 {
  background: url(......);
}
A kepre ra szeretnek klikelni. A HTML kod:

<a href="http://sample.com"><div id="div1"></div></a>
A w3c validator hibat jelez. Feltetelezem, hogy azert, mert blok tipusu elemet raktam inline tipusu ala. Igaz? (nem vagyok benne biztos).

Hogy tudnam a hibat javitani? DIV helyett SPAN?
 

IE vs FireFox böngésző FRAME

KolosThor · 2009. Szep. 11. (P), 19.45
IEben nem hozza be az alsó frameket, csak a fejlécet. Más böngészőben működik.
Googlen kerestem rá megoldást, de nem találtam. Csak probléma megfogalmazásokat...
Mit tudok tenni?
Köszönöm!
 

Onclick

hallgato · 2009. Szep. 11. (P), 16.54
Sziasztok!
Egy olyan problémám van hogy egy 1 onclik-kel szeretnék megoldani 2 műveletet az egyik az hogy ha rákattintok a bükfürdő szóra akkor az altuális popup4 bezárodik és a popup2 meg felugrik. megj.: A bükfürdő szó a popup4 en van. Előre is köszi a segítségeteket.
T.:.B.

<li><a onmouseover='this.style.cursor="pointer" ' onfocus='this.blur();' onclick="document.getElementById('PopUp2').style.display = 'block'; document.getElementById('PopUp4').style.display = 'none;'" ><span>Bükfürdő</span></a></li>
 

Google map karakterkódolás

Kree · 2009. Szep. 11. (P), 13.02
Sziasztok!
Azzal a problémával szembesültem, hogy a honlapomba egy nagyon egyszerű kis Google térképet akarok beletenni, de a magyar karakterekkel nem tudok megbirkózni. Semmi php, csak simán a html. Nem akar működni IE-n és Firefoxon is egyszerre. Én bénázok el valamit, biztosan, így kéne egy kis segítség.

Ennél a Google map példánál is, ha beleírok pár magyar karaktert bárhova a térkép után azok értelmezhetetlen karakterek lesznek:
http://code.google.com/intl/hu/apis/maps/documentation/examples/marker-simple.html

Szóval az volna a kérdésem, hogy hogyan állítsam be a header, a meta-t, vagy bármit, hogy használható legyen a térkép?

Előre is köszönök minden segítséget!