ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 10, 2009 - Fórum téma

SEO barát URL

simisoma · 2009. Szep. 10. (Cs), 21.53
Sziasztok,

nem tudjátok hol találok egy érthető, jó leírást SEO barát URL-ek készítéséről, ami magyar nyelvű????


Köszi: Peti
 

Fix-Oszlopszélesség

kov · 2009. Szep. 10. (Cs), 21.18
Sziasztok!

Azt szeretném megoldani, hogy ha egy táblázat egyik cellájába írok egy hosszabb szöveget, akkor a szöveg, ne tolja el az oszlopot, hanem törje meg a sort. Azonban, ha ütök egy szóközt, akkor ha az oszlop végéhez ér a szöveg akkor megtöri a sort.
Azt szeretném megoldani, hogy ne kelljen szóközt ütni egy cellában ahhoz, hogy megtörje a sort.
Próbáltam, hogy a cellába div-et tettem , de nem sikerült. Próbáltam úgy is, hogy form-al beviteli szövegmezőt tettem a cellába, de úgy továbbtolja az oszlopot, és nem töri meg a szöveget az oszlop végénél. Lehet egy JavaScript lenne a megoldás.

Segítséget megköszönöm.
 

Univerzális string szűrő

stan · 2009. Szep. 10. (Cs), 11.24
Egy olyan php kódot szeretnék írni, ami kiszűr minden nem kívánatos karaktert a GET, POST, COOKIE, REQUEST elemekből, de úgy hogy ne kelljen minden egyes mysql_query-be beletennem a megfelelő szűrőket. Szerintem a legjobb megoldás, ha lenne egy univerzális szűrőm, amit betennék a front controller legelejére (index.php), így minden kiszűrne még mielőtt bármi használhatná az elküldött stringeket.

A http://us2.php.net/manual/en/function.mysql-real-escape-string.php oldalon találtam egy ígéretes kódot, az egyik:
$_GET = array_map('trim', $_GET); 
$_POST = array_map('trim', $_POST); 
$_COOKIE = array_map('trim', $_COOKIE); 
$_REQUEST = array_map('trim', $_REQUEST); 
if(get_magic_quotes_gpc()): 
    $_GET = array_map('stripslashes', $_GET); 
    $_POST = array_map('stripslashes', $_POST); 
    $_COOKIE = array_map('stripslashes', $_COOKIE); 
    $_REQUEST = array_map('stripslashes', $_REQUEST); 
endif; 
$_GET = array_map('mysql_real_escape_string', $_GET); 
$_POST = array_map('mysql_real_escape_string', $_POST); 
$_COOKIE = array_map('mysql_real_escape_string', $_COOKIE); 
$_REQUEST = array_map('mysql_real_escape_string', $_REQUEST); 
Szerintetek szükséges beletenni ezeket is: strip_tags(), htmlspecialchars(), htmlentities()?
Eelegendő védelmet nyújt ez a programkód?