ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 13, 2009 - Fórum téma

BBCODE linkké alakítása

whiteman0524 · 2009. Szep. 13. (V), 19.03
Üdv !

Annyit szeretnék kérdezni, hogy ha BBCODE-ot használok, akkor például az url-ek minden további nélkül linkekké alakíthatóak egy egyszerű reguláris kifejezéssel, vagy kell-e szűrni őket valamilyen módon esetleg ? Most arra gondolok, hogy ugye elég sok fajta támadást be lehet vinni például a kliens oldal ellen, és én már semmiben sem bízom. Itt konkrétan arra lennék kíváncsi, hogy egy url-ben elrejthető, vagy megadható-e olyan "adat" ami nem kívánatos lenne (például rossz indulatú javascript stb.), mert akkor erre oda kéne figyelni átalakításnál.

És ha megadható ilyen jellegű "támadás", akkor hálás lennék ha említene valaki védekezési módszert is ellene, netán, - ha nem túl bonyolult - akkor egy konkrét példát is. A válasz(okat) előre is köszönöm.
 

Jog - Regisztrációs Adatok

Eirun · 2009. Szep. 13. (V), 17.44
Szívélyes üdvözletem mindenkinek!

Elkezdtem programozni egy ImageBoard/közösségi portált, és az érdekelne, hogy van-e valamilyen jogi rendelkezés kötelező minimális adatról, amit tárolni kell az oldalt látogatókról, az arra regisztrálókról? Egy ingyenes webtárhelyen történik a dolog, azaz a szerver már magától is naplóz bizonyos statisztikákat, de szeretném, ha a felhasználókról a minimális regadat az én hatáskörömben csak a név és a jelszó lenne. Amennyiben van erre vonatkozó rendelkezés, kérhetek hozzá linket? Előre is köszönöm!
 

PHP SEO - Linkek listázása egy weboldalról.

mpdt · 2009. Szep. 13. (V), 13.57
Üdv!

Egy SEO programon dolgozom, amivel majd oldalakról szeretnék tartalmat elemezni. A program első része, ami a meta tageket elemezi az sikeresen elkészült.

Az oldalt úgy elemezem, hogy az oldal forrását lekérdezem és azt elemezgetem. Tehát a forrás megvan. Nos két kérdésem lenne.

Az egyik: Hogyan tudom megoldani, hogy a linkeket a program kilistázza? Tehát például ennél a forrásnál:
------------------------
[code]<html>
<head>
....
</head>
<body>
<a href="http://xy.hu/">Link neve</a>
<a href="index.php">Kezdőlap</a>
<a href="index.php?downloads">Letöltések</a>
<a href="index.php?etc">Stb</a>
</body>
</html>
[code]
-- erre a kimenetre -->
[külső link] Link neve (http://xy.hu/)
[belső link] Kezdőlap (index.php)
[belső link] Letöltések (index.php?downloads)
[belső link] Stb (index.php?etc)
------------------------

A második: Hogy tudnám megoldani azt, hogy a kulcsszavakat is nézze a program? Tehát egy példa szöveg :

------------------------

Ez egy egy példa szöveg szöveg, ami egy <a href="http://akarmi.hu">linket</a> tartalmaz.

-- erre a kimenetre -->

Ez - 1
egy - 3
példa - 1
szöveg - 2
ami - 1
linket - 1

------------------------

Sajnos egyenlőre fogalmam sincs hogy fogjak hozzá. Köszönöm a válaszokat előre is!

Üdv,
Dani.
 

Cufón magyar ékezetek?

Wabbitseason · 2009. Szep. 13. (V), 13.47
Látott valaki olyan Cufón megoldást, ahol nem hiányoztak a magyar ékezetes betűk?
 

YouTube videó külön ablakban

zoliky · 2009. Szep. 13. (V), 12.54
A kepeket az oldalamon a lightbox-al nyitom meg. Tudom ez nem Youtube kompatibilis.
Letezik egy 'script' amelyel segitsegevel meg lehet nyitni egy Youtube videot kulon ablakban? A lightbox-ot nem szeretnem lecserelni (kepekre hasznalom).
Koszonom!
 

tizedespont, DEL billentyű megkülönböztetés javascriptben

Blackfriar · 2009. Szep. 13. (V), 06.51
Sziasztok !
A fenti problémába futottam bele és az event.keyCode-dal természetszerűleg nem megy a dolog, hiszen mindkét esetben 46 a kód.

Előre is köszönöm a segítségetek.
 

Ubuntu - apache - python

blal · 2009. Szep. 13. (V), 00.21
Sziasztok!

Felraktam a pythont, és beállítottam (ezek szerint nem jól) hogy az apache megfuttassa ezen link alapján. Az apache megy, a .py file-ban található hello word-ömet a konzolos python hiba nélkül fordítja, azonban az apache 404 errorral tér vele vissza (777 jogok mellett). Ha valami szintaktikai hibát rakok bele, akkor viszont az apache-on keresztül is vissza tér a hiba helyével... Nem értem :S

Előre is köszönök minden ötletet!