ugrás a tartalomhoz

Archívum - Szep 2009 - Fórum téma

szeptember 11

Onclick

hallgato · 2009. Szep. 11. (P), 16.54
Sziasztok!
Egy olyan problémám van hogy egy 1 onclik-kel szeretnék megoldani 2 műveletet az egyik az hogy ha rákattintok a bükfürdő szóra akkor az altuális popup4 bezárodik és a popup2 meg felugrik. megj.: A bükfürdő szó a popup4 en van. Előre is köszi a segítségeteket.
T.:.B.

<li><a onmouseover='this.style.cursor="pointer" ' onfocus='this.blur();' onclick="document.getElementById('PopUp2').style.display = 'block'; document.getElementById('PopUp4').style.display = 'none;'" ><span>Bükfürdő</span></a></li>
 

Google map karakterkódolás

Kree · 2009. Szep. 11. (P), 13.02
Sziasztok!
Azzal a problémával szembesültem, hogy a honlapomba egy nagyon egyszerű kis Google térképet akarok beletenni, de a magyar karakterekkel nem tudok megbirkózni. Semmi php, csak simán a html. Nem akar működni IE-n és Firefoxon is egyszerre. Én bénázok el valamit, biztosan, így kéne egy kis segítség.

Ennél a Google map példánál is, ha beleírok pár magyar karaktert bárhova a térkép után azok értelmezhetetlen karakterek lesznek:
http://code.google.com/intl/hu/apis/maps/documentation/examples/marker-simple.html

Szóval az volna a kérdésem, hogy hogyan állítsam be a header, a meta-t, vagy bármit, hogy használható legyen a térkép?

Előre is köszönök minden segítséget!
 

szeptember 10

SEO barát URL

simisoma · 2009. Szep. 10. (Cs), 21.53
Sziasztok,

nem tudjátok hol találok egy érthető, jó leírást SEO barát URL-ek készítéséről, ami magyar nyelvű????


Köszi: Peti
 

Fix-Oszlopszélesség

kov · 2009. Szep. 10. (Cs), 21.18
Sziasztok!

Azt szeretném megoldani, hogy ha egy táblázat egyik cellájába írok egy hosszabb szöveget, akkor a szöveg, ne tolja el az oszlopot, hanem törje meg a sort. Azonban, ha ütök egy szóközt, akkor ha az oszlop végéhez ér a szöveg akkor megtöri a sort.
Azt szeretném megoldani, hogy ne kelljen szóközt ütni egy cellában ahhoz, hogy megtörje a sort.
Próbáltam, hogy a cellába div-et tettem , de nem sikerült. Próbáltam úgy is, hogy form-al beviteli szövegmezőt tettem a cellába, de úgy továbbtolja az oszlopot, és nem töri meg a szöveget az oszlop végénél. Lehet egy JavaScript lenne a megoldás.

Segítséget megköszönöm.
 

Univerzális string szűrő

stan · 2009. Szep. 10. (Cs), 11.24
Egy olyan php kódot szeretnék írni, ami kiszűr minden nem kívánatos karaktert a GET, POST, COOKIE, REQUEST elemekből, de úgy hogy ne kelljen minden egyes mysql_query-be beletennem a megfelelő szűrőket. Szerintem a legjobb megoldás, ha lenne egy univerzális szűrőm, amit betennék a front controller legelejére (index.php), így minden kiszűrne még mielőtt bármi használhatná az elküldött stringeket.

A http://us2.php.net/manual/en/function.mysql-real-escape-string.php oldalon találtam egy ígéretes kódot, az egyik:
$_GET = array_map('trim', $_GET); 
$_POST = array_map('trim', $_POST); 
$_COOKIE = array_map('trim', $_COOKIE); 
$_REQUEST = array_map('trim', $_REQUEST); 
if(get_magic_quotes_gpc()): 
    $_GET = array_map('stripslashes', $_GET); 
    $_POST = array_map('stripslashes', $_POST); 
    $_COOKIE = array_map('stripslashes', $_COOKIE); 
    $_REQUEST = array_map('stripslashes', $_REQUEST); 
endif; 
$_GET = array_map('mysql_real_escape_string', $_GET); 
$_POST = array_map('mysql_real_escape_string', $_POST); 
$_COOKIE = array_map('mysql_real_escape_string', $_COOKIE); 
$_REQUEST = array_map('mysql_real_escape_string', $_REQUEST); 
Szerintetek szükséges beletenni ezeket is: strip_tags(), htmlspecialchars(), htmlentities()?
Eelegendő védelmet nyújt ez a programkód?
 

szeptember 9

Inaktív text form

simisoma · 2009. Szep. 9. (Sze), 21.38
Sziasztok,

lehet valahogy inaktív text formot csinálni?

Ebből szeretnék inaktív meződ csinálni:

<input size='2' type='text' name='db' value='1' />

Köszi: Soma
 

Hogyan adjak e-mail címet postafiók szolgáltatás nélkül akár többszáz embernek?

s_volenszki · 2009. Szep. 9. (Sze), 14.34
Van egy domain nevem, értelem szerűen teljesen hivatalosan és jogosan birtokolom, mert a vezeték nevem (remélem egy darabig nem kopogtat érte senki). Arra gondoltam, hogy nyújtanék egy olyan szolgáltatást a velem azonos vezetéknevű embertársaimnak, hogy kérhetnek, regisztrálhatnak nálam bármi##kukac##mivezetéknevünk.hu e-mail címet. Ahhoz, hogy regisztráljanak, meg kell adniuk egy érvényes működő e-mail címet.

Alapvetően úgy terveztem, hogy ezekhez az e-mail címekhez nem adok postafiók szolgáltatást, sőt, még csak létre sem hozom azokat, hanem a beérkező leveleket pipe-olom egy alkalmazásnak, ami kiveszi az adott címhez tartozó eredeti címet az adatbázisból és továbbítja arra.

Levelet meg ugyan úgy küldenek mint eddig, csak a feladó e-mail címéhez ezt a bármi##kukac##mivezetéknevünk.hu címet adják meg.

Mit gondoltok, ez így kivitelezhető?
 

szeptember 8

jAlert, jConfirm probléma ie7 és ie 8on

Apofiszh · 2009. Szep. 8. (K), 15.42
Sziasztok!

A problémám a következő:
-user oldalon használom a jAlertet és a jConfirmot, tök jól működik ie 6,7,8 és ff 2,3 on
- admin oldalon is használom , ellenben admin oldalon felugrik a jConfirm ablak, megjelenik a szöveg és a 2 kis gomb, mármelyikre klikkelek ie7 és ie8 ráfagy a kép a böngésző oldalra, sehova nem tudok kattintani utána csak a refresh gomb hatására tűnik el

user oldalon használom a <base href="http://www.domain.hu/" /> -t de adminon nem használom

Ha esetleg találkozott valaki hasonló problémával és talált rá megoldást megköszönném ha megosztaná velem a megoldást.

Köszönöm szépen előre is!

Üdv ,Fecó

u.i.:
$(document).ready(function(){
....
});
//ezt használom
 

Segitséget kérnék

jilo11 · 2009. Szep. 8. (K), 11.13
Sziasztok!
joomlával készitek egy oldalt és a php programozásban elakattam
egy esköztárat szeretnék áthelyezni frontendre
keresek olyan php-hez értő programozót aki tudna nekem segiteni -e csekély problémában?
várom vállaszotok?
üdv:jilo
 

Mysql táblák összefűzése

simisoma · 2009. Szep. 8. (K), 07.53
Sziasztok,

Szeretnék összefűznikapcsolni 4 táblát, de csak 2-őt tudok mi a módja a többit is összekapcsolni?

SELECT * FROM bev_tetelek INNEN JOIN baj_tetelek ON bajt_termek = bevt_termek;

-ezzel kapcsolok össze 2 tálblát.

van nekem még a [bevetelezes] táblám amiben a bev_id = bevt_azonosito -val
illetve a [bejovo_ajanlatok] táblám ahol baj_id = bajt_azonosito -val.

Köszi: SimiSoma