ugrás a tartalomhoz

Archívum - Dec 2008 - Fórum téma

december 8

Symfony 1.2 - admin generator

scirocco · 2008. Dec. 8. (H), 18.04
Helló!

Symfony 1.2-vel szeretnék készíteni egy projektet, aminek az adminját a generálóval készíteném. A probléma, hogy az 1.2-es tutorialon végigmenve nem ugyan azt az eredményt kapom, mint kéne (rendezés, stílus, konfigurációk nem működnek úgy, mint a leírásban, stb).
Nyitottam egy témát a symfony weblapján is, de nem nagyon segítenek... :( itt

Ami leginkább érdekel, hogy a generator.conf miért hagyja figyelmen kívül a formban a type-ot (textarea_tag, plain, stb)?
Majdnem ennyire érdekel, hogyan lehet az oszlopok nevét rendezés linkké alakítani úgy, mint a tutorialban?

Kösz a segítséget előre is!
 

IIS6 és PHP disable_functions probléma

dasky · 2008. Dec. 8. (H), 16.26
Sziasztok!

Win 2003-on IIS6-ot és PHP5-t használok.
A php.ini beállításával van némi problémám. A disble_function-ban megadott parancsokat valahogy nem veszi figyelembe a rendszer. Safe_mod = Off, tehát ha jól gondolom működni kellene neki.

disable_functions = exec,proc_open,proc_close,passthru,system,escapeshellcmd,escapeshellarg

Ezt a php info is hozza, ettől függetlenül simán tudom használni a pl. exec parancsot.

Mi lehet a probléma, miért nem tiltja a php a parancsokat?

PHP ver.:5.2.5
Server API: ISAPI

Válaszokat előre is köszönöm!
 

december 7

Joomla sablonproblémák

Genius · 2008. Dec. 7. (V), 16.16
Üdv Guruk

Több hete foglalkozom a Joomlával, viszont több sablonnal problémám akadt. Főleg az olyan sablonokkal, amiknek képes a menüje. Tehát ha a gombok fölé helyezem az egérkurzor akkor megváltozik a gombnak a színe. A probléma az, hogy alig 30 sablonból ha 1-2-nél működik jól. A legérdekesebb az hogy a Joomlában alapból benne levő rhuk milkyway sablon sem működik rendesen. Mivel ha a Joomlát feltelepítem úgy hogy a példa adatokat is feltöltse, akkor még jók a menük. De ha én létrehozok egy új menükategóriát, akkor már nem jól jelenik meg a menü. Mivel a menüt körülvevő kék keret nem jelenik meg a létrehozott menü körül, sőt az egész menü másképpen is néz ki.
Tehát segítsen már valaki nekem abban, hogy ez miért is van, és mit is lehetne tenni annak érdekben, hogy ezek a menük ténylegesen úgy nézzenek ki, mint ahogy a demó oldalakon kinéznek.

Köszönettel Genius
 

december 6

PHP4 JSON vagy XML feldolgozó

rrd · 2008. Dec. 6. (Szo), 19.07
HAri,

a Turulmeme shares wordpress plugin átalakításához kellene nekem egy json_decode vagy xml feldolgozó PHP-s script.

Tudtok valami ajánlani? Kipróbáltam 3-at de az egyik túl nagy volt, a másik kettő meg elbukott a vizsgán.
 

div tartalmanak lapozasa javascripttel

efpe · 2008. Dec. 6. (Szo), 15.32
Hallo,

van egy fix magassagu divem. Nem szeretnem scrollbart gyartani, csak ha nincs mas megoldas. Szal, van a div, adott a magassaga. Ebben van sok szovegem, neha nagyobb, mint a div. Ehhez kene valami "pager", tehat ha a szoveg tullepi a magassagot, akkor felparsolni, a maradekot meg atrakni egy kovetkezo oldalra.

Van valakinek erre valami otlete? Nem nagyon jutok elorebb. Ha mashogy nem megy, akkor valami js cuccmakkal, pl scriptaculoussal epitek ra scrollbart.

Elore is koszi a segitseget,
efpe
 

Folyamatos eltüntetés és megjelenítés...

ElectroBoy · 2008. Dec. 6. (Szo), 09.36
Üdv!

Nem régen belekezdtem egy böngészőben játszható játék elkészítésébe. Mivel a játékomnak lesznek választható karakterei, ezért kellet írnom egy karakterválasztó rendszert. Maga az egyszerű választási lehetőség "onChange" eseménykezelővel lett megoldva, hogy mikor a legördülő listában kiválasztja a karaktert, rögtön egy külön keretben megjelenjen a választott karakter előnézeti képe. És most jön a kérdésem:
Szeretném úgy tovább fejleszteni a kódomat, hogy a választáskor, a már a keretben levő kép folyamatosan eltűnni, majd fokozatosan kezdjen megjelenni az újdonsült választott karakter előnézeti képe. Hogyan oldhatnám meg?

Peace!
 

december 3

DbWrench

carstepPCE · 2008. Dec. 3. (Sze), 18.33
Hali,

hasznalta mar valaki a targyban szereplo alkalmazast elseben?

Kivancsi lennek a velemenyetekre. Nekem elsore megtetszett es par perc alatt sikerult a kezeleset biztosan elsajatitani, illetve a koddal sem volt gondom, amit produkalt es a reverse engineering is mukodott rendesen.

Epp azon gondolkoztam, hogy esetleg Web alapura meg lehetne csinalni valami hasonlot, grafikus megjelenitest mondjuk canvas segitsegevel, de egyenlore kicsit nagy falat lenne nekem. :-)

- cs -
Sanyi
 

interactive ajax?

szabo.b.gabor · 2008. Dec. 3. (Sze), 07.29
Sziasztok!

találtam egy ilyen linket a neten.

olyasmit csinál az illető, hogy ajax kérés esetén a readystate bentragad 3-as (interaktív állapotban) és így üzenget ide-oda (vagy csak ide?)

tényleg, mire jó az ajax 3-as állapot. tényleg van lehetőség interaktív kommunikációra? szerver azt mondja helló csináld ezt és nem az van, hogy a böngésző kérdezi, hogy helló kell valamit csináljak?

bár php-val gondolom nem lehet eseményvezérelt kódot írni. vagy igen?

valakinek van ezzel kapcsolatban bármiféle tapasztalata?

vagy használta már valaki a 3-as readyState-et?

csak érdekességképp írhatna ilyenekről valaki, ha van tapasztalata.
 

december 3

Mit jelent a TITKOSÍTOTT OLDAL?

haho · 2008. Dec. 2. (K), 23.45
Mivel majdnem, hogy minden téma összefügg mindegyik másikkal, így mindig nagy feladat számomra kitalálni, hogy épp melyik kategóriába írjak. De szerintem most eltaláltam, a kérdésem:

Mit jelent pontosan a főként hivatalos oldalakon (például bankok weblapjain) megtalálható "Titkosított oldal". Amikor ugye a böngészőm (mert úgy van beállítva) jelzi nekem, hogy Titkosított oldalra léptem.

Jó, de ez mivel több mint egy nem titkosított oldal és, hogyan lehet ezt elérni? Kérem, amelyikőtök tisztában van a válasszal ne fogja vissza magát, nagyon érdekelne. Köszönöm!
 

utf8 kódolású szöveg karakterekre - jelekre - bontása

griphons · 2008. Dec. 2. (K), 11.05
Üdv!

Egy többnyelvű weboldalt készítek munkahelyemen (magyar, angol, német, francia, lengyel, orosz, japán, spanyol), aminél a menüpontokat úgy készítettem el, hogy az első karakternek más a formázása, így a menüpontok szövegeit szét kell darabolnom első karakterre és a többi részre.
A gondom, hogy az UTF8 kódolású szövegnél az idegen jelek (ékezetes karakterek, cyril betűk, japán karakterek) nem egy byte-on helyezkednek el, így a szó szétbontása problémákba ütközik. Annál is inkább, mivel a latin2 karakterei 2 míg a bonyolultabb nem szabványos jelek 3 byte-on tárolódnak. Ezt a dilemmát sajnos az utf8_decode() függvény sem oldja fel.
Hogyan tudnám univerzálissá tenni a szövegbontást, hogy minden jelre tökéletesen működjön?