ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2007 - Fórum téma

január 13

Szerver hosting kis szervernek

janoszen · 2007. Jan. 13. (Szo), 13.43
Sziasztok,

miután a fizetett tárhelyem egy hónapon belül másodszor rohad le (ez mostanában valami betegség?) azon gondolkozom, hogy beteszek egy gépet valami szerver istállóba.

Namost, láttam mindenféle csodás nagyobbnál nagyobb sávszélességeket. De nekem ez nem feltétlen kellene, mert gyk. 5-10 kis forgalmú oldal futna róla. Mondjuk, egy 10 megás netkapcsolat elég lenne. Tudtok ilyet?

Másik kérdésem, hogy mennire öngyilkos merénylet egy PC alapú dolgot betenni? Főleg a vinyók miatt aggódom, raidelve 2 db Samsung 250-es (SATA) lenne benne.

Ja, és még egy. Kellene egy másodlagos NS szerver. Ismertek olyat, aki díjazás fejében kínál ilyet? Esetleg valakivel megállapodhatnánk, aki úgyszint szervert üzemeltet...

Köszönöm szépen.
 

január 12

Honlapszerkesztő tartalomszerkesztő rendszer.honnan?

nre · 2007. Jan. 12. (P), 18.14
Kérdésem a következő: Szerintetek létezik olyan Honlapkészítő tartalomkezelő rendszer mint pl http://www.eplos.hu/ vagy a http://honlap.firmcenter.com
lehet valahol találni ilyet a neten,ami letölthető és beállítható saját serverre ? ha tudtok ilyet akkor írjatok...Köszi!
 

Metadatok (kell v. nem kell)

Patai László · 2007. Jan. 12. (P), 18.06
Sziasztok! Egyik barátommal vitázunk, hogy kellenek-e meta adatok. Én azt mondom, hogy feleslegesek. Egyre több helyen olvasom, hallom, hogy különösebb haszna már nincs. A robotok nem nézik.

A barátom WordPress-re fejleszt meta generátor plugint, ő azt mondja, hogy igenis van jelentősége, minden egyes sornak.

Szóval, szerintetek, ér engem bármilyen hátrány, hogy ha nem használok?

Én ezt használom:
	
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8" />
<meta name="generator" content="..." />  
<meta name="verify-v1" content="..." >
Ő ezt használja:
<meta name="SEO-Generator" content="GWP Meta 1.2" />
<meta name="Subject" content="" />
<meta name="Author" content="" />
<meta name="Publisher" content="" />
<meta name="Expires" content="+2 Days" />

<meta name="robots" content="index,follow" />
<meta name="page-topic" content="all, alle" />
<meta name="distribution" content="global" />
<meta name="revisit-after" content="2 days" />
<meta name="rating" content="all" />
<meta name="charset" content="UTF-8" />
<meta http-equiv="content-language" content="hu-HU" />
<meta http-equiv="language" content="hu-HU" />
<meta name="description" content="..." />
<meta name="keywords" content="..." />
<meta name="VideoInserter" content="GWP VideoBlogger 1.7" />
Pár részt kipontoztam :)
 

"Cannot modify header information - headers already sent by" hogyan csalható elő?

cadmagician · 2007. Jan. 12. (P), 10.13
Sehol nem találtam, hogy tudom előcsalni a következő hibaüzenetet:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by...

ugye a header előtti kimenet esetén.

mostani konf (php5):
E_ALL & ~E_NOTICE

E_ALL-on sem áll meg a header, simán átdobja.

tudja valaki miért nem? köszönöm.
 

január 11

Tanuljuk meg a PHP5 használatát 24 óra alatt könyv programmelléklet

seregh · 2007. Jan. 11. (Cs), 12.16
Sziasztok!
Nem tudjátok, letölthetőek valahonnan a Tanuljuk meg a PHP5 használatát 24 óra alatt
c. könyvben szereplő programok?
Fakultációt (régen ezt szakkörnek vagy korrepetállásnak hívták :) ) kellene tartanom egy számitástechnikai szakközépiskolában a könyv alapján, de nincs humorom felgépelni, ha meg a srácokra bízom ezzel megy el minden idő. Inkább önálló feladatot adnák nekik. Szóval nagy segítség lenne.
Köszi!
István
 

Fórum motor JavaScriptel

Sovereign · 2007. Jan. 11. (Cs), 11.00
Üdv mindekinek!

Abban szeretném, kérni a segítségeteket, hogy:
Létre hoztam egy fórumot JavaScript és PHP segítségével. Mindet sikerült szépen megoldanom kivéve egy dolgot. Ha rákklikkelek a válasz erre kinkra akkor, hogy tudom azonosítani, hogy a teszem azt 30 hozzászólás közül éppen melyikre klikkeltem?

A választ előre is köszönöm!
 

január 11

PHP GD színek cseréje egy képben

ukrán · 2007. Jan. 10. (Sze), 22.26
Sziasztok!

A problémám kettős természetű lenne.

Előszöris van egy .PNG képem. Ebben kellene felcserélnem két színt, mondjuk sárgát lilára.

Másodszor meg kellene keresnem az alpha hátteret, és egy normál, nem áttetsző színre kellene cserélnem, mondjuk zöldre.

Az elsőnél addig jutottam, hogy az imagecreatefrompng függvény után kijelöltem a cserélendő színt imagecolorallocate függvénnyel. A második esetre ötletem sincs, hogy jelöljem ki az alphát :(

Kérem, akinek van tapasztalata a GD-t és a fenti problémákat illetően, az segítsen nekem a problémám megoldásában.

Előre is köszönöm.
 

Oldal tartalma lecsúszik FF-ben

lamase · 2007. Jan. 10. (Sze), 17.26
http://codenamegta.hu/ ezen az oldalon ff alatt a 'maincontent' lecsúszik, ie-ben teljesen jó. Gondolom valami probléma lehet a css-el, de nem nagyon jövök rá. Feltudna valaki világosítani mi lehet a baj?
 

Dátum ellenőrzés és konvertálás

halee · 2007. Jan. 10. (Sze), 14.27
Sziasztok!


A következő problémával találkoztam. Adott egy dátum nap/hónap/év formátumban.
Nekem ebből a később a YYYY-mm-dd mysql-es formátum kell.

Tehát át kell alakítanom a formátumot és ellenőrizni, hogy az egy létező dátum-e. Ezzel nem is lenne probléma, mert mktime-al átalakítom, és checkdate-el ellenőrzöm, viszont az mktime például a 32/01/2007 bemenetre 2007-02-01-et ad vissza.

Van erre a problémára valami közvetlen megoldás, vagy darabolnom kell a dátumot és úgy átadni a checkdate-nek??

köszi,
Halee
 

Session törlés Firefox tab bezárásakor

keep · 2007. Jan. 10. (Sze), 01.29
Hello!

Van egy oldalam, amin van egy bejelentkezéssel elérhető rész sessionkezeléssel megvalósítva.
Ha a böngészőablakot bezárják, akkor a session elhal, a felhasználó kilépődik. A cél az lenne, hogy ha Firefox esetében a tab-ot (fület) zárjuk be, akkor is léptesse ki a felhasználót. Opcionálisan az oldalról történő elnavigáláskor is.

Hogyan lehetne ezt megoldani?

Üdv
keep