ugrás a tartalomhoz

Archívum - 2007 - Fórum téma

január 10

MYSQL kódolási hiba, de miért?

Bitman · 2007. Jan. 10. (Sze), 01.15
Sziasztok!

Kénytelen vagyok egy kis segítséget kérni tőletek. Egész délután ezzel a problémával szívtam, és sajnos még mindig nincs meg a megoldás, pedig elég sok cikket, fórum témát elolvastam ezzel kapcsolatban, persze mint lenni szokott ismét tanultam sok újat (meg szokásomhoz híven itt-ott el is kalandoztam), de sajnos ennek ellenére a hiba nem oldódott meg.

Na szóval van egy adatbázis, utf-8 kódolással. Van egy oldal, ami ebből az adatbázisból dolgozik, és van egy phpmyadmin is, ami szintén.

Ha phpmyadminon keresztül viszek fel valamilyen ékezetes adatot az adatbázis akármelyik táblájának akármelyik text típusú mezőjébe, akkor a phpmyadminban tökéletesen látszik, szerkesztésnél is a beírt adat van a szövegmezőbe.
Az oldalam viszont a phpmyadminban helyesen látszó adatot rosszul jeleníti meg, az ékezetek helyén kérdőjelek vannak. Természetesen php-ból küldök utf-8-as content-type fejlécet, sőt meta tagben is szerepel ugyanez.

Oké, gondoltam kipróbálom, hogy a weboldalon keresztül viszek fel valamilyen ékezetes szöveget (próbáltam formon keresztül, használva az accept-charset="UTF-8" paramétert, és próbáltam úgy is, hogy a php szkriptben lévő mysql insertbe írtam bele közvetlenül az ékezetes szöveget, természetesen a fájl utf-8 kódolású).
Ezekben az esetekben pedig a phpmyadminban így látszik például a belépés: "BELÉPÉS".
Az oldalam tökéletesen jeleníti meg, magyar ékezetekkel.

Nyílván nálam van valami hiba, de egyszerűen nem tudok rájönni...
PHP: 4.3.10-18
MYSQL: 4.0.24
phpMyAdmin 2.6.2-Debian-3sarge3
Hát koránt sem friss verziók, de nem az én szerverem..
A válaszokat előre is köszönöm!

Ákos
 

január 9

Könvytár listázásra "Maximum execution time of 30 seconds exceeded"

unregistered · 2007. Jan. 9. (K), 20.51
Üdv mindenki!
Szóval egy vátozó gubancot nem értek!
Így müxik:
<?

$konyvtar = opendir("C:\\phpweb");

while (gettype($fajl = readdir($konyvtar)) != "boolean") 
  {
    if (is_file($fajl)) 
	  {
		print $fajl . "<br>";
	  }
  }

closedir($konyvtar);
?>
így viszont már nem:
<?

$konyvtar = opendir("C:\\phpweb");
$fajl = readdir($konyvtar);

while (gettype($fajl) != "boolean") 
  {
    if (is_file($fajl)) 
	  {
		print $fajl . "<br>";
	  }
  }

closedir($konyvtar);
?>
ezzel a "hibával" tér vissza bár nemtudom hogy mi nem tetszik neki a 8. sorban:

Fatal error: Maximum execution time of 30 seconds exceeded in C:\phpweb\konyvtar.php on line 8



Valaki magyarázza el hogy mit csinálok rosszul!
Előre is köszömnöm!
 

Egyszerű vagy többfunkciós függvények

Max Logan · 2007. Jan. 9. (K), 16.39
Fejlesztés közben egy érdekes kérdés vetődött fel bennem. Van egy függvény ami ellenőrzés hajt végre és egy adatot ad vissza, mely három különböző érték lehet. A függvényt két különböző helyen használom. A három értékből az egyik helyen egy érdekes a másik helyen történő felhasználáskor kapom vissza a másik két érték valamelyikét. Ez utóbbi esetben a két értéken felül célszerű lenne még egy listát is visszakapnom attól függően, hogy melyik értékről is beszélünk a kettő közül amit alapon visszaad a függvény.

Tehát mi a célszerűbb megoldás? Csinálni egy függvényt, ami nem csak ellenőriz és visszad egy értéket, hanem adott esetben egy tömbbel is visszatér. Vagy külön megcsinálni egy függvényben az ellenőrzést és egy másikban a lista lekérést. Ez egész kérdés azon alapul, hogy ha az ellenőrzés során az az eset áll fent, ahol egy listára is szükség van, akkor egyúttal meg tudom oldani a függvényen belül. Viszont a másik két esetben nincsen szükség tömb visszaadására.
 

Létezik hatékony megoldás ami meggátolja a weboldalon megjelenített képek letöltését?

s_volenszki · 2007. Jan. 9. (K), 15.46
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy létezik hatékony megoldás ami meggátolja a weboldalon megjelenített képek letöltését? Konkrétan nem a jobb egérgomb kikapcsolására, vagy a PrintScreen gomb fizikai eltávolítására gondolok! :)

s_volenszki
 

JavaScript-et nem támogató böngészőknek hibaüzenet küldése

Max Logan · 2007. Jan. 9. (K), 12.27
Fejlesztek egy oldalt ami funkcionalitása miatt elég sok JS kódot tartalmaz. Hogyan lehetne a legcélszerűbben megoldani, hogy akinek a böngészője nem támogatja a JS-t az kapjon egy hibaüzenetet, hogy vagy kapcsolja be vagy keressen olyan böngészőt ami támogatja. A félreértések elkerülése végett jelezném, hogy zárt rendszerről van szó, tehát nem publikus oldal lesz. A hibaüzenetet még a login előtt meg kellene jeleníteni. Most van egy fhnév és jelszó form és ez helyett kellene megjeleníteni a hibaüzenetet letiltott JS esetén.
 

január 9

LDAP auto login php -vel.

nemeseri · 2007. Jan. 8. (H), 22.26
Sziasztok!

Tudom, hogy az Active Directory bizonyos beállításokkal képes arra, hogy már LDAP szinten beloginolt embereket authentikáljon webalkalmazásban (asp -ben), mondjuk egy intrán. A kérdésem az lenne, hogy ugyanez megoldható-e php segítségével? Mert úgy hallottam, hogy csak az asp és iis páros képes erre...

A másik kérdésem, hogy ha ez nem megy, milyen egyéb módszer létezik erre?

Köszi:
Andris
 

Noah's Classifieds apróhírdető magyarul nem megy

Anonymous · 2007. Jan. 8. (H), 18.09
Valaki tudna segíteni?
Noah's Classifieds 1.3 apróhírdető programot kellene magyar nyelvűre beállítani.Amikor átállítom magyar nyelvűre akkor ezeket a hibaüzeneteket írja ki:
Warning: initializeusersettings(./lang/lang_hu.php) [function.initializeusersettings]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 71

Warning: initializeusersettings(./lang/lang_hu.php) [function.initializeusersettings]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 71

Warning: initializeusersettings(./lang/lang_hu.php) [function.initializeusersettings]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 71

Warning: initializeusersettings() [function.include]: Failed opening './lang/lang_hu.php' for inclusion (include_path='.:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php') in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 71

Notice: Undefined index: advertisement_recent in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 446

Notice: Undefined index: advertisement_popular in /home/xweb/public_html/apro/gorum/init.php on line 455

Notice: Undefined index: logorreg in /home/xweb/public_html/apro/init.php on line 54
Mi lehet a hiba?
 

JavaScript és a POST tömb

Sovereign · 2007. Jan. 8. (H), 17.56
Lehet valahogy a Javával a POST tömböt iratni?

Azt szeretném megoldani, hogy a javascript változók értékeit átadjam php-nek de lehetőleg úgy, hogy a fwlhasználónak semmit ne kelljen tennie. Vagyis teszem azt ha egy beviteli mező értéket kap akkor a java rögtön potolja el így átadva a phpnak.

Vagy ha így nem megy akkor hogy tudom megoldani, hogy java változókat egy másik oldalra küldjek úgy hogy ott is elérhetőek legyenek az értékeik?
 

POST-olás után megmaradjon a selectnek beálított érték

Anonymous · 2007. Jan. 8. (H), 17.37
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy hogy lehetne azt megoldani, hogy ha elpostolok egy select menüt és annak értékét bele teszem session-be akkor az oldal ujra töltés után a sessionben letárolt érték legyen a selected elem.
tehát ha elpostolom azürlapot akkor mikor ujra tölti az oldalt akkor is az előbb beálított érték jelenjen meg.
tehát:
<option selected>válassz</option>
<option>1</option>
<option>2</option>
és ha kiválasztom az 1-et akkor ujra tölti az oldalt és az ujrtöltés után meg így nézzen ki:
<option>válassz</option>
<option selected>1</option>
<option>2</option>

bocsi a hülye fogalmazásért!
előre is köszönöm!
 

HTML két hivatkozás egy szövegre

Anonymous · 2007. Jan. 8. (H), 11.30
Hy. Valaki tudna segíteni! Hogya tudom azt megcsinálni hogy egy szövegre két hivatkozást tegyek és az a két hivatkozás két különböző frame -be nyiljon meg. Köszi.